• Ogłoszenie:

Komputer nie widzi rutera

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Komputer nie widzi rutera

Postprzez katarzyna66 14 Sty 2014, 21:12

reklama
Witam mam ruter edimax i modem cyfrowego polsatu podłączyłam do laptopa kablem etermet działało super ,a z komputerem stacjonarnym sciana posting.php?mode=post&f=4&sid=8ba956027cb9c65d9951c307c424f8ea#nie chce działać . Męczę się trzy dni ,instrukcję obsługi znam chyba na pamięć ,a głupi komputer nie chce współpracować z ruterem.Proszę o pomoc z góry dziękuje za podpowiedzi. Pozdrawiam!
katarzyna66
~user
 
Posty: 9
Dołączenie: 14 Sty 2014, 20:28



Komputer nie widzi rutera

Postprzez blasterplaster 15 Sty 2014, 01:06

katarzyna66 napisał(a): edimax i modem cyfrowego polsatu
jaki model?
Amiga 500, MC68000 7.14MHz, 1MB RAM, dyskietki
Awatar użytkownika
blasterplaster
~user
 
Posty: 1030
Dołączenie: 04 Sty 2006, 18:34
Miejscowość: Jelenia Góra
Pochwały: 71



Komputer nie widzi rutera

Postprzez bladi1492 15 Sty 2014, 09:32

Skoro na laptopie za pomocą przewodu działa to bardziej wina leży po stronie komputera stacjonarnego, spróbuj zainstalować ponownie sterowniki od karty ethernet sieciowej w komputerze , jak i sprawdź czy karta nie jest wyłączona. Bądź czy jest sprawna, jeżeli karta będzie włączona jak i sterowniki będą wgrane , i nada problem będzie występował to proponuję podpiąć inna kartę sieciową pod slot pci, i zainstalować poprawnie i czy wtedy internet będzie działał. :wink:, jak i zobaczyć lub zapytaj w punkcie sprzedaży lub na infolinii czy w routerze edimax nie jest włączone filtrowanie adresów mac , bądź tylko ustawiony router pod jedno urządzenie, bo rozumiem że modem i router dostałeś/aś z cyfrowego polsatu , czy sam/a dokupiłeś/aś router ?. I jak kolega wcześniej wspomniał podaj modele sprzętu. :)
"Nie rozmawiaj z idiotą bo najpierw zniżysz się do jego poziomu a potem on pobije Cię doświadczeniem..."
Awatar użytkownika
bladi1492
~user
 
Posty: 695
Dołączenie: 12 Cze 2007, 11:00
Miejscowość: Cybinka-Słubice
Pochwały: 51



Komputer nie widzi rutera

Postprzez katarzyna66 15 Sty 2014, 10:50

Witam ruter edimax lt-6408n dokupiłam w punkcie Polsatu żebym nie miala problemu .Proszę o pomoc - jak sprawdzic kartę sieciową czy jest włączona i tego maca-filtrowanie. Dodam że chciałabym podłączyć synowi -PS-3 do internetu ponieważ nie może sie doczekać /pozdrawiam/ ps wkładając modem<usb>do komputera mam internet.
katarzyna66
~user
 
Posty: 9
Dołączenie: 14 Sty 2014, 20:28



Komputer nie widzi rutera

Postprzez bladi1492 15 Sty 2014, 14:24

Czyli z modemem jest wszystko ok, rozumiem że ma pani podłączony modem z routerem za pomocą przewodu eternet :
Image
I potem innymi przewodami eternet podłącza pani z routera sygnał do np komputera laptopa ?
"Nie rozmawiaj z idiotą bo najpierw zniżysz się do jego poziomu a potem on pobije Cię doświadczeniem..."
Awatar użytkownika
bladi1492
~user
 
Posty: 695
Dołączenie: 12 Cze 2007, 11:00
Miejscowość: Cybinka-Słubice
Pochwały: 51



Komputer nie widzi rutera

Postprzez katarzyna66 15 Sty 2014, 17:09

Modem wkładam do rutera w port usb . Z rutera wychodzi kabel eternet i łączy się z komputerem i nic a laptop przy tym łaczeniu ma internet. Postaram się zamieścić obrazki
z łączenia albo konfiguracji.
katarzyna66
~user
 
Posty: 9
Dołączenie: 14 Sty 2014, 20:28



Komputer nie widzi rutera

Postprzez bladi1492 15 Sty 2014, 18:03

Skoro tak to jaki masz system na komputerze opisze ci co masz zrobić :)
"Nie rozmawiaj z idiotą bo najpierw zniżysz się do jego poziomu a potem on pobije Cię doświadczeniem..."
Awatar użytkownika
bladi1492
~user
 
Posty: 695
Dołączenie: 12 Cze 2007, 11:00
Miejscowość: Cybinka-Słubice
Pochwały: 51



Komputer nie widzi rutera

Postprzez katarzyna66 15 Sty 2014, 19:18

Witam posiadam system XP i widzę w < men.urządzeń>3 karty sieciowe tylko nie umię się przełączac między nimi .Chcialam zamieścić obrazki z ipconfig- lub inne pomocne ale mam problem ; przy wklejaniu . Proszę o cierpliwość i wyrozumiałość ,dzieki Wam może się czegoś nauczę.Byłam dzisiaj w serwisie Pan powiedział że może mi pomóc jeżeli przywiozę komputer - ruter - modem . Odbiór na drugi dzień koszt to 50 zł ,odpowiedziałam ze poszukam na forum pomocy i jestem
katarzyna66
~user
 
Posty: 9
Dołączenie: 14 Sty 2014, 20:28



Komputer nie widzi rutera

Postprzez bladi1492 15 Sty 2014, 20:37

Z tego co pani mówi to, z routerem i z modemem jest wszystko ok wina stoi po stronie komputera a więc :
1. Włączenie karty sieciowej :
Start-> Panel sterowania->Połączenia sieciowe ->Połączenie lokalne ->Kliknąć PPM( prawym przyciskiem myszki) -> Włącz
2. Screen z Ipconfig ( przydał by się ponieważ bym wiedział jakie to te 3 karty sieciowe )
Start -> Uruchom-> Cmd->wpisać "ipconfig /all"-> i Enter-> wszystko co wyskoczyło podczas wpisania komendy zrobić zdjęcie pulpitu-> Na klawiaturze nacisnąć przycisk "PRTSC SYSRQ" / "Print Screen SysRq" przy otwartym oknie z ipconfig, można nawet wcisnąć przycisk kilka razy :) wtedy wciskając przycisk system robi zdjęcie pulpitu -> Teraz Start-> Wszystkie programy-> Akcesoria ->Paint-> Kiedy program się otworzy nacisnąć -> Ctrl (przycisk na klawiaturze ) + V / lub wybrać w programie Edycja->wklej -> Potem -> Plik->Zapisz.....Zapisać plik na pulpicie .
Następnie wejść na stronę , http://www.up.programosy.pl i wgrać plik, po wgraniu pliku na dole ukażą się 4 linki, proszę wybrać wstawić pełny obraz na forum, bądź miniaturkę, tekst skopiować i wkleić w pole postu. :)


A jak podłącza pani syna ps3 pod przewód eternet (internetowy )z routera to na ps3 normalnie działa internet ? :wink:

katarzyna66 napisał(a): Odbiór na drugi dzień koszt to 50 zł ,odpowiedziałam ze poszukam na forum pomocy i jestem

Po to jesteśmy aby pomagać :) na tyle na ile możemy :) i przy okazji pani się czegoś nowego dowie :)
"Nie rozmawiaj z idiotą bo najpierw zniżysz się do jego poziomu a potem on pobije Cię doświadczeniem..."
Awatar użytkownika
bladi1492
~user
 
Posty: 695
Dołączenie: 12 Cze 2007, 11:00
Miejscowość: Cybinka-Słubice
Pochwały: 51



Komputer nie widzi rutera

Postprzez katarzyna66 16 Sty 2014, 13:35

Witam PS 3 z nie współpracuje z modemem jestem rozczarowana ponieważ w instrukcji jest napisane ze podłączanie potrwa kilka minut- ??? . Postaram się wszystko zrobić zgodnie z pana instrukcją . Oczekuję dalszej pomocy pozdrawiam
katarzyna66
~user
 
Posty: 9
Dołączenie: 14 Sty 2014, 20:28



Komputer nie widzi rutera

Postprzez bladi1492 16 Sty 2014, 13:46

katarzyna66 napisał(a):Witam PS 3 z nie współpracuje z modemem

PS3 podłączyć pod router nie pod modem. :)
"Nie rozmawiaj z idiotą bo najpierw zniżysz się do jego poziomu a potem on pobije Cię doświadczeniem..."
Awatar użytkownika
bladi1492
~user
 
Posty: 695
Dołączenie: 12 Cze 2007, 11:00
Miejscowość: Cybinka-Słubice
Pochwały: 51



Komputer nie widzi rutera

Postprzez katarzyna66 16 Sty 2014, 13:58

witam nie mogę zrobić zrzutu wyskakuje błąd<Rosszerzenie bmp jest zabronione czerwone litery ups.Sorry gdy wklejam na forum mam błąd. Pliki muszą być j.p.g -p.n.g. -g.i.f . (jak zrobić zmianę plików)
Ostatnio edytowany przez katarzyna66, 16 Sty 2014, 14:15, edytowano w sumie 1 raz
katarzyna66
~user
 
Posty: 9
Dołączenie: 14 Sty 2014, 20:28



Komputer nie widzi rutera

Postprzez bladi1492 16 Sty 2014, 14:11

Jak zapisuje pani to podczas zapisywania zrzutu ekranu jest : nazwa pliku , a w dolnym wierszu format , niech pani wybierze nie bmp, tylko jpeg, wtedy tak zapisany plik bez problemu wgra się na up.programosy.pl :wink:

Autor postu otrzymał pochwałę
"Nie rozmawiaj z idiotą bo najpierw zniżysz się do jego poziomu a potem on pobije Cię doświadczeniem..."
Awatar użytkownika
bladi1492
~user
 
Posty: 695
Dołączenie: 12 Cze 2007, 11:00
Miejscowość: Cybinka-Słubice
Pochwały: 51



Komputer nie widzi rutera

Postprzez katarzyna66 16 Sty 2014, 14:18

net.JPG
Dziękuje Panie Bladi za pomoc , załączyłam inna kartę sieciową i mam już neta .Właśnie podłączyłam PS-3 i wszystko działa a pana pomoc okazała się bardzo przydatna wiele się nauczyłam co się przyda w dalszej pracy z upartym komputerem. Ps.w razie kłopotów z komputerem czy mogę liczyc na pana pomoc :papryczka: :)
katarzyna66
~user
 
Posty: 9
Dołączenie: 14 Sty 2014, 20:28



Komputer nie widzi rutera

Postprzez bladi1492 16 Sty 2014, 15:15

Tak i nie ma za co :)
"Nie rozmawiaj z idiotą bo najpierw zniżysz się do jego poziomu a potem on pobije Cię doświadczeniem..."
Awatar użytkownika
bladi1492
~user
 
Posty: 695
Dołączenie: 12 Cze 2007, 11:00
Miejscowość: Cybinka-Słubice
Pochwały: 51




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości

cron