• Ogłoszenie:

Wymiana płyty,procesora oraz pamięci ram. formatować ?

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Wymiana płyty,procesora oraz pamięci ram. formatować ?

Postprzez michalek 22 Kwi 2016, 13:54

reklama
Witam serdecznie moich kochanych forumowiczów :), dawno mnie tu nie było... :D

Mam do was pytanie, wczoraj zamówiłem nowy sprzęt... tzn do tej pory miałem płyte Asus Striker z Quad 6600, a jutro będę miał
Nową płytę ASUS P8Z68-V PRO z procesorem i7 2600k, dwa dni temu wykonywałem format i instalowałem sobie na nowym dysku SSD Windowsa 8.1, odrazu pobrałem aktualizację do 10 i tu pojawia sie pytanie...
Bo proces aktualizacji trochę trwał i gdyby to był tylko 8.1 to bym format zrobił bez zastanowienia ale teraz myślę, czy jak dokonam przekładki to czy WIndows 10 mi wystartuje czy niestety muszę ten format wykonać od zera ? to pytanie numer jeden.

Pytanie nr dwa ;), Nie bawiłem się nigdy w przekładki... dostanę płytę, na której jest już zamontowany procesor razem z chłodzeniem Noctua i pamięciami RAM, nie będę posiadał raczej papierów bo to sprzęt używany... i przyjdzie do mnie jutro przed wieczorem i tu pojawia sie pytanie. Czekać i w poniedziałek zawieźć na serwis i płacić, czy samemu przełożyc zasilacz, grafikę i dyski i próbowa to pospinać wszystko ?
BOje sięze nie poradze sobie ze zworkami do USB itp....
Awatar użytkownika
michalek
~user
 
Posty: 1189
Dołączenie: 13 Gru 2006, 23:02
Miejscowość: ___Myślenice___
Pochwały: 5



Wymiana płyty,procesora oraz pamięci ram. formatować ?

Postprzez Mikou@j 22 Kwi 2016, 20:09

1. Na dwoje babka wróżyła. Przed podmianą wywal wszystkie sterowniki od p. głównej i może obejdzie się bez formatu, choć wątpię.
2. Nie ma na co czekać i tracić kasy, przekładaj samodzielnie. A jakby co to pytaj.

Autor postu otrzymał pochwałę
ASUS TUF Gaming FX505DT R5-3550H/16GB || XBOX ONE + LG 43UJ6307 || Nintendo Switch ||
Image
"Nothing is true, everything is permitted"
NIE POMAGAM NA PW :!:
Awatar użytkownika
Mikou@j
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 12734
Dołączenie: 03 Sty 2006, 21:48
Miejscowość: Katowice
Pochwały: 1007



Wymiana płyty,procesora oraz pamięci ram. formatować ?

Postprzez michalek 22 Kwi 2016, 20:29

dzieki MIKI :) jutro będę pisał jak coś tutaj w tym temacie.

Dodano 26.04.2016 12:21:32:
Wszystko poszło z jednym małym problemem :) nie WIEM JAK TO SIE STAŁO. ale Przekładając zasilacz.... ze starego komputera do nowego uległ on uszkodzeniu... nie wiem jakiemu bo był to Tagan 900 Wat, jednak poprostu przestał działać, płyta główna się podświetliła ale po wcisnieciu Powera wentylatory tylko drgnęły... Na drugi dzień po kupnie nowego zasilacza, wszystko chodzi. Może to i lepiej bo w Taganie było tyle Kabli, że zajmowały 30% miejsca w obudowie u góry bo nie był on modułowy....
Awatar użytkownika
michalek
~user
 
Posty: 1189
Dołączenie: 13 Gru 2006, 23:02
Miejscowość: ___Myślenice___
Pochwały: 5




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości