• Ogłoszenie:

Wyłączający się komputer a następnie włączający

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Wyłączający się komputer a następnie włączający

Postprzez bladi1492 26 Wrz 2018, 11:41

reklama
Panowie,
posiadam komputer "teściów" który się uruchamia, można posiedzieć na nim 10-30 min, następnie wyskakuje komunikat "trwa zamykanie systemu Windows" i komputer się wyłącza i zaczyna sam się włączać i wyłączać w odstępie 2-10 sekund ( bez ładowania nawet okna pierwszego z biosem). Kiedy się już tak kilkanaście razy zresetuje uruchamia się i znów działa 5-10 min a czasami dłużej i znów zaczyna się wyłączać i resetować jak wariat.
Memory Test - Przeszedł bez błędów
Dysk - Sprawny bez bad sektorów itp.
Zasilacz sprawny - Na moim z mojego komputera ten sam problem.
Grafika sprawna - Na zintegrowanej to samo
Aktualizowałem bios - Nic nie pomogło
Temperatury w porządku na podzespołąch od 20-40 stopni w stresie więcej.
Napięcia w normie, odchyły w granicach +/- 2%

Więc co Panowie płyta czy procesor ? jak to sprawdzić czy może coś innego ?
"Nie rozmawiaj z idiotą bo najpierw zniżysz się do jego poziomu a potem on pobije Cię doświadczeniem..."
Awatar użytkownika
bladi1492
~user
 
Posty: 695
Dołączenie: 12 Cze 2007, 11:00
Miejscowość: Cybinka-Słubice
Pochwały: 51



Wyłączający się komputer a następnie włączający

Postprzez AdamPL234 27 Wrz 2018, 12:29

Nie instalowałeś oprogramowania które samo wyłącza komputer automatyczne w określonym czasie? Jeżeli nie, zalecam ci na wypadek sprawdzić system pod kątem aktywności wirusów, wykonaj skan Ultra Adware Killer i zobacz co wykryje. Ale co do podzespołów, chyba wina leży po stronie płyty głównej, bo może jest uszkodzona lub czymś przeciążona. Procesor powoduje inne problemy takie jak: Niebieski Ekran Śmierci.
AdamPL234
~user
 
Posty: 261
Dołączenie: 15 Sie 2015, 14:36
Pochwały: 4



Wyłączający się komputer a następnie włączający

Postprzez bladi1492 27 Wrz 2018, 12:33

Na odpiętym dysku jest ten sam problem :) komputer nadal automatycznie się włącza i wyłącza.
"Nie rozmawiaj z idiotą bo najpierw zniżysz się do jego poziomu a potem on pobije Cię doświadczeniem..."
Awatar użytkownika
bladi1492
~user
 
Posty: 695
Dołączenie: 12 Cze 2007, 11:00
Miejscowość: Cybinka-Słubice
Pochwały: 51



Wyłączający się komputer a następnie włączający

Postprzez AdamPL234 27 Wrz 2018, 14:04

A jak stoi w trybie awaryjnym? Uruchom system w trybie awaryjnym i zobacz czy dalej będzie samo wyłączać komputer.
AdamPL234
~user
 
Posty: 261
Dołączenie: 15 Sie 2015, 14:36
Pochwały: 4



Wyłączający się komputer a następnie włączający

Postprzez leegree 27 Wrz 2018, 21:00

Panowie, jeśli komputer wyłącza się w ten sposób, należało by najpierw sprawdzić, czy Windows jest oryginalny/aktywowany?
Image
leegree
~user
 
Posty: 379
Dołączenie: 21 Paź 2008, 19:46
Miejscowość: Głuchołazy PL/Warrington UK
Pochwały: 37



Wyłączający się komputer a następnie włączający

Postprzez bladi1492 28 Wrz 2018, 11:04

Panowie , nie czytacie ze zrozumieniem tematu, napisałem że na odpiętym dysku również jest ten sam problem.
Wymieniłam póki co płytę główną i mam nadzieje że to rozwiąże problem ponieważ póki co jest ok.
"Nie rozmawiaj z idiotą bo najpierw zniżysz się do jego poziomu a potem on pobije Cię doświadczeniem..."
Awatar użytkownika
bladi1492
~user
 
Posty: 695
Dołączenie: 12 Cze 2007, 11:00
Miejscowość: Cybinka-Słubice
Pochwały: 51




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości