• Ogłoszenie:

z dyskiem

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

z dyskiem

Postprzez LuX19 22 Wrz 2005, 16:10

reklama
Witam, mam problem z dyskiem twardym Samsunga SV0602H 60 giga mam go 2 lata więc gwarancji już nie mam, a chodzi oto że nie chce mi się on uruchomić. Jak włanczam komputer to zaraz po sprawdzaniu pamieci pisze ze dysk chodzi jest wykrywalny ale nie chce wejsc mi do Windowsa pisze żebym wymienił dysk niewiem czy to ma cos z tym związane ale tak się stało jak chciałem zainstalować drugiego Windowsa 98 SE i musiałem podpiać naped dyskietek oczywiście to zawsze robie po odłączenia napięcia bo miałem już nauczke jak to robiłem z podpiętym kompem. Prosze o szybką odpowiedź. Może wystaczy tylko zainstalować od nowa Win XP SP2 niewiem niepróbowałem. Zależy mi na tym dysku bo miałem na nim dużo ważnych plików które mnie troche wysiłku i pieniędzy kosztowały. Z góry dziękuję. Pozdrawiam Łukasz

EDIT MATI: Nie pisz w temacie "prosze zajrzyjcie" nastepnym razem dostaniesz ostrzeżenie. Temat ma być konkretny.
LuX19
~user
 
Posty: 9
Dołączenie: 29 Kwi 2004, 18:22
Miejscowość: Sosnowiec



Postprzez Sylwek 17 22 Wrz 2005, 16:41

LuX19 napisał(a):mam go 2 lata więc gwarancji już niemam

większość dysków ma 3 lata gwarancij...sprawdx może i twój
LuX19 napisał(a):Może wystaczy tylko zainstalować od nowa Win XP SP2 niewiem niepróbowałem
spróbuj...powinno pomóc....
"Walcz o swoje bo swoje jest najlepsze"
Awatar użytkownika
Sylwek 17
~user
 
Posty: 3117
Dołączenie: 05 Cze 2005, 10:14
Miejscowość: Lublin
Pochwały: 206



Postprzez LuX19 22 Wrz 2005, 18:13

spróbuj...powinno pomóc....


Niestey niepomogło Win XP SP2 niechce się zainstalować :(

Prosze all podajcie jakieś rozwiązania bo się chyba zabije jak on niebędzie chodził to już mój 2 dysk który jest chyba (raczej) zepsuty ;( I niestety już niemam niemam gwarancji na nim ;( I teraz dopoki z nim czegoś niezrobie będe musiał pracować na 2 gigowym Samsungu i na Win 98 SE ;(
LuX19
~user
 
Posty: 9
Dołączenie: 29 Kwi 2004, 18:22
Miejscowość: Sosnowiec



Postprzez Gizmo 22 Wrz 2005, 19:29

1.Po pierwsze napisz dokładnie co pisze podczas próby startu systemu
2.Sprawdz w biosie czy wykrywa dysk.
3. Odkręć obudowe włącz kompa. I sprawdz czy dysk pracuje. tzn.(czy słychać jak chodzi, pracuje)
4. Spróbuj podpiąć do innej taśmy, Może coś z nią nie tak
5. Sprawdz zasilanie, bodepnij do innego złącza.
6. Najlepiej sprawdz na innym kompie czy dysk wykryje. Może system z twojego dysku padł.

Jaki miałeś format dysku FAT32, czy NTFS.
Jeżeli ten drugi to na WIN 98 to ci go nie wykryje..
Co pisze podczas instali WIN XP. czy wykrywa dysk 60GB, czy tylko ten drugi 2GB
Awatar użytkownika
Gizmo
~user
 
Posty: 616
Dołączenie: 29 Gru 2004, 14:39
Pochwały: 27



Postprzez MUTOPOMPKA 23 Wrz 2005, 14:51

LuX19 napisał(a):Jak włanczam komputer to zaraz po sprawdzaniu pamieci pisze ze dysk chodzi jest wykrywalny ale nie chce wejsc mi do Windowsa pisze żebym wymienił dysk



Wstępnie wygląda to tak, że poszły się walić pliki startowe. MBR i FAT chyba także. Jak możesz to odpal kompa z dyskieti startowej win98 i spróbuj wejść na partycje tego dysku samsunga... Jeśli pokażą Ci się katalogi -> sprawa prosta... Polecenie sys a: c: i po kłopocie. Jeśli jednak wywali, że nie możesz wejść trzeba będzie już kombinować...
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez LuX19 27 Wrz 2005, 16:01

Gizmo napisał(a):1.Po pierwsze napisz dokładnie co pisze podczas próby startu systemu
2.Sprawdz w biosie czy wykrywa dysk.
3. Odkręć obudowe włącz kompa. I sprawdz czy dysk pracuje. tzn.(czy słychać jak chodzi, pracuje)
4. Spróbuj podpiąć do innej taśmy, Może coś z nią nie tak
5. Sprawdz zasilanie, bodepnij do innego złącza.
6. Najlepiej sprawdz na innym kompie czy dysk wykryje. Może system z twojego dysku padł.

Jaki miałeś format dysku FAT32, czy NTFS.
Jeżeli ten drugi to na WIN 98 to ci go nie wykryje..
Co pisze podczas instali WIN XP. czy wykrywa dysk 60GB, czy tylko ten drugi 2GB


Pisze że niemoże wykryć żadnego dysku na którym może być zainstalowany Win XP.

Miałem format FAT32 (tak mi się wydaje na 70%)
LuX19
~user
 
Posty: 9
Dołączenie: 29 Kwi 2004, 18:22
Miejscowość: Sosnowiec



Postprzez DaRu 27 Wrz 2005, 16:39

jak dysku nie wykrywa to jak zainstaluje win ? hehe


aha
sluchajcie mialem ten sam problem toche brat mi go opisal
http://forum.programosy.pl/viewtopic.php?p=72786#72786
, i mam w sumie , dysk sobie lezy w szafce
ja tam pościemnialem ze mailem na 3 lata gware, ale jak wrocilem po odbiorr dysku to mi powiedzieli ze sie tego nie da naprawic,
a to ty masz na bank ten sam problem co ja,



może ktoś chce kupić ten moj ?? kontakt na maila daru87@o2.pl
DaRu
~user
 
Posty: 11
Dołączenie: 18 Cze 2005, 23:37




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości