• Ogłoszenie:

monitor lcd 19 ' jaki?

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

monitor LCD 19 ' jaki?

Postprzez Peter 21 Lis 2005, 19:29

reklama
Witam
Potrzebuję małej pomocy. chciałbym kupić monitor LCD 19 ‘ ale nie bardzo się orientuje w tym temacie . Czy możecie mi pomoc tzn czym mam się kierować przy wyborze jakie parametry sa najważniejsze itp. Jakie firmy są dobre i w miarę tanie , tzn chce wydać na to około 1300 zł , wiem , że to mało ale może sa jakieś dobre LCD -eki za 1300 zł .
Monitor będzie mi potrzebny głównie do grafiki: www, flash, photoshop itp.

Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedź :D
Awatar użytkownika
Peter
~user
 
Posty: 58
Dołączenie: 15 Lut 2004, 21:24
Miejscowość: Łódź



Postprzez SibovX 21 Lis 2005, 19:48

za 1300 19"LCD no niewiem....
Radze pozbierać troche zł i dopiero wtedy mając tylko 1300 możesz kupiś sobie no 17"
Ale jak chcesz wypalą Ci sie piksele i po zabawie ;(
SibovX
~user
 
Posty: 50
Dołączenie: 25 Paź 2005, 13:27
Miejscowość: Włocławek



Postprzez stary* 21 Lis 2005, 19:55

Awatar użytkownika
stary*
~user
 
Posty: 2181
Dołączenie: 15 Kwi 2005, 12:40
Miejscowość: Ruda Śląska
Pochwały: 145



Postprzez kubapstrag 21 Lis 2005, 19:59

a ja bym sie wstrzymał jeszcze troszeńke, bo lcd monitory będą teraz tanieć i za niedługi czas z pewnością kupisz dobry monitor za 1300 zł :)
Awatar użytkownika
kubapstrag
~user
 
Posty: 248
Dołączenie: 22 Cze 2005, 21:54
Pochwały: 11



Postprzez Peter 22 Lis 2005, 22:01

A co myślicie o tym żeby zamiast LCD 19" "slabego", kupić zwykly CRT za podobna cenę i i pewnie bylby juz ok na maxa :) ? jedyny chyba minus ze bedzie to "wielka krowa " jak tv prawie :D
Może doradzicie coś o dobrych CRT 19 " jakie filmy najlepsze itd :)
pozdro
Awatar użytkownika
Peter
~user
 
Posty: 58
Dołączenie: 15 Lut 2004, 21:24
Miejscowość: Łódź



Postprzez soyer 22 Lis 2005, 23:06

Jeśli chodzi monitory to według mnie (i nie tylko) najlepsze są Samsungi. Ja mam CRT 19" i jestem zadowolony (fakt buda troche duza). Ostatnio widziałem gdzieś dobrego LCD Samsunga już za 1600 zl (niestety nie pamiętam dokładnie nazwy modelu i gdzie to widziałem :roll: ) Bardzo dobre są też monitory firmy Iliama (czy jakoś tak :wink: )
We are Venom!
Soyer life is gone. Only Venom remains!
Awatar użytkownika
soyer
~user
 
Posty: 208
Dołączenie: 22 Lut 2004, 14:26
Miejscowość: LUBLIN
Pochwały: 5



Postprzez MUTOPOMPKA 23 Lis 2005, 15:33

Peter napisał(a):A co myślicie o tym żeby zamiast LCD 19" "slabego", kupić zwykly CRT za podobna cenę i i pewnie bylby juz ok na maxa Smile ? jedyny chyba minus ze bedzie to "wielka krowa " jak tv prawie Very Happy
Może doradzicie coś o dobrych CRT 19 " jakie filmy najlepsze itd


Peter napisał(a):Monitor będzie mi potrzebny głównie do grafiki: www, flash, photoshop itp.

No to brałbym już do takich celów CRT-ka? Czemu? Już kiedys fluid podawał za i przeciw, więc nie będę powtarzać...
soyer napisał(a):Bardzo dobre są też monitory firmy Iliama (czy jakoś tak Wink )

IIYAMA... www.iiyama.pl (sam brałem HM 903DT) i jest to 19 CRT-ek z tzw. short tube (czyli krótkie pudło). Ale jego cena niestety jest za wysoka, jak na Twoje możliwości cenowe (2000zł), ale warto! Naprawdę warto się tymi monitorkami zainteresować.

Polecałbym także monitorki EIZO, ale ich cena naprawdę powala na kolana.
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez chrissbe 24 Lis 2005, 09:44

IIyama LCD 19 cali 1200 - 1400 zl z jednym uszkodzonym pixelem. A tak naprawde to nie ma monitorow z nieuszkodzonymi pixelami (na jakims wykladzie bylo) wiec wydaje mi sie ze za 8 ms i 19 calowy ekrac ProLite oplaca sie. Poszukaj na allegro sprzedają firmy z Warszawy i Wrocławia wiec mozna samemu sprawdzic jak to wyglada.
chrissbe
~user
 
Posty: 11
Dołączenie: 08 Lis 2005, 08:43



Postprzez Peter 25 Lis 2005, 10:57

witam ponownie po dluższym czasie , ale praca itd... :) poczytalem sobie troche pooglądałem :o no i wybrałem 2 crt-ki któe chyba są , podzielcie się swoją opinią który sądzicie ,że jest lepszy :

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=5672
albo
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9303

NEC jest mniejszy troche:) ale chyba iiyama jest lepsza firma :)
Awatar użytkownika
Peter
~user
 
Posty: 58
Dołączenie: 15 Lut 2004, 21:24
Miejscowość: Łódź



Postprzez MUTOPOMPKA 25 Lis 2005, 13:55

No to tak:

Co do parametrów monitora -> NEC jest lepszy nieznacznie...
Co do wyglądu -> IIYAMA bezapelacyjnie wygrywa
CO do ceny -> NEC jest tańszy
Co do mojej osobistej oceny: sam mam iiyamę, więc na nią głosuję...

Ale wiesz... Twój wybór.
PS. Tu masz zróznicowanie cen IIYAMY: http://www.skapiec.pl/site/cat/4/comp/859
A Ty NEC-a: http://www.skapiec.pl/site/cat/4/comp/2804
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez MaTi 25 Lis 2005, 14:55

odnosnie monitorow jest na prawde dobra strona http://mva.pl/ poczytaj testy i forum wszystko na temat monitorow LCD ja tam spedzilem okolo tydzien zanim kupilem swojego LCDka Samsunga 920T 19' i jestem bardzo zadowolony, poczytaj material na tej stronie bardzo Cie oswieci ja bynajmniej przed odwiedzeniem tej strony wiedzialem mozna powiedziec 2% na temat LCD : ) :banan: :papryczka: :banan: :papryczka:
kubapstrag napisał(a):a ja bym sie wstrzymał jeszcze troszeńke, bo lcd monitory będą teraz tanieć i za niedługi czas z pewnością kupisz dobry monitor za 1300 zł

Nie sadze jak ja sie rozgladalem za LCDkiem tak samo mowil wszyscy wstrzymac sie stanieje i teraz patrze na cene swojego jest taka sama, a monitor mam juz pol roku i co by mi przyszlo z czekania? nic : )
Awatar użytkownika
MaTi
@admin
 
Posty: 3620
Dołączenie: 31 Paź 2003, 14:22
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Pochwały: 206



Postprzez Peter 01 Gru 2005, 10:37

Witam ponownie:)
W końcu zdecydowałem sie kupić LCD :) i kupiłem : http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=20796 troche dołożyłem kasy i chyba ok zrobiłem. Ale mam jedno pytanie a może i dwa:) nigdy nie miałem lcd wiec może to poprostu musi tak być .chodzi o to ,że zauważyłem przy całkowicie czarnym ekranie ,że z każdego rogu widoczna jest lekko biała "smuga" czy to jest normalna sprawa w lcd ? tu http://mva.pl/?id_kategorii=2&top=71&kategoria=235 widać na zdjeciach takie coś tylko że umnie jest bardziej białe :roll: niż niebieskie:) a może to wina słabej karty bo mam GF 4 MX ? i jescze jedno to co zauwazyłem że obraz jest bardzo wyrazisty i jasny ąż może zabardzo , że oczy bolą .Rozdzielczość ustawiona mam na maxa . Próbowałem zmienić w ustawieniach monitora ale wtedy spada jakość obrazu, to może też wina karty słabej? ą może to poporstu musi tak być :) bo nie jestem przyzwyczajony do lcd :)
Awatar użytkownika
Peter
~user
 
Posty: 58
Dołączenie: 15 Lut 2004, 21:24
Miejscowość: Łódź




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości