• Ogłoszenie:

dysk twardy

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

dysk twardy

Postprzez anabolix 20 Sty 2007, 21:24

reklama
no wiec odpadła mi jedna nóżka na hdd tam gdzie podpina się taśmę ...
a druga jest skrzywiona pytanie jak to naprawić ??
anabolix
~user
 
Posty: 11
Dołączenie: 29 Wrz 2006, 15:58



Postprzez cinek2006 20 Sty 2007, 21:28

Odpadła czy ułamała się? Jak odpadła to możesz przylutować, ja to kiedyś robiłem, wystarczy mieć dobrą lutownice, ja niestety takiej nie miałem, ale wziołem kombinerki, cyne i cieniutki drucik i nad gazem nagrzałem drut i cyną przylutowałem :) trzeba mieć trochę zdolności manualnych :P A ta co skrzywiona to spróbuj wyprostować.
Awatar użytkownika
cinek2006
~user
 
Posty: 318
Dołączenie: 12 Paź 2005, 12:03
Miejscowość: Siedlce
Pochwały: 3



Postprzez Amistad18 20 Sty 2007, 22:41

cinek2006 napisał(a):Jak odpadła to możesz przylutować, ja to kiedyś robiłem, wystarczy mieć dobrą lutownice, ja niestety takiej nie miałem, ale wziołem kombinerki, cyne i cieniutki drucik i nad gazem nagrzałem drut i cyną przylutowałem

taa, zanim będziesz tak sobie "lutował" radził bym sie pomodlić ...

co do samego dysku, który jak by nie patrzeć jest uszkodzony ... jeśli masz na nim jakieś cenne dane, to lepiej w jakimś serwisie poproś aby sie z tym pobawili , bo jeśli samemu będziesz sobie "lutował" to możesz nie tylko wejście na taśme IDE mieć popsute, ale i całą elektronike ... a z wymianem elektroniki to potrzeba czegoś więcej niż pomodlenia sie.
i po ptokach ....
Amistad18
~user
 
Posty: 4441
Dołączenie: 03 Sie 2005, 11:25
Miejscowość: Bydgoszcz
Pochwały: 335



Postprzez anabolix 22 Sty 2007, 15:57

tak mam tam wazne dane ... ale nie wiem w jakiem servisie to zrobia :/
poprostu jedna nóżka odpadla a dróga jest strzywiona
wic nawet nie mam czego przytutowac
anabolix
~user
 
Posty: 11
Dołączenie: 29 Wrz 2006, 15:58



Postprzez adi123 22 Sty 2007, 16:48

Weź najpierw spróbuj sprostować skrzywiony drucik i podłącz dysk powinien działać (mój kolega tak miał i dysk mu chodzi bez jednego drucika) ale nie jestem do końca pewien czy będzie chodził. Jak sie dysk uruchomi to wszystkie dane skopiuj na inny dysk lub płyty, tak dla pewności przed utratą danych.
Awatar użytkownika
adi123
~user
 
Posty: 155
Dołączenie: 08 Wrz 2006, 21:21
Pochwały: 2




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 30 gości