• Ogłoszenie:

czy zestaw będzie stabilny i szybki?

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

czy zestaw będzie stabilny i szybki?

Postprzez meohaw 03 Lis 2005, 21:06

reklama
Mam następujące pytanie. Przymierzam się do zakupu komputera nowego i rozplanowałem taki oto zestaw:

Kod: Zaznacz wszystko
Athlon 64 3200+
Gigabyte GA-K8NXP-SLI
Gigabyte GV3D1 (dwuprocesorowa grafika)
Geil Ultrax 1GB (2x512MB) CL2
Samsung Sata II
Samsung 250 GB Serial ATA/300
DVD-Rom Toshiby
DVD-RW TDK
DO tego obudowa Big Tower Chieftecka i zasilacz Sharkoon Silentstorm 480W


Myślicie, że będzie stabilnie chodził? To znaczy czy uda mi się na takim zestawie osiągnąc pełnie możliwości sprzętowych, a jeżeli nie, to który element będzie spowalniał pozostałe?
Peace of mind, to be...
Awatar użytkownika
meohaw
~user
 
Posty: 183
Dołączenie: 11 Paź 2005, 11:05
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 11



Postprzez Dr@GuN 03 Lis 2005, 21:29

cokolwiek wyszło z rączek firmy amd nie będzie stabilne.... nigdy....ps jakie ramy będą byś powiedział czy ddr czy ddr2 jaka prędkość...itp troche brakuje w opisie..
I zapłoną piekielnym ogniem wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatnośc na buffer overflowy ogromna. I zaprzestaną działania wasze routery a wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.
Awatar użytkownika
Dr@GuN
~user
 
Posty: 1814
Dołączenie: 06 Mar 2005, 15:01
Pochwały: 30



Postprzez meohaw 03 Lis 2005, 21:49

Nie moge za nic wyedytować. DDR400 timigi 2-2-2-5
A co do niestabilnosci procków AMD to się nie zgadzam. Powiedz tylko czym jest powodowane twoje przekonianie o ich niższości ?
Peace of mind, to be...
Awatar użytkownika
meohaw
~user
 
Posty: 183
Dołączenie: 11 Paź 2005, 11:05
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 11



Postprzez soyer 03 Lis 2005, 23:29

To może ja sie wypowiem. Ja osobiście uważam że od serii Athlon XP AMD jest lepsze od Intela, a jeśli chodzi o procesory 64 bit to po prostu bije na głowe (tyle jeśli chodzi o subiektywne odczucie) Procesor na socket 939 Venice i będzie śmigac że aż miło. Jeśli chodzi o grafe to mnie zastrzeliłeś, mogłbyś coś wiecej o niej napisac (bardziej szczegołowo). Reszta konfiguracji jak najbardziej ok 8)

PS Jeśli chodzi o dyski twarde ja mam słaboś do Seagate'a :D
We are Venom!
Soyer life is gone. Only Venom remains!
Awatar użytkownika
soyer
~user
 
Posty: 208
Dołączenie: 22 Lut 2004, 14:26
Miejscowość: LUBLIN
Pochwały: 5



Postprzez piterek1983 03 Lis 2005, 23:46

cokolwiek wyszło z rączek firmy amd nie będzie stabilne.... nigdy....ps jakie ramy będą byś powiedział czy ddr czy ddr2 jaka prędkość...itp troche brakuje w opisie..



A więc po pierwsze Athlony 64 nie obsługują pamięci DDR2!!!!!!
Po drugie Athlony 64 socket 939 chodzą na FSB400 czyli najrozsądniejszy jest zakup pamieci DDR 3200....

Po drugie niby dlaczego Athlony są wg Ciebie niestabilne... Nie wprowadzaj kogos w błąd swoimi subiektywnymi opiniami... Ja osobiscie przesiadłem sie niedawno z Pentium 4 3,2 Ghz z HT na Athlona 64 4000+ i jestem bardzo zadowolony, Pentium zostaje daleko w tyle... i zadnych problemów ze stabilnością nie mam...
Wystarczy odpowiednio dobrac komponety zeby wszystko współgrało ze sobą...

Ale z grafiką to mnie kolega zastrzelił... napisz coś więcej o tej grafice albo rzuc link....
piterek1983
~user
 
Posty: 94
Dołączenie: 07 Paź 2005, 23:49
Pochwały: 4



Postprzez Romcio 04 Lis 2005, 00:47

DVD-Rom Toshiby

Nie wiem, jakie teraz ta firma robi napędy optyczne, ale kilka lat temu miałem trzy czytniki CD tej firmy - średnio wytrzymywały 5 miesięcy. Od tamtego czasu szerokim łukiem omijam to logo na napędach optycznych.
Romcio
~user
 
Posty: 99
Dołączenie: 11 Maj 2005, 22:21
Pochwały: 2



Postprzez meohaw 04 Lis 2005, 01:30

@soyer&piterek1983:
Troche podstawowych danych:
Kod: Zaznacz wszystko
# producent chipsetu:      nVidia
# model chipsetu:    Dual GeForce 6600GT
# wielkość pamięci:    256MB
# typ zastosowanej pamięci:    GDDR3 (128bit)
# taktowanie rdzenia:    500MHz
# taktowanie pamięci:    1120MHz
# RAMDAC:    400 MHz (podwójny)
# typ złącza karty graficznej:    PCI-Express x16
# rodzaj wejść/wyjść:
# -  wyjście D-Sub
# -  wyjście DVI
# -  wyjście video [tv-out]
# typ chłodzenia:    wentylator
# obsługiwane standardy:
# -  DirectX 9
# -  OpenGL 1.5
# zaawansowane technologie:   UltraShadow II, Vertex Shader 3.0, silnik #CineFX 3.0, Pixel Shader 3.0+, nView Multi-display Technology, #Intellisample 3.0, High-Precision Dynamic-Range, DVC (Digital Vibrance #Control), 128-bit High-Precision Graphics
# dodatkowe wyposażenie:    przejściówka DVI -> D-sub
# uwaga: instalacja tylko na płytach obsługujących SLI

Tutaj macie ladny opisik by benchmark.pl:
http://tiny.pl/xqsq
Tutaj co pisała elita z guru3d.com (super artykuł in english, 16 stronic)
http://www.guru3d.com/article/content/185/
Troche oficjalnego zdania gigabyte.pl
http://www.gigabyte.pl/Aktualnosci/new_47.htm
Od siebie napisze coś jak tylko przetestuje samemu tą grafę. Czyli za mnie więcej 24h

@piterek1983
Bardzo trafnie to napisałeś. Właśnie chciałem się dowiedzieć co sądzisz o komponentach? Będzie stabilnie 24/7 czy maks 2 dni i restart ?

@romcio
słyszałem bardzo sprzeczne opinie o toshibach, sprawa miała się jednak tak, że był to jedyny dostępny dvd-rom, czarny, obsługujący 99% typów płytek i co najważniejsze dostępny na stanie. Więc dzisiaj zamówiony komp (wczoraj) odbieram jutro (dzisiaj) :) Dzięki za opinię
Peace of mind, to be...
Awatar użytkownika
meohaw
~user
 
Posty: 183
Dołączenie: 11 Paź 2005, 11:05
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 11



Postprzez MUTOPOMPKA 04 Lis 2005, 15:56

Dr@GuN napisał(a):cokolwiek wyszło z rączek firmy amd nie będzie stabilne

Jasne.. A ślimak siedzi, bo sreberka były z przemytu


meohaw napisał(a):DVD-Rom Toshiby
DVD-RW TDK

A po co Ci DVD-ROM i DVD-RW???
meohaw napisał(a):Właśnie chciałem się dowiedzieć co sądzisz o komponentach? Będzie stabilnie 24/7 czy maks 2 dni i restart ?

Tego nie sprawdzisz "ot tak"... Ogromną rolę będzie miał tu zainstalowany system oraz:
a) jego konfiguracja (ustawienia)
b) zainstalowane sterowniki
c) aktualizacja systemu
d) dobre oprogramowanie antywirusowe jak i firewall
e) i najważniejsze: rozsądek i wiedza użytkownika komputera...
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez Dr@GuN 04 Lis 2005, 16:15

MUTOPOMPKA napisał(a):
Dr@GuN napisał(a):cokolwiek wyszło z rączek firmy amd nie będzie stabilne

Jasne.. A ślimak siedzi, bo sreberka były z przemytu


jak nie chcesz to nie wież , ile proców amd widziałem tyle było niestabilnych , widziałem jak gościu zaniżył durona z 1800mhz na 300 i jak na noc zostawił żeby coś zassać (naopięcie do 1,3v dał) i mu sie zwiesił rejstrował wszystko jak sie działo (procesy ile czasu kiedy jaki transwer itp) i zwiesił sie w najmniej spodziawanym momencie włączył go o 23.00 mniewięcej i o 3 już wisiał bo statystyk już nie było...


meohaw napisał(a):Powiedz tylko czym jest powodowane twoje przekonianie o ich niższości ?


nie mówiłem że są gorsze , do gier może naprawde są lepsze , ale do gier....
Awatar użytkownika
Dr@GuN
~user
 
Posty: 1814
Dołączenie: 06 Mar 2005, 15:01
Pochwały: 30



Postprzez doom 04 Lis 2005, 16:25

piterek1983 napisał(a):A więc po pierwsze Athlony 64 nie obsługują pamięci DDR2!!!!!!


już nie długo


meohaw napisał(a):DDR400 timigi 2-2-2-5

świetny ram i jeszcze 1 gb


soyer napisał(a):Procesor na socket 939 Venice i będzie śmigac że aż miło


dobrze godo polać mu


Dr@GuN napisał(a):cokolwiek wyszło z rączek firmy amd nie będzie stabilne.... nigdy....


źle godo nie polewać mu ...nigdy...


MUTOPOMPKA napisał(a):A po co Ci DVD-ROM i DVD-RW???


no właśnie chyba że chcesz "przegrywać" w locie

grafika niezła chociaż są lepsze

:wink:
Athlon 64 2800+, MSI K8N Neo Platinum(nForce 3 250GB), 2x512MB(400), Maxtor 160GB SATA 1-1.5G,
AGP gf6800gs 128mb DDR3 128bit, LG Flatron F700P, DVD-RW NEC
Awatar użytkownika
doom
~user
 
Posty: 86
Dołączenie: 25 Cze 2005, 10:10
Miejscowość: Rzeczyca
Pochwały: 4



Postprzez MUTOPOMPKA 04 Lis 2005, 16:52

Dr@GuN napisał(a):jak nie chcesz to nie wież , ile proców amd widziałem tyle było niestabilnych , widziałem jak gościu zaniżył durona z 1800mhz na 300 i jak na noc zostawił żeby coś zassać (naopięcie do 1,3v dał) i mu sie zwiesił rejstrował wszystko jak sie działo (procesy ile czasu kiedy jaki transwer itp) i zwiesił sie w najmniej spodziawanym momencie włączył go o 23.00 mniewięcej i o 3 już wisiał bo statystyk już nie było...

Eno... Ty mi nie podawaj MODYFIKOWANYCH ustawień!!!! Na modyfikowanych ustawieniach jak ma być stabilny????

Skoro wielu userów ma właśnie konfigi ze stajni AMD, to każdy ma system niestabilny??? -> Bzdura!
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez Dr@GuN 04 Lis 2005, 20:07

jak byś wiedział co to jest prawdziwa stabilność to byś zmienił zdanie....
ja mam via c3 (pewnie już wiesz o tym ) ten proc to jest dopiero stabilna maszyna na nim win xp bez poprawiania chodzi stabilniej niż 2k na tamtym duronie... ps myślałme że na takim napięciu i dużo zaniżonym taktowaniu to musi już być stabilny.....
I zapłoną piekielnym ogniem wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatnośc na buffer overflowy ogromna. I zaprzestaną działania wasze routery a wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.
Awatar użytkownika
Dr@GuN
~user
 
Posty: 1814
Dołączenie: 06 Mar 2005, 15:01
Pochwały: 30



Postprzez piterek1983 04 Lis 2005, 20:43

Kod: Zaznacz wszystko
no właśnie chyba że chcesz "przegrywać" w locie

grafika niezła chociaż są lepsze


heh a więc z ciekawości poczytałem trochę o tej grafice... i to jest najzwyklejsze pod słońcem połaczenie dwóch 6600GT... będzie działać z porównywalną wydajnością do dwóch 6600GT w SLI... poprostu Gigabyte upchnął dwa procesory na jednej płytce dzięki czemu zajmuje tylko jedno gniazdo PCI-E i zużywa mniej energii...
Nestety nie wiem jak to działa i tu obawiał bym się troche o stabilność, no ale wg testów wszystko było ok...


jak nie chcesz to nie wież , ile proców amd widziałem tyle było niestabilnych , widziałem jak gościu zaniżył durona z 1800mhz na 300 i jak na noc zostawił żeby coś zassać (naopięcie do 1,3v dał) i mu sie zwiesił rejstrował wszystko jak sie działo (procesy ile czasu kiedy jaki transwer itp) i zwiesił sie w najmniej spodziawanym momencie włączył go o 23.00 mniewięcej i o 3 już wisiał bo statystyk już nie było...


chłopie co Ty mi tu gadasz o stabilnosci w momencie gdy są przestawione napiecia itd... bez kitu ale zmniejszenie napięcia i w ten sposób taktowania wcale nie spowoduje wzrostu stabilności... zbyt mało prądu może nie być w stanie "prawidłowo rozbudzić do działania" procesora...
a pozatym nikt tu nie mówi o Duronie!!!!! Polecamy koledze Athlona 64... a to jest ogromna różnica...



A jeszcze co do DVD - RW to osobiście poleciłbym LG SuperMulti DVD+/-RW GSA-4167B bulk white
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=22145

bardzo dobra i cicha nagrywarka... a pozatym obsługuje wszystkie obecne na rynku formaty... włącznie z dwuwarstwowymi i DVD - RAM, wiem że te płytki są drogie, ale zakup nagrywarki jest przyszłościowy płytki wkońcu stanieją...


pozatym wszystko jest ok...

aaaa i jeszcze jeżeli planujesz zakup głośników 5,1 i chcesz sie cieszyć fajnymi efektami dźwiękowymi w grach to dokup sobie nawet najprostszy model karty Soun Blaster Audigy 2 który kosztuje coś koło 180 złotych a jakość dźwięku i efektóe nieporównywalnie lepsza niż z karty wbudowanej na płycie....

notabene płyta którą wybrałeś to naprawdę bardzo dobry model... wejdź sobie na stronę www.komputronik.pl i poczytaj opinie osób które już uzywają, pod każdym z elementów którym jesteś zainteresowany..
piterek1983
~user
 
Posty: 94
Dołączenie: 07 Paź 2005, 23:49
Pochwały: 4



Postprzez Wromag 04 Lis 2005, 21:39

MUTOPOMPKA napisał(a):A po co Ci DVD-ROM i DVD-RW???

Ja osobiście posiadam dwa napędy DVD-ROM i DVD-RW bo do kopiowania danych i oglądanie filmów (chociaż posiadam stacjonarne dvd)szkoda RW

Romcio napisał(a):DVD-Rom Toshiby

Nie wiem, jakie teraz ta firma robi napędy optyczne, ale kilka lat temu miałem trzy czytniki CD tej firmy - średnio wytrzymywały 5 miesięcy. Od tamtego czasu szerokim łukiem omijam to logo na napędach optycznych

Jednym z moich napedów jest Toshiba SD-M1802 black i nie było płyty CD lub CD-RW czy DVD żebym miał jakieś problemy w kopiowaniu.Dotyczy to również mojego 2 napędu PIONEER DVD-RW DVR-110D z którym nie mam żadnych problemów.Nagrana płyta jeszcze u nikogo nie robiła żadnych problemików :banan:
Ave,morituri te salutant.
Wromag
~user
 
Posty: 40
Dołączenie: 15 Paź 2004, 18:21
Miejscowość: Dolnyśląsk



Postprzez meohaw 05 Lis 2005, 15:36

Przetestowałem, ale problemy miałem niesamowite. Myśle, że w opisie można znaleźć rozwiązanie, które czasami trapi użytkowników, a na żadnym innym forum nie widziałem takiego rozwiązania, ale o tym za chwilę...

DVD-ROM i RW oczywiście do przegrywania w locie. Ale na to jeszcze poczekam, bo mi chamy doślą toshibe pocztą, nie przyszła na czas kiedy składali kompa, a ja nie miałem cierpliwości czekać.
...
Przewiozłem kompa z duszą na ramieniu, ponieważ na procku jest zamontowany cięzki AeroCool high tower 101, ale na szczęscie nic się nie urwało, ani nawet nie nad kruszyło. Podłączam w domu monitorek, klawiaturke, myszę i kabelek sieciowy. Włączam do prądu, w biosie przestawiam na bootwanie z cdromu przed dyskiem. Wkładam płytkę z winem xp. Bootuje się i... Nie wykrywa żadnego dysku. Pierwsza wpadka kolesi którzy montowali kompa. Włożyli nie do tego kontrolera. Dysk na sata II włożyli do sata I, a do tego w biosie wyłączyli kontroler sata I. Wesoło... Odpalam instalke windows i ... Blue screen "Page fault in nonpaged area". A to dopiero początek. Puściłem memtesta+ na ram i ponad 1000 błędów wyszło. Odpaliłem neta na notebook'u i poszukałem rowiązanai na mój problem, paru koleci miało podobne błędy na ramach Geila (to co ja) i Corsair'ach zawsze na dualu 512. Któryś napisał, że błąd zniknął jak obniżył timingi ramu ręcznie. Od pomysłu do wykonania. Obniżyłem wszystko (jakby o jeden stopień) a CL dałem 2,5 zamist 2. Odpalam instalke windowsa i... się instaluje. Poczułem ulgę, jak się później okazało przedwczesną, xp'ek się zainstalował poprawnie. Uruchomiłem kompa, wszystko ok, zainstalowałem sterowniki do płyty głównej (chipset, ethernet, dzwiękuś i takie tam) później direct x 9.0c i najnowsze stery nvidii do karty graficznej. Wszystko pięknie ładnie, uruchamiam ponownie kompa. Windows się wczytuje, klikam gdziekolwiek i zwis. Nic się nie dzieje, nic się nie da zrobić. Szlak mnie powoli trafia, godzina koło 02:00 w nocy, mnie się spać chce, ale ambicja nie pozwala 8) Pogrzebałem w biosie bez większch rezultatów, żadnych efektów. Miałem się poddać, ale puściłem jeszcze memtesta i nawet na obniżonej prędkości wykrył sporo błędów. Pomyslałem, że może na stronie Geila coś sie o tym dowiem. Wszedłem na stronie i przeczytałem o błędach innych użytkowników. Okazało się, że pamięci geila na niektórych płytach trzeba podnieść o 0.1V bo inaczej powodują masę błędów i zawieszają system. Wchodze do biosu i dziękuje samemu sobie, że zamówiłem płytę w której wszystko można zmienić z poziomu biosu. Podniosłem napięcie na ramie i dałem domyślne timingi. Przeinstalowałem wina i stery. Wszystko chodzi jak burza. Updatowałem jeszcze bios, co pozwoliło poprawnie go powykrywać i włączyć w tryb dual. Memtest = 0 błędów. Komp śmiga idealnie :)

Wybaczcie, że się rozpisałem, ale oszczęde może paru osobom nerwów i wyrwanych włosów z głowy.
W następnym odcinku :banan: :
Relacja z odpalenia Quake 4 i 3DMark 03, 05.
Peace of mind, to be...
Awatar użytkownika
meohaw
~user
 
Posty: 183
Dołączenie: 11 Paź 2005, 11:05
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 11




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości