• Ogłoszenie:

System nie włącza się po restarcie biosu (wyjęcie bateryjki)

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

System nie włącza się po restarcie biosu (wyjęcie bateryjki)

Postprzez juve9999 08 Cze 2016, 18:58

reklama
Witam, mam problem z kompem brata. Temat już się przewijał ale nic mi nie pomogło.
Przechodząc do sedna: robiłem reset biosu poprzez wyciągnięcie bateryjki. Wyjąłem ją na jakieś 10-15 minut. Po tym czasie włożyłem ją na swoje miejsce, odpalam komputer. No i tu się wszystko zaczyna. Komputer się odpala, (tzn dioda od POWERA świeci, wiatraczki wirują itd) lecz nic nie widać na monitorze. Ogólnie monitor zachowuje się tak jakby jednostka była wyłączona. Nie ma żadnych dźwięków, żadnego pipkania. Męczę się z tym całe popołudnie i nic nie pomaga. Może Wy coś wymyślicie.
Specyfikacje:
Płyta główna: Gigabyte GA-G31M-S2L
Procesor: Intel g31
Monitor: LG w1942S
Ram: DDRII 2GB 800mhz GoodRAM
juve9999
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 08 Cze 2016, 18:46



System nie włącza się po restarcie biosu (wyjęcie bateryjki)

Postprzez juve9999 09 Cze 2016, 19:43

No właśnie problem w tym że ja do BIOSA wcale nie mam dostępu. Monitor pracuje w trybie oszczędnym mimo że procesor pracuje
juve9999
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 08 Cze 2016, 18:46



System nie włącza się po restarcie biosu (wyjęcie bateryjki)

Postprzez leegree 09 Cze 2016, 21:34

Jaki był powód resetu BIOS-u przez wyjęcie baterii? Czy komputer wcześniej pracował? Jeśli tak, reset BIOS-u robi się z poziomu menu w BIOS-ie. Zastosuj minimalną konfigurację - zostaw tylko CPU i pamięć, odłącz dyski wymontuj kartę graficzna, monitor podłącz do tej wbudowanej na płytę. Jeśli masz podłączony głośniczek, możesz sprawdzić, czy płyta zgłasza błąd przez "pikanie" po wyjęciu pamięci.
Image
leegree
~user
 
Posty: 379
Dołączenie: 21 Paź 2008, 19:46
Miejscowość: Głuchołazy PL/Warrington UK
Pochwały: 37




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 31 gości