• Ogłoszenie:

zasilacz, napiecie, podkrecanie

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

zasilacz, napiecie, podkrecanie

Postprzez Conquer 31 Paź 2005, 13:00

reklama
Witam!

Mam taka konfiguracje sprzetowa:

Pentium IV 1,5Ghz
GeForce Ti 4200 128MB 128 bit
256 DDR RAM

Dobrałem odpowiednie sterowniki do grafy i teraz w 3DMarku wyciaga mi 6600 pkt (wczesniej na najnowszych driverach 5900pkt.)

Chce sie zabrac za podkrecanie, lecz martwi mnie moje napiecie:

Image

Prosze o opinie na ten temat.
Awatar użytkownika
Conquer
~user
 
Posty: 27
Dołączenie: 18 Lip 2005, 13:14



Postprzez stary* 31 Paź 2005, 13:20

Conquer napisał(a):lecz martwi mnie moje napiecie

a mnie martwi to co chcesz zrobić :? :? lepiej nie bierz się za to przy tym procesorze.......wiesz że aby podkręcić stopniowo trzeba zwiększać napięcie rdzenia procka, ale lepiej tego nie rób....poczekajmy jeszcze na inne odpowiedzi...
poZdRO
Awatar użytkownika
stary*
~user
 
Posty: 2181
Dołączenie: 15 Kwi 2005, 12:40
Miejscowość: Ruda Śląska
Pochwały: 145



Postprzez Conquer 31 Paź 2005, 13:36

stary243 napisał(a):a mnie martwi to co chcesz zrobić lepiej nie bierz się za to przy tym procesorze.......wiesz że aby podkręcić stopniowo trzeba zwiększać napięcie rdzenia procka, ale lepiej tego nie rób....poczekajmy jeszcze na inne odpowiedzi...


Hm... doswiadczenie z podkrecaniem moje procka to ja mam :)

Wiem, ze akurat ten procesor nie podkreca sie wysmienicie, ale juz testowałem długi czas podkreconego na 1,8Ghz i było git, ale wróciłem do stano normalnego, bo wtedy wystarczał, ale teraz nowe gierki, wiec coz...

Nie zmieniałem nigdy napiecia rdzenia procka, poniewaz podnosiłem tylko mnoznika, ale moze to moj bład... prosze o sugestie...
Awatar użytkownika
Conquer
~user
 
Posty: 27
Dołączenie: 18 Lip 2005, 13:14



Postprzez MUTOPOMPKA 31 Paź 2005, 18:49

Conquer napisał(a):Hm... doswiadczenie z podkrecaniem moje procka to ja mam


Conquer napisał(a):Nie zmieniałem nigdy napiecia rdzenia procka, poniewaz podnosiłem tylko mnoznika

No to gratulacje z wiedzy na temat OC.... A co zrobisz, jak procek ma zablokowany mnożnik????

A co do napięć... jakbyś wiedział co nieco o ATX-owych zasiłkach i ich specyfikacji, to być może wiedziałbyś, że dopuszcza się tolerancję napięć +/- 10%.... Także masz wsio OK.
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez Conquer 31 Paź 2005, 22:33

MUTOPOMPKA napisał(a):A co zrobisz, jak procek ma zablokowany mnożnik????


Procek nie ma zablokowanego mnoznika, juz kiedys podkrecałem.

MUTOPOMPKA napisał(a):A co do napięć... jakbyś wiedział co nieco o ATX-owych zasiłkach i ich specyfikacji, to być może wiedziałbyś, że dopuszcza się tolerancję napięć +/- 10%.... Także masz wsio OK.


Własnie to chciałem usłyszec, lecz wydaje mi sie, ze przy nizszych napieciach tolerancja wynosi 5%, czy to prawda??
Awatar użytkownika
Conquer
~user
 
Posty: 27
Dołączenie: 18 Lip 2005, 13:14



Postprzez Dr@GuN 01 Lis 2005, 09:36

te napięcie (1.7v) nie należy do najniższych , ja mam na starym procu (0.9v) ale nie bendę sie chwalił co to za proc....
I zapłoną piekielnym ogniem wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatnośc na buffer overflowy ogromna. I zaprzestaną działania wasze routery a wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.
Awatar użytkownika
Dr@GuN
~user
 
Posty: 1814
Dołączenie: 06 Mar 2005, 15:01
Pochwały: 30



Postprzez MUTOPOMPKA 01 Lis 2005, 15:42

Dr@GuN napisał(a):te napięcie (1.7v) nie należy do najniższych ,

A popatrz, na jalim procku... To już nie będzie "najniższe"...
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez Dr@GuN 01 Lis 2005, 15:48

MUTOPOMPKA napisał(a):
Dr@GuN napisał(a):te napięcie (1.7v) nie należy do najniższych ,

A popatrz, na jalim procku... To już nie będzie "najniższe"...


wiesz , nie miałem takiego proca jeszcze , ale podejżewam bo sie bawiałem u kolegi takim tylko 1.8ghz i maił 1.6v napięcie ... więc miej mimo że ta sama podstawka i zapewne ten sam rdzeń....
Awatar użytkownika
Dr@GuN
~user
 
Posty: 1814
Dołączenie: 06 Mar 2005, 15:01
Pochwały: 30




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 34 gości