• Ogłoszenie:

wieszanie sie systemu

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Wieszanie sie systemu

Postprzez Wapcio 23 Sty 2006, 02:03

reklama
Pewnego dnia (w sobote) siostra robila w Corelu jakas prace i nagle zawiesil sie jej komp...Nic nie reagowal. Zdziwilem sie bardzo bo nigdy wczesniej nie zaistaniala taka sytuacja. Najwyzej jakis czas nie reagowal, a tutaj kompletnie nic...tylko reset. Na nastepny dzien wlaczam komputer a tu nic, klapa. Po wlaczeniu kompa nic sie nie wlacza, nic sie nie pokazuje na monitorze, nie reaguje.Zostaje tylko restet. Po kilku(nastu) resetach moze sie odpali i wszystko chodzi normalnie. Doszedlem do tego ze po poruszeniu jakiejs wtyczki z tylu komp sie zwiesza i nic nie da rady zrobic. Wiem tez ze na obudowie mam prad. Jak wlacze i jes wszystko OK to tez jest. Nie wiem czy to ma cos wspolnego.
Czy ktos wie moze o co tu biega i jak to naprawic?
Mam 2.53 GHz 256 RAM SP2
Pozdrawiam.
Wapcio
~user
 
Posty: 23
Dołączenie: 05 Lis 2005, 15:04



Postprzez oles* 23 Sty 2006, 02:06

mało ramu :(
a przywracanie systemu ?
powiedz mi czy instalowałes wtedy jakis program ?
Powrót na programosy, wiem - pochwałami i postami waS nie dogonie. Pozdro dla starej brygady! ! !
[size=10Sempron 3000+, Asus M2NPV, GeForce 6150, 1GB ram, dysk samsung 160 gb...[/size]
Awatar użytkownika
oles*
~user
 
Posty: 857
Dołączenie: 29 Gru 2005, 22:08
Miejscowość: wy to wszystko wiecie ?
Pochwały: 80



Postprzez d3tr0 23 Sty 2006, 02:19

Są dwie możliwości, ale bardziej prawdopodobna to kondensatory na płycie głównej - obejrzyj je dokładnie czy nie są wybrzuszone
albo coś z nich przypadkiem nie wyciekło - coś jak wylanie bateryjek.
Zwłaszcza sprawdz przy procesorze. Drugą możliwością jest zasilacz to również może być jego sprawka.
Awatar użytkownika
d3tr0
~user
 
Posty: 165
Dołączenie: 07 Sty 2006, 16:50
Pochwały: 13



Odpowiedź

Postprzez marekkotek 25 Sty 2006, 16:24

Moim zdaniem jest to zasilacz. Zasilacz jeżeli nie da wystarczającej ilości prądu to system zatrzymuje "funkcje życiowe". Pewnie jeszcze jakieś rzeczy pod np. USB u Ciebie odłączały.
marekkotek
~user
 
Posty: 24
Dołączenie: 28 Gru 2005, 13:54



Postprzez mafia435 25 Sty 2006, 16:45

Tak jak koledzy sugerują sprawdz ich opcje podociskaj kosci pamieci wszystkie wtyczki grafike i bądz pewnien czy nadal sie problem pojawia napisz co jeszcze zauważyłes.
Awatar użytkownika
mafia435
~user
 
Posty: 1620
Dołączenie: 28 Paź 2005, 13:36
Miejscowość: Żory
Pochwały: 79




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości