• Ogłoszenie:

karta graficzna czy monitor?

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Karta graficzna czy monitor?

Postprzez Sylwek 17 18 Lut 2008, 13:05

reklama
Niestety Bóg pokarał mnie "genialną"siostrą która potraffi wszystko popsuć w oku mgnienia(to tylko jedna z jej "zalet").Ale do rzeczy...wyszedłem rano z domu wyłaczając kompa(w 100% sprawnego) kiedy wróciłem do domu po odpaleniu kompa(już na ekkranie biosu) zobaczyłem takie oto piękne paseczki.I tu pytanie też je widzicie(upewniam się czy na bank karta czy może jednak[ta...optymista ze mnie] monitor).Bo dla mnie to troche dziwne że siostrze udało się usmażyć w 3 godziny karte którą ja bez problemów katowałem przez 3 lata.Rzecz jasna po instalacji driverów w momecie załadowania windowsa monitor robi się czarny(nie no oczywiście "śliczne" paseczki zostają).Zna może ktoś jakiś magiczny sposób żeby obraz był wyświetlany normalnie(przynajmniej do oglądania filmów).Jak myślicie za ile (bez obciążania rzecz jasna) mój radek wyzionie ducha?

PS.Mrozić karty nie będę(starsi użytkownicy forum pewnie wiedzą o co chodzi :D )


PS2.zamienie siostre na Radeona 9600Pro konatkt na PW
"Walcz o swoje bo swoje jest najlepsze"
Awatar użytkownika
Sylwek 17
~user
 
Posty: 3117
Dołączenie: 05 Cze 2005, 10:14
Miejscowość: Lublin
Pochwały: 206



Postprzez dfmce 18 Lut 2008, 13:15

Bo dla mnie to troche dziwne że siostrze udało się usmażyć w 3 godziny karte którą ja bez problemów katowałem przez 3 lata

No właśnie.Gdyby się wcześniej chociaż przegrzewała to byłyby jakieś objawy tego widoczne np. w grach.

Miałem podobny przypadek kiedy był uszkodzony kabel od monitora.
Awatar użytkownika
dfmce
~user
 
Posty: 185
Dołączenie: 03 Sty 2006, 18:11
Pochwały: 9



Postprzez Sylwek 17 18 Lut 2008, 13:16

Miałem podobny przypadek kiedy był uszkodzony kabel od monitora


Dlatego dałem screena.Jeśli to monitro to screen będzie czysty.
"Walcz o swoje bo swoje jest najlepsze"
Awatar użytkownika
Sylwek 17
~user
 
Posty: 3117
Dołączenie: 05 Cze 2005, 10:14
Miejscowość: Lublin
Pochwały: 206



Postprzez dfmce 18 Lut 2008, 13:23

Wiem ,że to raczej mało możliwe albo juz sprawdzałes : wyjmij karte,przy okazji przeczysc styki w karcie jak i w agp i docisnij dobrze,moze sie cos poluzowało.

Sprawdź jeszcze chłodzenie karty,ewentualnie przeczysc i zobacz czy nie ma na niej podejrzanie wyglądających elementów.
Awatar użytkownika
dfmce
~user
 
Posty: 185
Dołączenie: 03 Sty 2006, 18:11
Pochwały: 9



Postprzez Sylwek 17 18 Lut 2008, 17:45

Te podstawowe rzeczy to już sprawdzałem.Może napisze co już zrobiłem będzie łatwiej:
1.Chłodzenie sprawdzone-działa
2.Kondensatory na karcie wporządku na płycie głównej równierz.
3.Slot AGP i styki czyste
4.Karta dobrze siedzi w slocie
5.Sterowniki sprawdzałem różne(orginalne i omegi)

Jeszcze jakies pomysły.
"Walcz o swoje bo swoje jest najlepsze"
Awatar użytkownika
Sylwek 17
~user
 
Posty: 3117
Dołączenie: 05 Cze 2005, 10:14
Miejscowość: Lublin
Pochwały: 206



Postprzez Mike 18 Lut 2008, 17:50

Jeszcze jakies pomysły.

teraz jeszcze sprawdz grafę na innym kompie, ale na radził bym zbierać już na nową grafę, no chyba, że
PS2.zamienie....

znajdą się chętni :mrgreen:
Awatar użytkownika
Mike
*mod
 
Posty: 10264
Dołączenie: 16 Gru 2005, 13:30
Pochwały: 989




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości