• Ogłoszenie:

Problem z pamięcią ram

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Problem z pamięcią ram

Postprzez Scofield 16 Wrz 2015, 18:34

reklama
Witam.
Wczoraj odebrałem sobie nówki części do mojego peceta. Postanowiłem wymienić główne podzespoły tj. płytę główną (MSI H81 P33), procesor (Core i3 4170), a także pasujące do tego pamięci RAM (2x 4GB Crucial Ballistix). Wspomniana płyta główna ma dwa sloty RAM. Po umieszczeniu obu kości komputer nie startował, odpalał lecz pozostawał czarny ekran (brak POST, żadnych informacji o sprzęcie, biosie itp.). Okazało się, że po wyjęciu jednej z pamięci komputer normalnie załącza się (lecz nie udaje się uruchomić systemu, lecz to chyba normalne po wymianie takich podzespołów). Sprawdziłem obie kości w każdym ze slotów i doszedłem do wniosku, że komputer nie startuje, gdy w pierwszym gnieździe znajduje się kość RAM-u? Próbowałem już resetów BIOS-u poprzez wyjęcie bateryjki, lecz to raczej nie przynosi żadnych efektów. Ktoś poradzi coś?
Impossible is nothing
Awatar użytkownika
Scofield
~user
 
Posty: 143
Dołączenie: 30 Wrz 2007, 17:23
Miejscowość: Łódź
Pochwały: 3



Problem z pamięcią ram

Postprzez XMan 1 16 Wrz 2015, 20:17

Zainstalowałeś sterowniki do płyty głównej Chipset ?
Nie toleruję wulgaryzmu, chamstwa oraz kłamstwa.
"Mniej adrenaliny, więcej endorfin"

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
XMan 1
~user
 
Posty: 681
Dołączenie: 11 Paź 2013, 20:39
Miejscowość: PL
Pochwały: 40



Problem z pamięcią ram

Postprzez Scofield 16 Wrz 2015, 21:49

Jak pisałem, system nie wczytuje się (przerywa się po chwili). Nie sądzę, aby sterowniki zainstalowane w systemie miały znaczenie. Tu chodzi przecież o to, że płyta główna z kością ramu w gnieździe DIMM1 po prostu nie startuje.
Impossible is nothing
Awatar użytkownika
Scofield
~user
 
Posty: 143
Dołączenie: 30 Wrz 2007, 17:23
Miejscowość: Łódź
Pochwały: 3




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości