• Ogłoszenie:

Problem z dyskiem

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Problem z dyskiem

Postprzez Apokalipsa2006 21 Lip 2013, 22:28

reklama
Witam mam problem z dyskiem parę miesięcy temu informatyk próbował mi zainstalować windowsa bo nie dałem sobie rady z powodu o którym będe pisał
więc po pierwszej instalacji jest ok, wyłącza się komp wyskakuje koniec instalacji, i znowu się wyłącza a zamiast kończyć instalacje mam czarny ekran i widać tylko myszke i nic więcej.
Informatyk mówił że to może być BAD SEKTOR i akurat instalując windowsa natrafia na bad sektora i to ten plik który jest za to odpowiedzialny (za to uruchomienie) no nic ok.

Dzisiaj robiłem skan wedlug tego poradnika http://www.expressit.pl/porady-komputerowe/bad-sektory-jak-naprawic-dysk-twardy/
mój wynik w pierwszym skanie był taki
Image
potem tak jak w instrukcji zerowanie i po zerowaniu REMAP w remapie już wyszło inaczej troszke, bo zamiast tych 29 miałem 80.
próbowałem instalacji ustawiłem partycje tak
C: 100gb
D: 150gb
E: 220gb
instalacja na C:
to samo co na górze
więc zmieniłem
C:220gb
D:150gb
E:100gb
Instalacja na E: i znowu to samo. Co to może być czy jest jeszcze jakiś sposób czy to jednak koniec ????
Awatar użytkownika
Apokalipsa2006
~user
 
Posty: 592
Dołączenie: 12 Cze 2007, 19:11
Miejscowość: Za cycanopolem jest dom wójta trzeba skręcić w prawo i Ooo xD
Pochwały: 6



Problem z dyskiem

Postprzez bladi1492 22 Lip 2013, 09:45

Więc tak , ściągnij program jakim jest HDD Regenerator w wersji pełnej załącz program na dysku z usuniętymi wszystkimi partycjami . Potem jak po kilku długich godz program zakończy operacje, to za pomocą programy Gparted utwórz na samym końcu dysku partycje tylko jedną o wielkości ok 50 GB -80 GB, zapisz zmiany, i uruchom instalator systemu Windows, Próbując zainstalować system na tej jednej partycji C ( na końcowym obszarze dysku ). :wink: Mi raz taki sposób pomógł . . . tylko że ja bad sector miałem na początku obszaru dysku, i po prostu stworzyłem partycje od tyłu, a początek ok 100 GB zostawiłem nie tworząc na nim nic. I system chodzi na danym dysku do dziś bez problemu. :wink:
"Nie rozmawiaj z idiotą bo najpierw zniżysz się do jego poziomu a potem on pobije Cię doświadczeniem..."
Awatar użytkownika
bladi1492
~user
 
Posty: 695
Dołączenie: 12 Cze 2007, 11:00
Miejscowość: Cybinka-Słubice
Pochwały: 51



Problem z dyskiem

Postprzez Apokalipsa2006 22 Lip 2013, 13:18

Według innych for ludzie mówią że dysk jest dobry i to nie wina dysku więc czego ?? instalki nie ponieważ tego windowsa mam teraz zainstalowane na innym dysku (120gb) a na moim 500gb nie idzie ruszyć....
Awatar użytkownika
Apokalipsa2006
~user
 
Posty: 592
Dołączenie: 12 Cze 2007, 19:11
Miejscowość: Za cycanopolem jest dom wójta trzeba skręcić w prawo i Ooo xD
Pochwały: 6



Problem z dyskiem

Postprzez bladi1492 24 Lip 2013, 13:41

Podłącz dysk pod inna konfigurację sprzętową i wtedy spróbuj zainstalować system , jeżeli pod inna konfiguracją będzie nadal problem występował to zrób tak jak napisałem powyżej , ale tyło wykonaj samą operacje programem HDD Regenerator, jeżeli jednak pod inną konfiguracją sprzętową wszystko będzie ok, to zaktualizuj u siebie bios, i spróbuj pod innym gniazdem s-ata na płycie głównej . :wink:
"Nie rozmawiaj z idiotą bo najpierw zniżysz się do jego poziomu a potem on pobije Cię doświadczeniem..."
Awatar użytkownika
bladi1492
~user
 
Posty: 695
Dołączenie: 12 Cze 2007, 11:00
Miejscowość: Cybinka-Słubice
Pochwały: 51




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 32 gości