• Ogłoszenie:

z dyskiem twardym

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

z dyskiem twardym

Postprzez djbahama 27 Kwi 2007, 18:13

reklama
Witam
Mam problem z dyskiem twardym mianowcie, podpiołem kumpla dysk pod swoj komputer i jak odłaczylem drugi to w ogole dyski mi nie działały, uruchomiłem dysk na innym komputerze, i chodzi ale nie mozna wejsc w dane tylko pisze że trzeba sformatowac dysk, jest jakis program do odzyskiwania plików albo jakis program do naprawy żeby mógł odzyskac na tym walnietym dysku dane ? Prosze o pomoc, z góry wielkie dzięki , pozdro !!
djbahama
~user
 
Posty: 131
Dołączenie: 27 Lis 2004, 13:52
Miejscowość: Kraków



Problem z HDD

Postprzez canemuto 28 Kwi 2007, 08:02

Do osoby ktora zalozyla watek - sorry, zamiast pomoc dolacze swoje pytanie o twardziela.

Ostatnio HDD w lapie zaczal szwankowac, objawy:
- zamiast klasycznego "stukotu" (niejednostajne tempo) zaczelo sie jednostaje "bzyczenie";
- dioda HDD nie migala, swiecila sie ciagle
- wszystko ladowalo sie baaaardzo wolno

Przez pewien czas pomagalo...podniesienie tylu laptopa o mniej wiecej 40 stopni. Niestety, ostatnio nawet ta metoda przestala dzialac (niez zdazylem skopiowac danych, mea culpa...). Przy starcie WinXP - w momencie gdy pojawia sie ekran logowania uzytkownikow - pojawia sie komunikat "paging file is to small or does no exist", komp jeszcze przez chwile baaardzo wolno mieli, po czym niebieski ekran/fatal error i reset.

Kupilem juz nowego HDD, bede instalowal na nim system od nowa. Nie mam pojecia, czy ze starym to kwestia software czy hardware - kupilem stacje dokujaca do HDD 2.5" i chce sprobowac podlaczyc pozniej stary dysk jako slave przez USB.

Pytanie - objawy wskazuja na uszkodzenie mechaniczne czy spartolenie sie systemu? Jakim dobrym programem z serii data recovery mozna sprobowac odzyskac dane (wlasnie przy opcji podlaczenia go przez stacje dokujaca USB jakos slave).

Dzieki za pomoc.
canemuto
~user
 
Posty: 10
Dołączenie: 28 Kwi 2007, 06:51



Postprzez Error74 28 Kwi 2007, 09:57

Jeśli pomagało podniesienie laptopa to wskazuje na Hardware .
Komunikat mówi że plik wymiany (pamięć wirtualna ) jest za mały albo go wcale nie ma .
Sprawdziles połączenia ?

Dobry program do odzysku to Ontrak Easy Recovery.
Awatar użytkownika
Error74
~user
 
Posty: 156
Dołączenie: 12 Lis 2006, 12:05
Pochwały: 11



Postprzez canemuto 28 Kwi 2007, 21:01

Dzieki za podpowiedz z programem.

Rozumiem, ze chodzi o polaczenia stykow (slot HDD w lapie i koncowka HDD)? Na moje amatorskie oko sa okej, chyba, ze chodzi o jakies inne sprawdzenie.

[ Dodano: Dzisiaj o 1:56 ]

[ Dodano: Dzisiaj o 6:01 ]
Aloha, maly update:

- kupilem stacje dokujaca do HDD; zasadzilem w niej "uszkodzonego" twardziela i podlaczylem do innego lapa i...chodzi jak zloto; wszystkie dane sa normalnie dostepne, nawet zadziwiajaco szybko chodzi jak na USB 1.1
- przy pomocy tej samej stacji dokujacej podlaczylem HDD do oryginalnego lapa, probuje wystartowac system, przez kilkanascie sekund chodzi okej, zanim jednak pojawi sie ekran logowania uzytkownikow do windowsa, pojawia sie blue screen i komp sie resetuje...

Nowego HDD i tak juz zamowilem, nawet jesli okaze sie, ze to nie wina twardziela a lacza w lapie to trudno - bede mnieszego uzywal jakos external do backup'ow. Pozostaje jednak kwestia - czy to mozliwe, ze jednak jest to kwestia USZKODZONEGO WINDOWSA, czy jednak nalezy przychylic sie do wersji "uszkodzone lacze HDD w lapie"?

I jeszcze jedno pytanie - probuje dostac sie do katalogu Documents and Setting (gdy HDD podlaczony jest do innego kompa, ale ciagle jakos master - niestety przez stacje dokujaca nie da sie ustawic slave), tam jest z kolei moj katalog. Gdy probuje go otworzyc pojawia sie komunikat o braku dostepu - faktycznie, na WinXP mialem zalozone haslo. Czy da sie to jakos obejsc? Lub tez inaczej - czy istnieje inna sciezka dostepu do dokumentow/zdjec ktore umieszczone sa na moim pulpicie?

Przyznam szczerze, ze poprzednia sytuacja (uszkodzony twardziel) podobala mi sie bardziej, na moj gust naprawa lacza w lapie wyniesie mnie wiecej niz kupno nowego HDD...

Z gory dzieki za pomoc :)
canemuto
~user
 
Posty: 10
Dołączenie: 28 Kwi 2007, 06:51




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości

cron