• Ogłoszenie:

Micro stutter w większości gier

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Micro stutter w większości gier

Postprzez rzabkafajnyjest 13 Kwi 2016, 08:54

reklama
Witam, mam taki o to problem, że w większości gier pojawia się chyba tzw. micro stuttering czyli w moim przypadku klatki spadają do ok. 10 na dosłownie parę ms . Moje pytanie więc brzmi jak się tego pozbyć? W takiej grze np. jak CSGO klatki szybują do 300 więc jakiś spadek chwilowy fpsów jest nieodczuwalny, ale przy grach gdzie mam 50-60 fpsów jest to widoczne. Oto mój pc:

i5-6500
R9 380 4GB
8GB RAM DDR4 Corsair
Thermaltake Smart SE Modular 530W
rzabkafajnyjest
~user
 
Posty: 7
Dołączenie: 26 Lis 2015, 19:53



Micro stutter w większości gier

Postprzez leegree 13 Kwi 2016, 21:57

Chyba przesadziłeś. Milisekunda to jedna tysięczna sekundy. Gdyby to było faktycznie kilka milisekund, nie byłbyś w stanie tego odczuć.
Image
leegree
~user
 
Posty: 379
Dołączenie: 21 Paź 2008, 19:46
Miejscowość: Głuchołazy PL/Warrington UK
Pochwały: 37



Micro stutter w większości gier

Postprzez rzabkafajnyjest 14 Kwi 2016, 15:57

Przepraszam, chodzi mi po prostu, że ten spadek trwa tak przez sekundę. Nie mam pomysłu co może być powodem tych spadków. Gram w większość gier przy około 60 fpsów na wysokich, czasami ultra, ale te spadki nie dają mi spokoju :D . Czytałem, że może być to zasilacz, że to przez Win10, że coś tam jeszcze, ale no nie mogę tego rozgryźć. Próbuje jakiś rzeczy z internetu, ale nie pomaga.
rzabkafajnyjest
~user
 
Posty: 7
Dołączenie: 26 Lis 2015, 19:53




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 29 gości