• Ogłoszenie:

problem z soundmax brak dźwięku

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

problem z SoundMAX brak dźwięku

Postprzez dark knight 30 Gru 2006, 22:42

reklama
OK PRZESZUKAŁEM JUZ CHYBA CAŁE GOOGLE NIC O TYM NIE PISZE
Otoz zaczelo sie od tego ze kupilem nowa karte graficzna no i okazalo sie ze radiator zajmuje duzo miejsca to przesunalem o jeden slot PCI nizej tuner TV (Prolink PLay Tv Pro bt 878P+ W/FM) no i sie wszystko cenzura!*LO po przeinstalowaniu sterów :oops: instalowalem setki razy stery do karty muzycznej (SoundMax zintegrowana w płycie głównej ASUS P5VD1-X)
Pomine juz problemy z resetowaniem sie kompa przy starych sterach (na plytce CD dolaczonej do tunera). OKi wiec opisze jak to wyglada w zadnej grze nigdzie nie mam dzwieku (TYLKO W PROGRAMIE DO OGLĄDANIA TELEWIZJI, jak chce wlaczyc winapa to wysakuje jakis blad ze stery zel zainstalowane cos czy cos takiego (reinstalowalem 100x razy) W panelu sterowania jak wybiore opcje "Dźwięk i urządzenia audio" to wszystko jest na szaro w pierwszej zakladce i nie wykrywa zadnego sprzetu. Nie wiem czy to cos da ale jak klikne na opcje Zaawansowane regualtory głosności to pisze ze nie mam jakis urzadzen misujacacych.

Cos tam czytalem ze mozna zresetowac BIOS i ze to moze pomoc ale watpie zeby to pomoglo w moim przypadku to cos zmienilo

Tak w razie czego zamieszczam screena z mojego sprzetu


Image

W razie czego moj sprzet:

Plyta Głowna ASUS: P5VD1-X
Proc: 2x Pentium D (2.66 Ghz)
Grafa: 7600GS
Ram: 1024mb
Dysk omine bo to chyab nie wazne :P
No ten pierdzielony Tuner tv firmy Pixel Viev Play TV PRO 878P+ W/FM

Błagam pomożcie mi z tym bo juz sie 3 dni z tym uzeram i to jest strasznie wnerwiajace (zeby nie powiedziec wulgarniej)

[ Dodano: Dzisiaj o 21:50 ]
Pomoże ktoś?
Awatar użytkownika
dark knight
 
Posty: 60
Dołączenie: 29 Lis 2006, 23:32
Miejscowość: Warszawa (Bemowo)



Postprzez popell 31 Gru 2006, 00:50

Formata robiles po zmianie....?/...
popell
~user
 
Posty: 24
Dołączenie: 28 Gru 2006, 10:57



Postprzez dark knight 31 Gru 2006, 01:07

Nie moge zrobic formata bo sie za bardzo nameczylem zeby mojego gruchocika przywrocic do sprawnosci. Najlepsze jest to ze (przeczytalem to na jakims forum) jak odinstalowuje sie sterowniki od tego tunera to on "gratis" czysci jeszcze wszystkie inne stery :/
Awatar użytkownika
dark knight
 
Posty: 60
Dołączenie: 29 Lis 2006, 23:32
Miejscowość: Warszawa (Bemowo)



Postprzez gulek 31 Gru 2006, 01:09

Po co dwa razy ten temat dałeś pod różnymi nazwami??
Awatar użytkownika
gulek
~user
 
Posty: 760
Dołączenie: 16 Lis 2006, 01:00
Miejscowość: Świebodzin
Pochwały: 26



Postprzez popell 31 Gru 2006, 01:11

Moze w biosie masz zablokowana dzwiekuwe i dlatego nie ma dziwieku...wykrywa ja sprzetowo ale nie dziala bo jest w Biosie zablokowana...sprawdz... Moim zdaniem reset biosa moze nic nie dac....
popell
~user
 
Posty: 24
Dołączenie: 28 Gru 2006, 10:57



Postprzez dark knight 31 Gru 2006, 01:18

popell napisał(a):Moze w biosie masz zablokowana dzwiekuwe i dlatego nie ma dziwieku...wykrywa ja sprzetowo ale nie dziala bo jest w Biosie zablokowana...sprawdz... Moim zdaniem reset biosa moze nic nie dac....


Ale jesli jest zablokowana to powiedz jak odblokowac ja (mam plyte ASUSA)

BTW ja mam bardzo prosty BIOS w obsludze i w ilosci opcji :) ale nie widze tam nic zwiazanego z karta sieciowa podowiedcie jak to ma sie nazywac (albo jak to wygalda w waszym biosie)

Tak wogule to czemu wszyscy odpowiadaja na posty po 12 w nocy :)
Awatar użytkownika
dark knight
 
Posty: 60
Dołączenie: 29 Lis 2006, 23:32
Miejscowość: Warszawa (Bemowo)



Postprzez popell 31 Gru 2006, 01:23

W BIOSie to bedzie w to bedzie w integrated cenzura! albo chipset feaures....i tam bedzie onboard audio...czy cos takeigo albo onboard ac'97...:p....O tej porze mam dziury :p

[ Dodano: Dzisiaj o 0:25 ]
integrated pheci*als
popell
~user
 
Posty: 24
Dołączenie: 28 Gru 2006, 10:57



Postprzez dark knight 31 Gru 2006, 12:37

U mnie w BIOSie to wygladalo zupelnie inaczej niz mowiels. Bylo to na poludniowym mostku i bylo audio (chyba 97c) . NO I MIALEM NADZIEJE ZE BEDZIE DISBALEDED A OKAZALO SIE ZE BYLO ENABLADED W TEJ SYTUACJI CAŁKOWICIE NIE WIEM CO ZROBIĆ...
Poza tym chyba reset BIOSU tu nic nie da skoro w to jest zintegrowna karta (w przypadku niezintegrowanej moze eto by cos dalo)


BTW: Chciałem przywrócic system ale shit... jak usuwalem wira poradzili mi zebym wylaczyl przywracanie systemu :/
Awatar użytkownika
dark knight
 
Posty: 60
Dołączenie: 29 Lis 2006, 23:32
Miejscowość: Warszawa (Bemowo)



Postprzez ozeo 05 Sty 2007, 02:30

Może poprostu masz wyłączoną usługe odpowiedzialną za dźwięk?
Spróbuj ją włączyć przez panel sterowania ->narzędzia administracyjne ->usługi i zobacz czy jest włączona automatycznie usługa Windows Audio jeśli nie jest to ją włącz. pozdrawiam
ozeo
~user
 
Posty: 36
Dołączenie: 05 Sty 2006, 04:52
Pochwały: 6



Postprzez MUTOPOMPKA 05 Sty 2007, 19:22

SKoro napisał, że działało wsio ok przed zmiana karty w gnieździe PCI to po co ma grzebac w systemie?????? A czy ktoś z Was wie, że gniazdo AGP ma takie samo przerwanie jak 2 gniazdo PCI??? I jeśli teraz jest tak, jak opisuje kolega istnieje prawdopodobieństwo, że ma po prostu konflikt przerwań w Biosie.

Musi zrobić update ESCD i/lub umieścić tę kartę o 1 slot niżej.
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości