• Ogłoszenie:

Problemy z monitorem/komputerem(?) miga digital/analog

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Problemy z monitorem/komputerem(?) miga digital/analog

Postprzez klin94danio 05 Lip 2013, 20:46

reklama
mam problem. gdy wlaczam komputer miga mi na czarnym ekranie w rogu digital/analog po chwili to znika i ekran pozostaje czarny. komputer jest nowy. myslalem ze problemy z monitorem, wiec oddalem do naprawy, ale tam dzialal. przywiozlem nawet komputer i swoje okablowanie i dzialal na calym moim sprzecie u niego. gdy wrocilem do domu caly czas mi nie dzialal, potem podlaczylem tym cienszym niebieskim kablem w miejscu karty graficznej (zdawalo mi sie ze moze w zlym miejscu podlaczylem wtedy) i dzialal do chwili ponownego uruchomienia. znowu tera to samo. wlaczam komputer i to samo co na poczatku. co robic? co jest zle, boze przeciez mozna sie od tego nerwicy nabawic. monitor samsung syncmaster 2233

Dodano Dzisiaj, 12:11:
Dobra trochę więcej rzeczy napisze bo problem jest dziwny.

Gdy zaczęło mi się to dziać znowu z komputerem (po tym jak już przez chwilę działał) zauważyłem, że przy uruchamianiu nie zapalają się diody na obudowie, tak jakby się włączał komputer ale nie w 100 procentach, no i to digital/analog i czarny ekran na monitorze. Dzisiaj rano postanowiłem zmienić kabel zasilający do komputera(!) i się udało. Były diody na obudowie przy uruchamianiu i monitor się włączył. Ale na pulpicie mi wyskoczyło z Windowsa, że są jeszcze do zainstalowania aktualizacje przy ponownym uruchomieniu, więc uruchomiłem ponownie komputer i bach. Wyłączył się. Teraz jest to samo nie ma diod przy starcie niby działa, ale jakby nie szło do przodu i znowu czarny obraz i digital/analog na ekranie.
Naszła mnie myśl, czy może być coś nie tak z elektryką w moim pokoju/mieszkaniu? Z kontaktami coś nie tak??
Co o tym myślicie?
klin94danio
~user
 
Posty: 38
Dołączenie: 01 Kwi 2010, 12:40



Problemy z monitorem/komputerem(?)

Postprzez Robert 06 Lip 2013, 20:05

Sprawdź na innych gniazdkach.
Awatar użytkownika
Robert
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 6403
Dołączenie: 21 Mar 2006, 22:52
Miejscowość: ...
Pochwały: 352



Problemy z monitorem/komputerem(?) miga digital/analog

Postprzez LeoVo 13 Lip 2013, 17:45

Być może karta graficzna jest słabo włożona w slot na płycie głównej, albo po prostu dostał się tam kurz. Wyjmij kartę, przedmuchaj i włóż z powrotem.
Awatar użytkownika
LeoVo
~user
 
Posty: 70
Dołączenie: 04 Cze 2013, 18:05
Pochwały: 2




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości