• Ogłoszenie:

przywracanie danych - ontrack easyrecovery pro

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

przywracanie danych - ontrack easyrecovery pro

Postprzez stary* 19 Lip 2007, 11:22

reklama
Witam :)
Pewnie się dziwicie dlaczego po tylu....latach?:D tutaj wróciłem :D
Ano mam problem:D i to duży :(
Miałem malutki dysk, 60 GB (Samsung SV0602H), który służyl mi po części do : zainstalowanego systemu operacyjnego, programów i takich innych małych rzeczy. Jako, że nie jestem zwolennikiem robienia backupów (strata czasu :lol:) los mnie pokarał :D
I tak...Pewnego, pięknego dnia podpiąłem dysk pod inną płytę główną i jakież było moje zdziwienie, gdy w windowsie pokazywało jedną i to na dodatek niesformatowaną partycję :/ Jak można się domyślić na dysku miałem wszystkie ważne dane typu : hasła w menedżerze, konto GG, pliki programow, etc.
Zainstalowałem programik OnTrack....i jest problem bo daję tak :
Zakładka Data Recovery=>Advanced Recovery=>wybieram ten dysk i daję next....przywraca mi pliki, fajnie, ale otóż jest mały mankament, mianowicie :
Image
No właśnie....
A jak sami ocenić możecie w katalogu oi nazwie DIRxx(gdzie x to liczba porządkowa :P).JPG są same pliki JPG, natomiast w DIRxx.EXE same Exeki :/ na dodatek pliki nie mają swoich nazw tylko ajkieś nadane przez program :(
nazwy typu : FIL0.jpg i tak dalej :(
A ja chcę te nazwy, którte były, a pliki w katalogach, w których były no i partycje, które też były :D
Dysk ma 100% SMART, nie był narażany na przegrzanie (TT Armor JR black z oknem)...Jak chcę wejść do tej partycji pokazuje : partycja nie została sformatowana, sformatować teraz?
Pomóżcie...pierwszy raz natrafiam na problem, którego nie potrafię rozwiązać :(
Sama partycja (na tym dysku, z którym mam problemik) wykrywana jest jako Unidentified :
Image
Pozdrawiam, proszę o pomoc ;)

[ Dodano: Dzisiaj o 10:25 ]
BTW. Precel radził, żeby coś z RAW recovery kombinować. Tylko, że jest probem....bo program ma filtry wyszukiwanych plików...na tej liście filtrów nie ma plików takich jak : MP3, nie wspominając o plikach programów jak : TrueCrypt (tc.), KeePass (.kdb), itp., więc to znaczy, że nie przywróci mi tych plików? :( na nich właśnie mi najbardziej zalezy
Pozdrawiam
_____________________________


[ Dodano: Dzisiaj o 12:17 ]
Postanowiłem działać na własną rękę....i....przywróciłem programem TestDisk pięknie wszystkie MP3 (ponad 35 GB)
Doszedłem do folderu Zdjęcia klasowe...i...
Image
No właśnie, myślałem, że to normalne, bo w końcu za dużo programów EN nie wykrywa PL znaków ... postanowiłem więc skopiować z tego folderu zdjęcia, ale...
Image
Niestety, copy failed :( I tak jest z każdym plikiem, który ma Ł, Ą, Ę :(
A wiele moich ważnych plików ma właśnie takie nazwy...w związku z tym takie pytanie, można coś z tym zrobić?
Jeśli nie to czy jest program coś a'la TestDisk?
Wiem, wiem, tematów od groma, ale...mi nie chodzi o przywrócenie konkretnych plików, tylko, żeby program pokazywał te partycje, których nie widać...
Image
Czyli coś takiego...bo gdy wejdę w Mój komputer to nie ma dosłownie nic....a przez program wszystko widzi, ba....można nawet się poruszać po tym dysku i wchodzić w poszczególne partycje, kopiując wybrane pliki. Więc czy jest coś podobnego?? Albo jak w OnTracku można coś takiego zrobić?
Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
stary*
~user
 
Posty: 2181
Dołączenie: 15 Kwi 2005, 12:40
Miejscowość: Ruda Śląska
Pochwały: 145



Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości