• Ogłoszenie:

k7s5a i athlonxp 1800+ - jak podkręcić?

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

K7S5A i AthlonXP 1800+ - jak podkręcić?

Postprzez sarzniak 15 Wrz 2005, 20:54

reklama
Jak podkręcić procesor AthlonXP 1800+ na płycie K7S5A ? Słyszałem, że można podmienić na nieoficjalny bios (bios juz wymienialem, ale na oficjalny). Słyszełm także, że zworke jakas na plycie glownej można przestawić na szybsze taktowanie. I jakim programem potem sprawdzć czy procesor się nie przegrzewa i chodzi stabilnie?
sarzniak
~user
 
Posty: 52
Dołączenie: 25 Lut 2005, 02:21
Miejscowość: Okolice Zgorzelca
Pochwały: 1



Postprzez razor_71 15 Wrz 2005, 21:36

hmm a Biosie nie ma do tego odpowiedniej kategorii?? bo jak nie to możliwości zmiany w zworkach powinny istnieć o ile w manualu jest coś o tym wspomniane :) hmm chipset SiS jest stabilny ale jak się kręci ... K7S5A <---- to model ECS'a ??? czy się myle ??
I'm the good guy here to save your world
Awatar użytkownika
razor_71
~user
 
Posty: 1623
Dołączenie: 15 Sie 2005, 11:31
Miejscowość: Wrocław
Pochwały: 79



Postprzez Sylwek 17 15 Wrz 2005, 21:44

więc tak "nieoficjalny"bios zazwyczaj ma więcej opcij jeżeli chodzi o overclockig procka podkręcasz w biosie zmieniajac fbs(powoli np.co 2mhz) oraz w niektórych przypadkach zmieniajac mnożnik(byśc może ta opcje udostepni nieoficjalny bios)możesz równiez zmieniac napięcie rdzenia( jak komp zacznie świrować po podniesieniu fbs lub mnożnika to może pomóc w osiagnięciu stabilności i bardzo zwiększyc wydzielanie ciepła) temperature możesz sprawdzić np. tym ===>http://www.programosy.pl/index.php?s=prog&id=275(jeśli na płycie masz czujniki nie wiem jak to jest z ta płyta)
sarzniak napisał(a):Słyszełm także, że zworke jakas na plycie glownej można przestawić na szybsze taktowanie

tak można...ale jak i która to już nie wiem
po zmienianiu taktowani komp powinien popracować jakiś czas na maksymalnych obrotach(procek90-100%) temperatura nie powinna przekraczać 60 stopni(góra65) wrazie zawieszek obniż troche taktowanielub podnieś napięcie rdzebnia(jesli procek jeszcze nie jest za ciepły)
ps jaki masz zasilacz?
"Walcz o swoje bo swoje jest najlepsze"
Awatar użytkownika
Sylwek 17
~user
 
Posty: 3117
Dołączenie: 05 Cze 2005, 10:14
Miejscowość: Lublin
Pochwały: 206



Postprzez sarzniak 15 Wrz 2005, 22:23

Zasilazc mam: CODEGEN model:300X1 300 W
sarzniak
~user
 
Posty: 52
Dołączenie: 25 Lut 2005, 02:21
Miejscowość: Okolice Zgorzelca
Pochwały: 1



Postprzez Sylwek 17 15 Wrz 2005, 22:43

no to myśle że na tym zasilaczu ci sie uda troche procka wykręcić(zależy czy reszte sprzętu masz prdożernał) a więc życze miłej zabawy...ale jesli tego niegdy nie robiłeś przemyś to 5 razy zanim zaczniesz......bo możesz więcej stracic niż zyskac ....
"Walcz o swoje bo swoje jest najlepsze"
Awatar użytkownika
Sylwek 17
~user
 
Posty: 3117
Dołączenie: 05 Cze 2005, 10:14
Miejscowość: Lublin
Pochwały: 206




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: bastyytri66 oraz 14 gości