• Ogłoszenie:

czym i jak podzieli najlepiej dsl.

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Czym i jak podzieli najlepiej DSL.

Postprzez KarKan 09 Mar 2006, 21:52

reklama
Witam serdecznie.
Mieszka praktycznie sciana w sciane z mala firma. Chodzi tam serwer SBS2000 i maja oni DSL 2MB. Z szefem sie dobrze znam i powiedzial ze jak chce moge korzystac z jego lacza ale musze sobie wszytsko sam porobic.
I teraz pytanie jak podzieli to lacze? Czym? Router jesli tak to jaki??
Mowil cos jeszcze ze trzab tak zrobic zebym ja byl na innym IP bo z puli adresow IP on korzysta tylko z jednego i 5 chyba jest wolnych.
Prosze pomozcie. u niego pracuje na tym DSL okolo 15 stacji roboczych ale mala z niego korzystaja. Mysle ze jest to jakas szansa dla mnie :D
Dzieki za wsyztskie odpowiedz.
Pozdarwiam
K
Awatar użytkownika
KarKan
~user
 
Posty: 34
Dołączenie: 27 Sty 2004, 16:32



Postprzez Siesiu 09 Mar 2006, 22:05

KarKan napisał(a):pracuje na tym DSL okolo 15 stacji roboczych

KarKan napisał(a):Router


po pierwsze ile kompów ma z twojej firmy korzystać z tego neta?
jeśli jeden to:

odpowiedzi sam sobie udzieliłeś. jeśli jest wolny port na routerze/switchu/hubie dopinasz się i po problemie. na serwerze powiększasz pule adresów i śmiga;) chyba że nie ma miejsca na koncentratorze lub chcesz więcej kompów twoich podłączyć to wtedy musisz kupić nowy(tyle portów ile ty chcesz kompów podłączyć), podłączasz kabel z wolnego portu na routerze sąsiada do twojego routera w miejsce UpLink, podłączasz kompy, zwiększasz pule i IP i gra:)

Mam nadzieje że wytłumaczyłem w miare sensownie i po koleji;)


P.S. Użyj szukajki, bo na forum jest aktualnie MNÓSTWO tematów na ten temat.

Pzdr
Hi I'm Borat, I'm new in town
Awatar użytkownika
Siesiu
~user
 
Posty: 598
Dołączenie: 11 Lis 2004, 14:31
Miejscowość: z Sosnowca
Pochwały: 34



Postprzez KarKan 09 Mar 2006, 22:23

Witaj,
Ja chce tylko na jeden komputer nie do firmy :D najpier ja trzeba miec :P
U niego idzie kabel od modemu odrazu do serwera nie idzie do zadnego rutera czy cus :|
Na tym serwerze jest ISA serwer wiec ja chcialbym sie wpiac jakos przed niego na inne IP i w ogole.
dzieki za szybka odpowiedz. :D
Awatar użytkownika
KarKan
~user
 
Posty: 34
Dołączenie: 27 Sty 2004, 16:32



Postprzez Siesiu 09 Mar 2006, 22:36

KarKan napisał(a):do serwera nie idzie do zadnego rutera czy cus Neutral
Na tym serwerze jest ISA serwer wiec ja chcialbym sie wpiac jakos przed niego na inne IP i w ogole.



hmmm troche skomplikowane to wszystko

jeśli z modemu idzie od razu do serwera->ok. na serwerze jest podzielone łącze, potem z sieciówki idzie kabelek do koncentratora i koncentrator rozdziela sygnał na stacje robocze. prznajmniej ja bym tak to zrobił, więc sądze że u sąsiada jest podobnie. wtedy tylko dopinasz się do koncentratora kabelkiem, na serwerze zwiększa ci sąsiad pule o jeden, nadajesz sobie wolne IP i hula;)

Pozdr
Hi I'm Borat, I'm new in town
Awatar użytkownika
Siesiu
~user
 
Posty: 598
Dołączenie: 11 Lis 2004, 14:31
Miejscowość: z Sosnowca
Pochwały: 34



Postprzez KarKan 09 Mar 2006, 22:44

heheh Ty moze bys tak zrobil ale ja nie za bardzo wiem gdzie co i jak stoja dwie szafy okolo 60 kabli i wtyczek i sobie znajdz ten jeden jedyny :P
a jak by zrobic cos takiego:
kabel z modemu do huba i od huba do serwera i moj komputer do huba poszlo by tak??
Awatar użytkownika
KarKan
~user
 
Posty: 34
Dołączenie: 27 Sty 2004, 16:32



Postprzez Siesiu 09 Mar 2006, 23:08

łoszzz to chyba jest jakaś ogromna ta firma;P

jesli tak to twój pomysł jest nie głupi ale

KarKan napisał(a):kabel z modemu do huba


odpada->kabel z modemu musi iść do kompa lub zrezygnować z huba na rzecz routera z wbudowanym modemem(nie wiem czy się szef zgodzi) i potem tak jak mówisz do routera podłączyć serwer ich firmy i twój komp.
ale ja bym jednak obstawał żeby się dołączyć do SERWERA a nie przed serwer

Pozdr
Hi I'm Borat, I'm new in town
Awatar użytkownika
Siesiu
~user
 
Posty: 598
Dołączenie: 11 Lis 2004, 14:31
Miejscowość: z Sosnowca
Pochwały: 34



Postprzez KarKan 09 Mar 2006, 23:24

Dlaczego proponujesz router z modemem??
Wiesz watpie ze to przejdzie tak to tylko cos doladam a tak zniknie mu jeden modem :|
Awatar użytkownika
KarKan
~user
 
Posty: 34
Dołączenie: 27 Sty 2004, 16:32



Postprzez Siesiu 09 Mar 2006, 23:33

bo modem ma wyjście sygnału USB najczęściej(sygnał jest wysyłany po USB lub RS-w starszych). a koncentratory najczęściej mają wejście sygnału po skrętce (kablem sieciowym) więc kicha, bo nie podłaczysz modemu zewnętrznego prosto do koncentratora

masz trzy wyjścia:

1.router z modemem zamiast modemu
2.switch/hub podłaczony DO SERWERA
3.podłaczyć się bezpośrednio do serwera

Pozdr
Hi I'm Borat, I'm new in town
Awatar użytkownika
Siesiu
~user
 
Posty: 598
Dołączenie: 11 Lis 2004, 14:31
Miejscowość: z Sosnowca
Pochwały: 34



Postprzez KarKan 10 Mar 2006, 18:28

Siesiu napisał(a):3.podłaczyć się bezpośrednio do serwera

Pozdr


Witaj....
Jesli mialbym sie podlaczyc do serwera to by to kiepsko szlo.
tam jest zainstalowany ISA Server i trzeba wiedziec gdzie odblokowac np. poty do emula :|

A jesli chcialbym zrobic tak jak ja mowie czyliod modemu do routera i wtedy i ja do routera i serwer do dniego to jaki sprzet polecasz??
Awatar użytkownika
KarKan
~user
 
Posty: 34
Dołączenie: 27 Sty 2004, 16:32



Postprzez Siesiu 10 Mar 2006, 20:09

KarKan napisał(a):modemu do routera


Siesiu napisał(a):modem ma wyjście sygnału USB najczęściej(sygnał jest wysyłany po USB lub RS-w starszych). a koncentratory najczęściej mają wejście sygnału po skrętce (kablem sieciowym) więc kicha, bo nie podłaczysz modemu zewnętrznego prosto do koncentratora


przeczytaj:P

jeśli chcesz bardzo przed serwerem się podłączyć to musisz wymienić modem na router z modemem i wtedy jeden kabel z tego routera do ciebie a drugi do serwera. INNEJ OPCJI NIE WIDZE... nigdy nie miałem ISA Servera, nie bawiłęm się nigdy tym... nie wiem czy tam nie musisz ustawić jak dostajesz sygnał, wiec wtedy będziesz musiał zmienić na LAN.

Wybieraj: wymiana modemu na router+modem albo podłączenie się do SERVERA.

Pozdr
Hi I'm Borat, I'm new in town
Awatar użytkownika
Siesiu
~user
 
Posty: 598
Dołączenie: 11 Lis 2004, 14:31
Miejscowość: z Sosnowca
Pochwały: 34




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości