• Ogłoszenie:

laptop a tv

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Laptop a tv

Postprzez arekla 12 Gru 2006, 12:06

reklama
Witam! Pomóżcie mi jak mam podłączyć laptop do tv. Mam taką możliwość w tv. Za pomocą przewodu 15-stykowego D-sub. Jak już podłączę to wyświetla mi się informacja "brak sygnału". Czy może trzeba coś zmienić w ustawieniach komputera. Prosze o wskazówki gdzie i jak mogę to zrobić. Z góry dziękuję!
arekla
~user
 
Posty: 7
Dołączenie: 12 Gru 2006, 12:00



Postprzez Dzi@dek 12 Gru 2006, 12:15

A masz wyjścia s-video w laptopie :?:
Image Image
Dzi@dek
^zasłużony
 
Posty: 3854
Dołączenie: 11 Gru 2006, 20:18
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 210



Postprzez arekla 12 Gru 2006, 12:23

Mam wyjście na TV+SPD-IF audio. Nie wiem czy to jest to samo, bo niezbyt się na tym znam.
arekla
~user
 
Posty: 7
Dołączenie: 12 Gru 2006, 12:00



Postprzez nicor999 12 Gru 2006, 12:24

bylo juz kilka tematow na temat podlaczania do tv. po pierwsze musisz miec wyjcie tv w laptopie lub specjalna przejsciowke. potem podlaczasz wszystko do tv. kolejnie powinienes ustawic w ustwieniach ekranu dwa monitory, np klon, ekran rozszerzony i ustawic parametry obrazu dla telewizora. jezeli nie masz tam opcji takich np jak nview wszystko zalezne od karty graf jaka masz w laptopie to poszukaj takiej opcji "wymus wykrycie tv" i daj ok. po uruchomieniu ponownym powinno pojawic okienko z ustawieniami dla tv
press alt+f4 for a secret weapon!
Awatar użytkownika
nicor999
~user
 
Posty: 219
Dołączenie: 06 Sty 2006, 19:15
Pochwały: 6



Postprzez arekla 12 Gru 2006, 12:43

Dzięki za odpowiedź, opisałeś to dość jasno. Tylko jak wejdę w monitor>ustawienia to dalej nie wiem co zrobić, bo nie mam takiego czegoś jak klon czy ekran rozszerzony?
arekla
~user
 
Posty: 7
Dołączenie: 12 Gru 2006, 12:00



Postprzez acid 12 Gru 2006, 12:57

Pulpit > prawy klik właściwosci >> Ustawienia >> Zaawanosowane :
Ekrany >>> tutaj wlaczasz tv i wybierasz opcje klon itp itd

Nakładka >>> Opcje Trybu Teatralnego czyli opcje 16:9 itp itd

p.s byc moze w trybie teatralnym bedziesz mial problem z wyswietlaniem napisow - ja tak mam. Wtedy instalujesz kodek ffdshow i w opcjach tego kodeku ustawiasz napisy :) to chyba wszystko
Od wariata różni mnie jedynie to że nim nie jestem.
Awatar użytkownika
acid
~user
 
Posty: 87
Dołączenie: 27 Cze 2005, 10:45
Miejscowość: Gdańsk
Pochwały: 1



Postprzez arekla 12 Gru 2006, 13:07

Ok, wszystko tak właśnie robiłem tylko do momentu ZAAWANSOWANE, bo potem mam do wyboru zakładki: zarządzanie kolorami, ogólne, karta, moitor, rozwiązywanie problemów. No i np. jak wejdę w monitor (zamiast ekrany) to mam: typ monitora i ustawienia monitora (ale tylko częstotliwość) i nic poza tym.
arekla
~user
 
Posty: 7
Dołączenie: 12 Gru 2006, 12:00



Postprzez acid 12 Gru 2006, 13:13

Hmm spróbój zainstalować sterowniki / uaktualnić do karty graficznej ?

czy masz wyjscie S-Video ? hmm takie dość podone do PS2 - myszkowego ale ciut inne
Od wariata różni mnie jedynie to że nim nie jestem.
Awatar użytkownika
acid
~user
 
Posty: 87
Dołączenie: 27 Cze 2005, 10:45
Miejscowość: Gdańsk
Pochwały: 1



Postprzez arekla 12 Gru 2006, 13:27

Mam wyjście TV+SPD-IF audio - ale czy to jest to samo co S-Video to nie wiem, bo na tyle się na tym nie znam. Spróbuje uaktualnić te sterowniki, chociaż wątpię aby to coś pomogło. Ale dziękuję bardzo za chęć pomocy. Pozdrawiam. Gdybyście jeszcze wpadli na jakiś pomysł to piszcie.

[ Dodano: Dzisiaj o 8:24 ]
Witam ponownie.
Udało mi się podłączyć i znaleźć sygnał w tv. I na tv wyświetla mi się wszystko co jest na pulpicie i wszystko co aktualnie robie w kompie. Ale problem jest taki, że gdy odtwarzam film to w kompie jest obraz i dzwięk a na ekranie tv nie. Co może być tego przyczyną?

[ Dodano: Dzisiaj o 8:25 ]
Witam ponownie.
Udało mi się podłączyć i znaleźć sygnał w tv. I na tv wyświetla mi się wszystko co jest na pulpicie i wszystko co aktualnie robie w kompie. Ale problem jest taki, że gdy odtwarzam film to w kompie jest obraz i dzwięk a na ekranie tv nie. Co może być tego przyczyną?
arekla
~user
 
Posty: 7
Dołączenie: 12 Gru 2006, 12:00




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: dvsti, nigote7375 oraz 11 gości