• Ogłoszenie:

Z87 extreme4 uszkodzone piny płyty głównej - x-kom

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Z87 extreme4 uszkodzone piny płyty głównej - x-kom

Postprzez mateusz624 29 Sty 2015, 13:55

reklama
Witajcie,
chciałbym poznać Waszą opinię.

Po złożeniu kompa m.in. z udziałem asrock z87 extreme4 nie chciał się on uruchomić. Co było przyczyną okazało się, że zasilacz (wada fabryczna) - wymieniony na nowy u producenta przez serwis x-kom.pl Ale to nie była tylko jedyna wada całego sprzętu- wygięte piny w gnieździe procesora.. Jak to określił x-kom- jest to uszkodzenie mechaniczne i nie podlega ono gwarancji producenta. Osobiście uważam, że co jak co, ale przy montażu procesora można najmniej uszkodzić...otwierasz socket, wkładasz delikatnie procesor, zamykasz...KONIEC- ot cała procedura montażu.. Zobaczcie na zdjęcie i na uszkodzenia. Losowe uszkodzenia kilku pinów gdzie pozostałe są normalne. Niby że jak? Mój procesor posiada wystające elementy które uszkodziły piny? :)

Nie liczy się co było przyczyną tylko że mechanicznie..człowiek głupi bo zamiast sprawdzić wszystko przed odbiorem to daje wiarę takiej firmie jak X-KOM która tylko liczy na czysty zysk i pozbywanie się problemów.

Skontaktowałem się sam z serwisem producenta czyli Asrockiem w Tajwanie i Holandii. Poinformowali mnie, że jest mozliwość naprawy/wymiany i nawet dają zastępczą płytę główną na czas naprawy (ok. 2-3 miesięcy). Musiałbym tylko pokryć koszt transportu..

Dlaczego zatem x-kom (który określa się mianem autoryzowanego serwisu producenta) wprowadza mnie w błąd mówiąc, że tego typu uszkodzenie nie podlega gwarancji i nic się nie da z tym zrobić, nawet naprawić. Nie przedstawili mi żadnej ekspretyzy z tego tytułu, tylko e-mailowy bełkot jakiegoś konsultanta bez wiedzy technicznej na temat płyt głównych.

Umywają rączki twierdząc że nieprawidłowo montowałem procesor :) Zobaczyli że firma kupuje to wcisneli pewnie zwrot od innego klienta vatowego wiedząc że firma jak kupuje ma najmniejsze prawa do roszczeń ;) Przemyślane i cwaniactwo powszechne. Jak to w Polsce bywa.

Zakup dokonany został na firmę w której pracuję i sprzet służy do wykonywania zleceń graficznych. Co o tym sądzicie? Proszę o podpowiedzi. Jakie przysługują mi prawa jako firmie?

Z góry dziękuję.


Image
mateusz624
~user
 
Posty: 177
Dołączenie: 15 Gru 2007, 20:20



Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości