• Ogłoszenie:

Brak dźwięku po upadku klawiatury

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Brak dźwięku po upadku klawiatury

Postprzez Lucky17 28 Lip 2016, 20:51

reklama
Czołem,
Temat wątku brzmi kosmicznie ale tak jest. Dzisiaj przypadkiem klawiatura spadła mi na podłogę i w tym momencie dźwięk z filmu na youtube zniknął mimo ,iż filmik na youtube nadal grał.

Po restarcie nadal nic. Po reinstalacji sterowników nic.
Do kompa mam podpiętą wierzę i słuchawki na dwójniku. Każde z osobna sprawne, bo testowałem na telefonie.

Załącznik 1. Pasek dźwięku przy odpaleniu filmiku. Dźwięku w głosnikach nie ma.
Załącznik 2. Panel sterowników. Dziwne ,że czarne wyjście na jack się pali, jak nic nie jest tam podłączone.

Nie mam pojęcia, co to jest. Zwarcie na płycie głównej, płyta główna do wymiany ?
Awatar użytkownika
Lucky17
~user
 
Posty: 503
Dołączenie: 14 Lis 2005, 20:59
Pochwały: 9



Brak dźwięku po upadku klawiatury

Postprzez bladi1492 29 Lip 2016, 10:27

Prawdopodobnie tak, skoro reinstalacja sterowników nie pomogła, lecz jeszcze spróbuj sprawdzić dźwięk z innego systemu, np z LiveCD Ubuntu, albo Ubuntu z pendrive. Jeżeli na innym systemie również dźwięk nie będzie działać wtedy możliwe że został uszkodzony układ dźwiękowy. Możesz spróbować jeszcze zresetować ustawienia biosu, aczkolwiek nie gwarantuje że to pomoże w czymś. Jeżeli układ dźwiękowy został uszkodzony to pozostaje tobie albo zakup karty dźwiękowej na slot PCI,USB albo przy większym koszcie wymienić całą płytę główną.
"Nie rozmawiaj z idiotą bo najpierw zniżysz się do jego poziomu a potem on pobije Cię doświadczeniem..."
Awatar użytkownika
bladi1492
~user
 
Posty: 695
Dołączenie: 12 Cze 2007, 11:00
Miejscowość: Cybinka-Słubice
Pochwały: 51



Brak dźwięku po upadku klawiatury

Postprzez XMan 1 29 Lip 2016, 10:44

jw
Sprawdzałeś jak jest na innej klawiaturze ?
Nie masz to możesz na chwilę od kogoś pożyczyć.
Nie toleruję wulgaryzmu, chamstwa oraz kłamstwa.
"Mniej adrenaliny, więcej endorfin"

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
XMan 1
~user
 
Posty: 681
Dołączenie: 11 Paź 2013, 20:39
Miejscowość: PL
Pochwały: 40



Brak dźwięku po upadku klawiatury

Postprzez bladi1492 29 Lip 2016, 10:58

XMan 1 napisał(a):jw
Sprawdzałeś jak jest na innej klawiaturze ?
Nie masz to możesz na chwilę od kogoś pożyczyć.

Czy po upadku , klawiatura w najgorszym wypadku nie powinna tylko przestać działać jeżeli coś powinno się uszkodzić ?, aczkolwiek klawiatura działa, jeżeli zakładasz że to wina klawiatury to jaki związek ma klawiatura z systemem dźwiękowym w systemie ? , gdy to są całkiem dwa inne urządzenia , klawiatura jest urządzeniem wejściowym, a wyjścia audio urządzeniem wyjściowym więc jakie to może mieć powiązanie z sobą ?
"Nie rozmawiaj z idiotą bo najpierw zniżysz się do jego poziomu a potem on pobije Cię doświadczeniem..."
Awatar użytkownika
bladi1492
~user
 
Posty: 695
Dołączenie: 12 Cze 2007, 11:00
Miejscowość: Cybinka-Słubice
Pochwały: 51



Brak dźwięku po upadku klawiatury

Postprzez XMan 1 29 Lip 2016, 11:58

Zależy jaką ma klawiaturę.
Jeżeli są klawisze do dźwięku (ja mam kilka) to ma związek z systemem dźwiękowym.
Sam pisze że to się stało po upadku klawiatury.
Czy to tak trudno sprawdzić ?
Ostatnio edytowany przez XMan 1, 29 Lip 2016, 12:21, edytowano w sumie 1 raz
Nie toleruję wulgaryzmu, chamstwa oraz kłamstwa.
"Mniej adrenaliny, więcej endorfin"

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
XMan 1
~user
 
Posty: 681
Dołączenie: 11 Paź 2013, 20:39
Miejscowość: PL
Pochwały: 40



Brak dźwięku po upadku klawiatury

Postprzez bladi1492 29 Lip 2016, 12:15

Lucky17 napisał(a):[...]Dziwne ,że czarne wyjście na jack się pali, jak nic nie jest tam podłączone. [...]

Ok, aczkolwiek ten objaw o którym wspomniał autor postu nie wskazuje na to że winowajcą jest klawiatura, bo w jaki sposób mogła by ona symulować podłączone gniazdo ?
Rozumiem jakby dźwięk w systemie zaczął się sam zwiększać, zmniejszać albo włączać, wyłączać to wtedy sam bym stawiał że uszkodzona jest klawiatura ale w tym wypadku, wątpię.
"Nie rozmawiaj z idiotą bo najpierw zniżysz się do jego poziomu a potem on pobije Cię doświadczeniem..."
Awatar użytkownika
bladi1492
~user
 
Posty: 695
Dołączenie: 12 Cze 2007, 11:00
Miejscowość: Cybinka-Słubice
Pochwały: 51



Brak dźwięku po upadku klawiatury

Postprzez Garu 29 Lip 2016, 12:28

Może nadal dźwięk idzie, tylko jakimś dzikim przypadkiem poprzestawiało się coś w menadżerze dźwięku. Trzeba też sprawdzić ustawienia w dźwięki i urządzenia audio, wykonać test.
Można w uruchom wpisać dxdiag i w zakładce dźwięki wykonać test.
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17



Brak dźwięku po upadku klawiatury

Postprzez Lucky17 29 Lip 2016, 13:06

Dlaczego twierdzę ,że klawiatura miała na to wpływ?
Grałem w grę komputerową, odsunąłem się od biurka po napój i popchnąłem nieumyślnie klawiaturę. Klawiatura upadła na podłogę, lekko wisząc na kabelku. W momencie upadku jak na szlag znikł dźwięk.

Powiem jeszcze tak. Gdy naciskam głośniczek na pasku zadań by wyciszyć dźwięk to w głośnikach słyszę "tyknięcie".
Na razie jestem po za domem. Testy przeprowadzę jak wrócę, porobię screeny.

Jeszcze coś. Dźwięk przez HDMI działa.

Dodano 29.07.2016 16:30:44:
Załącznik: domyślnie głosniki - stan bez dźwięku
Po odpięciu klawiatury, system nadal bez dźwięku. Spróbuję z innym system operacyjnym ale takiego CD nie posiada. Spróbuję coś pożyczyć

W DXDIAG nie mam opcji testu - załącznik nr 2.

Ktos ma pomysły jak zdiagnozować problem?
Załączniki
Bez tytułu2.jpg
Załącznik nr 2 Dxdiag
Bez tytułu.jpg
Załącznik nr 1 Widok urządzeń dźwiękowych
Awatar użytkownika
Lucky17
~user
 
Posty: 503
Dołączenie: 14 Lis 2005, 20:59
Pochwały: 9



Brak dźwięku po upadku klawiatury

Postprzez bladi1492 30 Lip 2016, 11:52

Lucky17 napisał(a):[...]Jeszcze coś. Dźwięk przez HDMI działa.

Gdyż HDMI osobno przesyła dźwięk i wideo, bo standard HDMI jest standardem od dźwięku i wideo cyfrowego.
Lucky17 napisał(a):Dodano 29.07.2016 16:30:44:
Załącznik: domyślnie głosniki - stan bez dźwięku
Po odpięciu klawiatury, system nadal bez dźwięku.

Tak jak myslałem, że klawiatura nie ma na to wpływu bo nie jest w stanie symulować podłączonego gniazda , do wyjścia czarnego jack, jak wcześniej wspomniałem.
Lucky17 napisał(a):Spróbuję z innym system operacyjnym ale takiego CD nie posiada. Spróbuję coś pożyczyć

Spróbuj, i jak nie masz sam liveCD to zawsze możesz zassać :D , ubuntu jest ogólnie dostępnym systemem na licencji GNU GPL, wiec do zassania za darmo dla każdego jaki do edycji dla każdego tak więc z sieci możesz bez problemu zassać obraz płyty i wgrać na płytę.
Lucky17 napisał(a):W DXDIAG nie mam opcji testu - załącznik nr 2.

Tak mi się wydawało , lecz nie byłem pewny.
Lucky17 napisał(a):Ktos ma pomysły jak zdiagnozować problem?

Najpierw spróbuj z innym systemem jeżeli inny system nie zadziała wtedy jak wcześniej wspomniałem ratuje ciebie nowa karta dźwiękowa na USB/PCI lub inna płyta główna.
"Nie rozmawiaj z idiotą bo najpierw zniżysz się do jego poziomu a potem on pobije Cię doświadczeniem..."
Awatar użytkownika
bladi1492
~user
 
Posty: 695
Dołączenie: 12 Cze 2007, 11:00
Miejscowość: Cybinka-Słubice
Pochwały: 51



Brak dźwięku po upadku klawiatury

Postprzez Garu 31 Lip 2016, 01:21

Widać, że dźwięki masz. Pozostaje sprawdzić klawisze klawiatury
Do wyciszenia, to przytrzymać Przycisk Fn i albo F6 (całkowite wyciszenie), - po prostu nawciskało się coś i trzeba posprawdzać klawisze, jak odbijają, czyli puść muzę jakąś i klikaj, może odblokujesz. Sprawdź też F7 (ściszenie) lub F8 (pogłośnić).
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17



Brak dźwięku po upadku klawiatury

Postprzez bladi1492 31 Lip 2016, 01:26

Czytanie ze zrozumieniem, najpierw Autor postu napisał że po restarcie systemu dźwięku nie ma czyli po restarcie i zresetowaniu przycisków na klawiaturze dźwięku nie ma, teraz znów autor postu napisał "Po odpięciu klawiatury, system nadal bez dźwięku" , tak więc dlaczego dalej stawiacie że to wina klawiatury ? to bez sensu szukanie winy w klawiaturze. A to że na ilustracji widać pasek dźwięku to po prostu oznacza że dźwięk jest odtwarzany w systemie a nie że jest wszystko w porządku z wyjściami audio.
"Nie rozmawiaj z idiotą bo najpierw zniżysz się do jego poziomu a potem on pobije Cię doświadczeniem..."
Awatar użytkownika
bladi1492
~user
 
Posty: 695
Dołączenie: 12 Cze 2007, 11:00
Miejscowość: Cybinka-Słubice
Pochwały: 51



Brak dźwięku po upadku klawiatury

Postprzez Garu 31 Lip 2016, 02:20

Niby bez sensu, ale też nie ma dywagacji, że bez klawiatury da się cokolwiek ustawić, trwale przestawić, czy też odblokować. Po odpięciu klawiatury, to Autor postu mógł tylko sobie zmyślać. Fakt, że myszą da się otworzyć klawiaturę ekranową. Ale łapanie klawiatury mogło coś zmienić, zablokować w ustawieniach. Najprościej byłoby przywrócić system (ustawienia) do dnia, sprzed rzucania klawiaturą.
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17



Brak dźwięku po upadku klawiatury

Postprzez Lucky17 31 Lip 2016, 14:33

w przyszłym tygodniu ogarnę ubuntu.

Powiedzcie mi. Jestem gitarzystą i mam często konieczność nagrywania śladów niebieskim wejściem liniowym, które też nie działa. Zważywszy na ten fakt, pomóżcie w wyborze sprzętu tak by był dźwięk i możliwości nagrywania.
Awatar użytkownika
Lucky17
~user
 
Posty: 503
Dołączenie: 14 Lis 2005, 20:59
Pochwały: 9



Brak dźwięku po upadku klawiatury

Postprzez bladi1492 04 Sie 2016, 16:51

Nie oszukujmy się wina nie stoi po stronie systemu, klawiatury lecz jest uszkodzona karta dźwiękowa, :) kolejnym utwierdzeniem w tym jest nie działający kanał niebieski w karcie dźwiękowej. Jeżeli nie chcesz wymieniać płyty głównej i chcesz zakupić tylko kartę dźwiękową , to na pewno już odpada karta standardowa pod USB posiada dwa podłączenia i to jest słuchawkowe jak i mikrofonowe, inne karty z większą ilością wejść, to jako muzyk / gitarzysta będziesz tylko zirytowany jakością dźwięku. :)
Jeżeli byłeś zadowolony z standardowej karty dźwiękowej to polecam zakupić pod PCI standardową kartę:
KLIK <- Karta pod zwykła szynę PCI
Coś dla bardziej wymagających:
KLIK <- Upewnij się czy posiadasz szynę na płycie głównej PCI Express 1.0

Powodzenia :)
"Nie rozmawiaj z idiotą bo najpierw zniżysz się do jego poziomu a potem on pobije Cię doświadczeniem..."
Awatar użytkownika
bladi1492
~user
 
Posty: 695
Dołączenie: 12 Cze 2007, 11:00
Miejscowość: Cybinka-Słubice
Pochwały: 51




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: qumar oraz 30 gości