• Ogłoszenie:

chłodzenie wodne

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Chłodzenie wodne

Postprzez SpYrOOO 10 Lip 2005, 01:42

reklama
od czasu gdy wymienilem procesor komputer bardzo szybko wytwarza duzo ciepla i w pokoju robi sie duszno...slyszalem o takim czyms jak chlodzenie wodne...mam juz uzbierane fundusze na ten cel (400 zl) lecz za bardzo sie na tym nie znam...nie wiem jaki kupic model itp...zalezy mi takze na tym aby przy okazji to troche wyciszylo prace mojego kompa...konfiguracja mojego sprzetu: celeron d 2.53 ghz, geforce 4 64 mb, sound blaster audigy 2, 512 mb ram ddr dual channel, plyta glowna gigabyte 865pe fsb800, dysk seagate barracuda 120 gb i CDRW+DVRW LG GSA-4163*16...prosze o jakas propozycje zestawu chlodzacego z wyciszeniem w granicach do 400 zl...
SpYrOOO
~user
 
Posty: 33
Dołączenie: 06 Lip 2005, 16:56
Miejscowość: LuBLiN
Pochwały: 1



Postprzez MUTOPOMPKA 10 Lip 2005, 19:15

SpYrOOO napisał(a):od czasu gdy wymienilem procesor komputer bardzo szybko wytwarza duzo ciepla i w pokoju robi sie duszno

:shock: :shock: :shock: to jaką masz temperaturę? :shock: :shock: :shock:


SpYrOOO napisał(a):prosze o jakas propozycje zestawu chlodzacego z wyciszeniem w granicach do 400 zl...

A po co Ci chłodzenie wodne??? Może lepiej wydać kasę na porządny wentylator z radiatorem?
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez SpYrOOO 10 Lip 2005, 22:30

co do temperatury to nie wiem dokladnie jaka jest...ale bardzo szybko po wlaczeniu komputera sie robi duszno...a teraz gdy jest cieplo na dworze to jest szczegolnie uciazliwe bo sie nie daje wysiedziec...a co do zakupu wentylatora z radiatorem to ze tak powiem kupno chlodzenia wodnego to nakaz ''odgorny'' i niezalezny ode mnie...
SpYrOOO
~user
 
Posty: 33
Dołączenie: 06 Lip 2005, 16:56
Miejscowość: LuBLiN
Pochwały: 1



Postprzez n1bo 10 Lip 2005, 23:05

Lepiej dla ciebie Będziesz miał przynajmniej Cisze w pokoju ...

Co masz zamiar chłodzić ?? Samego procka czy grafe i chipset też ?
Nic tu niema :)
Awatar użytkownika
n1bo
~user
 
Posty: 260
Dołączenie: 05 Gru 2004, 20:12
Miejscowość: Z krzesła
Pochwały: 24



Postprzez SpYrOOO 11 Lip 2005, 02:03

najlepiej wszystko co sie da...i fundusze nie graja tu za duzej roli bo sie okazalo ze sie sponsor znalazl :D wiec co proponujecie :?: aha...czy to bedzie trudne w montazu czy taki przecietny czlowiek ktory dosyc czesto rozkreca kompa i cos tam dlubie sobie poradzi :?: :wink:
SpYrOOO
~user
 
Posty: 33
Dołączenie: 06 Lip 2005, 16:56
Miejscowość: LuBLiN
Pochwały: 1



Postprzez Kodzio 11 Lip 2005, 11:26

Wystaczy poszukać w sklepach internetowych i wybrać coś co ci odpowiada. Za 700 zł możesz mieć już coś takiego http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17920
Poszukaj jeszcze w sklepach podanych tutaj http://forum.programosy.pl/sklep-komputerowy-vt13647.html
Awatar użytkownika
Kodzio
~user
 
Posty: 270
Dołączenie: 29 Gru 2004, 22:11
Pochwały: 14



Postprzez n1bo 11 Lip 2005, 11:39

Wiesz co ?? Gotowe zestawy Chłodzenia wodnego możesz se wsadzić w cztery litery gdyż ich wydajność jest beznadziejna. Później ci coś złoże bo narazie niamam czasu. Może być nawet 700zł ?? I jeszcze 1 system zamknięty czy otwarty ??

System otwarty: Chłodnica oraz rezerwuar z wodą ( w nim znajduje się pompka ) znajduje się na zewnątrz obudowy.

System Zamknięty: Wszystko jest upchnięte do środka obudowy. I tutaj jest taki problem czy to się zmieści.

PS: Jaką masz obudowe ?? Chodzi mi o rozmiar ( midi tower , big tower , mini tower )

Masz przykładowy zestawik :)

http://n1bo.boo.pl/cennik.jpg

760zł + jakiś rezerwuar... Ten zestaw akurat można wpakowac do obudowy pod warunkiem ,że ci się zmieści. Oczywiście będzie on o wiele wydajniejszy niż zestawy sprzedawane przez TermalTake , Zalman itd ... Powiedz jak z drogi :P

Chociaż na karte chyba starczy dobry radiator więc trzeba by zamienić bloczek na bloczek na chipset.
Nic tu niema :)
Awatar użytkownika
n1bo
~user
 
Posty: 260
Dołączenie: 05 Gru 2004, 20:12
Miejscowość: Z krzesła
Pochwały: 24



Postprzez SpYrOOO 11 Lip 2005, 15:22

wiec tak...700 to troche za drogo...nie daloby sie czegos zlozyc gdzies tak do 500? nie chce za bardzo naciagac "sponsora" :wink: lepiej by bylo gdyby wszystko bylo upchane w srodku wiec raczej zestaw zamkniety...a obudowa to midi tower (4 miejsca)
SpYrOOO
~user
 
Posty: 33
Dołączenie: 06 Lip 2005, 16:56
Miejscowość: LuBLiN
Pochwały: 1



Postprzez MUTOPOMPKA 11 Lip 2005, 15:26

Moment.... Czegoś tu nie rozumiem:

1. Masz pokój w którym jest "ciepło"???
2. Gdy włączasz kompa jest jeszcze cieplej?
3. Ile wynosi temperatura w Twoim pokoju (lub tam, gdzie stoi komp)?
4. Ile wynosi temp. procka? (sprawdzić możesz w Biosie. Ale sprawdź po np. 1 godzinnej "katordze" procka, np. grą itp.)
5. Gdzie jest umiejscowiony komp? Przy ścienie, pod biurkiem? Czy jest z 4 stron zabudowany??? A jesli tak, to jak i czym?
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez SpYrOOO 11 Lip 2005, 21:12

wiec tak...nie wiem jaka jest temperatura w pokuju dokladnie ale mam okna otwarte na osciez i dalej jest duszno...jak wlaczam komputer z tylu wytwarza sie gorace powietrze i gdy przystawie reke do obudowy obojetnie z ktorej strony nawet z przodu czuc ze w tym miejscu jest o wiele cieplej...komp jest umiejscowiony "w biurku"...w takiej specjalnej polce/wnece...jest ''zabudowany'' z jednej strony po boku...prosilbym o jakis zestaw chlodzacy lub jakas wlasna konfiguracje bo zakup chlodzenia wodnego jak juz wczesniej pisalem jest tak jakby narzucony i nie zalezy ode mnie...
SpYrOOO
~user
 
Posty: 33
Dołączenie: 06 Lip 2005, 16:56
Miejscowość: LuBLiN
Pochwały: 1




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości