• Ogłoszenie:

Mikrofon zalman zm-mic1- szumy

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Mikrofon zalman zm-mic1- szumy

Postprzez gronek17 18 Lut 2017, 18:31

reklama
Witam.
Mam problem, trochę nietypowy, ponieważ mikrofon zalman zm-mic1(co prawda tani ale recenzje na yt i test dźwięku był bardzo dobry) bardzo szumi na karcie dźwiękowej Asus Xonar Phoebus solo.
A nietypowy problem polega na tym, że gdy podłącze go pod zintegrowaną na płycie MSI Z170A GAMING PRO CARBON, nie ma szumów.
Oczywiście jest lepszy, wyraźniejszy i głośniejszy dźwięk na karcie Asusa a na zintegrowanej jest cichszy i mniej wyraźniejszy dźwięk.
Co mógłbym zrobić w tej sprawie? Karta za 500 zł a mic szumi trochę dziwne.
Ogólnie mikrofon potrzebuje tylko do komunikacji w grach online nie mam zamiaru streamować czy nagrywać. Ale jednak z doświadczenia wiem, że jak ktoś ma szumy w mikro to ciężko się tego kogoś słucha i trochę to rozprasza.
Wiem też, że najlepiej byłoby pominąć mic na jack i kupić na USB ale są drogie(te co już faktycznie dobrze nagrywają i mało szumów generują) 200-300 zł żeby tylko komunikować się w grze trochę lipa, może jak będę miał trochę więcej "gotówki na pierdoły" to kupie a teraz na zalmanie się pomęczę.

EDIT:
Dodam jeszcze, że dzieje się tak też na innych mikrofonach np tych headsetowych.
gronek17
~user
 
Posty: 27
Dołączenie: 04 Maj 2012, 10:51



Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości