• Ogłoszenie:

Problem z urządzeniami przez usb ?

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Problem z urządzeniami przez usb ?

Postprzez an 31 Mar 2013, 19:51

reklama
Witam wszystkich po dłuzszej przerwie :wink:

Parę dni temu w komputerze przestala działac myszka ( na USB), zmienialam gniazda etc. ale w końcu uznałam, że się zepsuła, wiec kupiłam nową.
Dzisiaj dla odmiany przestała działać klawiatura ( też na USB)... zmieniam gniazda, ale pojawia się komunikat, że system windows nie może wykryć urządzenia. Klawiatura działała cały czas OK. Resety nie pomagają, klawiatura zaczyna po nich mrugać, ale gdy system sie załaduje wszystko gaśnie i znów nie wykrywa urządzenia.
Czy USB może robić jakiś zwarcia? Nie sądzę, żeby się faktycznie zepsuła...
Może to jakiś wirus? ale nie mogę zrobić loga ani niczego podobnego, bo nie działa klawiatura ...

Bardzo proszę o jakąś wskazówkę, z góry dziękuję.
an
~user
 
Posty: 235
Dołączenie: 29 Gru 2006, 00:01



Problem z urządzeniami przez usb ?

Postprzez Sh@m@N 01 Kwi 2013, 02:00

Zasilacz - jego linia +5V - jakie podaje napięcie(do odczytu w BIOS, bez uruchamiania systemu) ? Jaka jest marka i moc zasilacza?
道可道﹐非常道;名可名,非常名。人之性、惡;其善,偽也。
Wyrzucając stare graty zastanawiam się, co z nich zrobiłby chińczyk. I w końcu ich nie wyrzucam, tylko próbuję to zrobić.
Awatar użytkownika
Sh@m@N
~user
 
Posty: 1235
Dołączenie: 16 Wrz 2009, 16:52
Pochwały: 101



Problem z urządzeniami przez usb ?

Postprzez an 01 Kwi 2013, 12:10

Niestety, nie mogę wejść w BIOS, już na tym etapie klawiatura nie działa.
Zasilacz z Twojej listy. Chieftec 400. Ma już ze trzy lata.
?
an
~user
 
Posty: 235
Dołączenie: 29 Gru 2006, 00:01



Problem z urządzeniami przez usb ?

Postprzez Sh@m@N 01 Kwi 2013, 17:04

Miernik lub pożyczony zasilacz - według upodobania. Klawiatura na PS2 powinna jednak działać - w ostateczności klawiatura USB z wykorzystaniem przejściówki usb/ps2 (to nie zawsze się sprawdza i działa, ale w zestawie do klawiatury powinna być - kolor zielony). Stan kondensatorów płyty głównej?
道可道﹐非常道;名可名,非常名。人之性、惡;其善,偽也。
Wyrzucając stare graty zastanawiam się, co z nich zrobiłby chińczyk. I w końcu ich nie wyrzucam, tylko próbuję to zrobić.
Awatar użytkownika
Sh@m@N
~user
 
Posty: 1235
Dołączenie: 16 Wrz 2009, 16:52
Pochwały: 101



Problem z urządzeniami przez usb ?

Postprzez an 01 Kwi 2013, 19:40

Miałam inny zasilacz, po podmiance to samo.
Kondensatory - rozumiem, że chodzi Ci o wyciek lub "opuchliznę"? Na moje oko wyglądają normalnie.
W gruncie rzeczy nie działa żadno z wejść na USB - dopiero teraz zauważyłam, że kupiłam myszkę na to okragłe, zielone, a nie na USB, więc pewnie dlatego działa. Podczepiłam pendrive i na tym kompie nie odczytuje niczego podłączonego pod USB.
Rozumiem jedno zepsute, ale 5?
Co to może być? Mi już wstyd ciągle chodzic z tym komputerem do naprawy. sciana
an
~user
 
Posty: 235
Dołączenie: 29 Gru 2006, 00:01



Problem z urządzeniami przez usb ?

Postprzez Sh@m@N 01 Kwi 2013, 21:52

Wstyd to kraść i z d... spaść. Na moje perwersyjne oko szwankuje zasilanie +5 V. Niestety, na takim pracują gniazda USB. Wątpię, aby poszedł kontroler - reakcja byłaby natychmiastowa. Pytanie pomocnicze - czy mysz (na usb) jest optyczna? Świeci dioda po jej podpięciu, czy też jest "martwa"?
道可道﹐非常道;名可名,非常名。人之性、惡;其善,偽也。
Wyrzucając stare graty zastanawiam się, co z nich zrobiłby chińczyk. I w końcu ich nie wyrzucam, tylko próbuję to zrobić.
Awatar użytkownika
Sh@m@N
~user
 
Posty: 1235
Dołączenie: 16 Wrz 2009, 16:52
Pochwały: 101



Problem z urządzeniami przez usb ?

Postprzez an 02 Kwi 2013, 11:51

Wszystkie sprawdzone myszki, mam jeszcze dwie optyczne od laptopów, świecą się po podłączeniu przez chwilę, czasem krócej, czasem dłużej - jak dlużej pojawia się komunikat, że "nie może wykryć urządzenia" lub "urządzenie ma awarię". Ruchu ne wykonuje żadnego.
Jeśli zaufam Twojej perwersyjnej przenikliwości i przyjmę z prawdopodobieństwem graniczącym z jednością, że szwankuje zasilane +5 V- jak mogę to spróbować naprawić?
Niestety, człowiek z tego "serwisu" działa na mnie bardzo źle, on składał kompa i ciągle coś się z nim dzieje. Panaceum są dla niego kolejne reinstale, pasty itp. podobne działania. Że nie wspomnę o instalowaniu dziwnych programów/zabezpieczeń itp., które nie wiem, czemu mają służyć, a notorycznie robią błędy.
Dlatego póki co próbuję samodzielnie. :-|
an
~user
 
Posty: 235
Dołączenie: 29 Gru 2006, 00:01



Problem z urządzeniami przez usb ?

Postprzez Sh@m@N 02 Kwi 2013, 20:11

Ta notoryjność może wynikać z uszkodzenia płyty głównej - jeśli "świeci i przestaje" - to gdzieś musi być uszkodzenie: jeśli nie zasilacz, to uszkodzona sekcja zasilania płyty głównej. Czy serwisant jest tym "jednym i jedynym" w okolicy? U know, małżeństwa nawet mogą być ponadreginalne czy ponadrasowe, a w Indiach nawet międzygatunkowe. Nie ma opcji kogoś inteligentnego, kto pomierzyłby zestaw?
道可道﹐非常道;名可名,非常名。人之性、惡;其善,偽也。
Wyrzucając stare graty zastanawiam się, co z nich zrobiłby chińczyk. I w końcu ich nie wyrzucam, tylko próbuję to zrobić.
Awatar użytkownika
Sh@m@N
~user
 
Posty: 1235
Dołączenie: 16 Wrz 2009, 16:52
Pochwały: 101



Problem z urządzeniami przez usb ?

Postprzez an 02 Kwi 2013, 21:04

Czasem lepszy wróg, którego się zna. Przerabiałam. Kolejny, następny znajdzie błędy poprzednika, chociażby dla satysfakcji własnej.
Ze szkodą dla kompa i mojej kieszeni - rzecz jasna :wink:

Nie ma opcji kogoś inteligentnego, kto pomierzyłby zestaw?




Jeśli zaufam Twojej perwersyjnej przenikliwości i przyjmę z prawdopodobieństwem graniczącym z jednością, że szwankuje zasilane +5 V- jak mogę to spróbować naprawić?


:)
an
~user
 
Posty: 235
Dołączenie: 29 Gru 2006, 00:01



Problem z urządzeniami przez usb ?

Postprzez Sh@m@N 03 Kwi 2013, 17:39

Miernikiem za 30 zł - mierzone na zasilaczu i na gniazdku usb. Jeśli zasilacz podaje (a co można przyjąć za pewnik, bo podmieniłaś na inny) zostanie sprawdzenie na gnieździe.

I z innej beczki - usuń sterowniki USB (odinstaluj sterowniki kontrolera USB i wszystkich urządzeń podpiętych do usb - także nieaktywnych) i zrestartuj komputer. Po restarcie się zainstalują. Przetestuj podpinanie myszek i ich "długotrwałość świecenia". Jeśli da radę - po sprawdzeniu myszy na innym złomputerze.

Autor postu otrzymał pochwałę
道可道﹐非常道;名可名,非常名。人之性、惡;其善,偽也。
Wyrzucając stare graty zastanawiam się, co z nich zrobiłby chińczyk. I w końcu ich nie wyrzucam, tylko próbuję to zrobić.
Awatar użytkownika
Sh@m@N
~user
 
Posty: 1235
Dołączenie: 16 Wrz 2009, 16:52
Pochwały: 101



Problem z urządzeniami przez usb ?

Postprzez an 03 Kwi 2013, 17:53

Jeszcze jedna, ciekawa rzecz...czy myszka powinna się świecić przy wyłaczonym komputerze?
Ta, która jest obecnie podpięta pod komputer (ta na to okrągłe, zielone) mimo, że komputer jest wyłączony świeci sie...czary?

idę deinstalować i mierzyć czas.

Dodano 03.04.2013 18:03:05:
I warto było Ciebie posłuchać. :wink:

Beczka nr 2 - usunięcie sterowników wszystkich USB - podziałało!!! Po restarcie pełen sukces. Zainstalowała się i klawiatura, i myszka.
Wprawdzie lampki się nie świecą w klawiaturze, a myszka świeci się po wyłączeniu komputera, ale cóz... Cieszmy się z tego, co jest.

Na serio - to chyba jednak nie jest w porządku, że przy włączonej listwie, po wyłączeniu kompa cały czas sie świeci? Moje dziecię uświadomiło mnie, że tak było zawsze - szczerze mówiąc nie zwróciłam uwagi - w sumie to nawet jakiś prąd chyba ciągnie..?

W każdym razie Sh@m@N
w imieniu własnym i Małoletniej (prosiła o zamieszczenie dla Ciebie :banan: )- dziękuję serdecznie za dobre porady - na szczęście miernik mogę sobie póki co darować. <rotfl>


:)
an
~user
 
Posty: 235
Dołączenie: 29 Gru 2006, 00:01



Problem z urządzeniami przez usb ?

Postprzez Sh@m@N 03 Kwi 2013, 23:32

Tajemnica Pierwsza Objawiona:
- fachman podpiął na płycie zworkę +5VSB. Mysz będzie świecić zawsze, a zasilacz ZAWSZE działać (o ile listwa nie zostanie wyłączona). Wpłynie to na żywotność całego komputera.

Tajemnica Druga Wydedukowana, ale Niemiła:
- problem się powtórzy w najbliższym czasie. Ciągłe działanie zasilacza/płyty głównej/urządzeń na USB spowoduje ich szybsze "zużycie" (co już się stało - łapią ładunek).

Tajemnica Trzecia zalecana:
- odłączaj listwę. Rozładujesz wtedy kondensatory zasilacza i płyty głównej, a urządzenia nie dostaną napięcia zaporowo.
道可道﹐非常道;名可名,非常名。人之性、惡;其善,偽也。
Wyrzucając stare graty zastanawiam się, co z nich zrobiłby chińczyk. I w końcu ich nie wyrzucam, tylko próbuję to zrobić.
Awatar użytkownika
Sh@m@N
~user
 
Posty: 1235
Dołączenie: 16 Wrz 2009, 16:52
Pochwały: 101



Problem z urządzeniami przez usb ?

Postprzez an 04 Kwi 2013, 18:05

Objawienie:
A możesz mi jeszcze wyjaśnić czy to faktycznie błąd, czy np. jakiś rodzaj praktyki uprawianej przez "fachmanów"?
Zastanawiam się, czy do niego się nie przejść, zeby mi to zmienił ( zapewne możliwe..?). Wolę mieć w ręku argument... To niestety osoba ogromnie przekonana o swojej fachowości, ograniczająca sie do cielęcego spojrzenia i negowania moich uwag...
Praktycznie cały zestaw ma mniej niż rok, trochę szkoda tak czekać na powtórkę problemu, a jeśli wierzyć Twojej intuicji/czarnowidztwu ( a raczej zawsze sprawdza) w niedługim czasie znów coś się moze przytrafić. ..
an
~user
 
Posty: 235
Dołączenie: 29 Gru 2006, 00:01



Problem z urządzeniami przez usb ?

Postprzez Sh@m@N 04 Kwi 2013, 19:51

Nie, to nie błąd. Podłączenie napięcia +5V ma na celu stałe działanie urządzeń usb/modemu. Ale kto tak naprawdę uruchamia komputer ruszając myszą czy klikając klawisz na klawiaturze - bo do takich zachowań (bajerów) jest to potrzebne?

Wystarczy ukłon w stronę listwy - dla zdrowia komputera i własnego kręgosłupa (i spaleniu kalorii po świętach). Nie zmieniałbym tego i nie negował wiedzy fachowca - ludzie, którzy pozjadali wszystkie rozumy zaczęli konsumpcję od własnego. Niech mu służy.
道可道﹐非常道;名可名,非常名。人之性、惡;其善,偽也。
Wyrzucając stare graty zastanawiam się, co z nich zrobiłby chińczyk. I w końcu ich nie wyrzucam, tylko próbuję to zrobić.
Awatar użytkownika
Sh@m@N
~user
 
Posty: 1235
Dołączenie: 16 Wrz 2009, 16:52
Pochwały: 101



Problem z urządzeniami przez usb ?

Postprzez an 04 Kwi 2013, 21:12

To zasilanie:

Wpłynie to na żywotność całego komputera.

Tajemnica Druga Wydedukowana, ale Niemiła:
- problem się powtórzy w najbliższym czasie. Ciągłe działanie zasilacza/płyty głównej/urządzeń na USB spowoduje ich szybsze "zużycie" (co już się stało - łapią ładunek).


Nie z mojej dedukcji to wyniknęło. :)

Wystarczy ukłon w stronę listwy - dla zdrowia komputera i własnego kręgosłupa (i spaleniu kalorii po świętach)


Małoletnia ma ponad 12 godz. treningów sportowych w tyg., więc dla zdrowia i spalania niewiele się jej już przysłuży :wink:

Nie zmieniałbym tego i nie negował wiedzy fachowca - ludzie, którzy pozjadali wszystkie rozumy zaczęli konsumpcję od własnego. Niech mu służy.


Myslę, że nie trzeba zjeść własnego rozumu, aby racjonalnie i krytycznie (nie krytykancko) podejść do kwestii ułatwienia sobie życia. Wystarczy swój czas szanować.
Idąc tropem spalania kalorii przy listwie możnaby jeszcze dodać prądotwórczy rowerek do zasilania płyty głównej.
Myślę, ża parę rzeczy innych również.

Za pomoc Sh@man dziękuję raz jeszcze. Za światopoglądy niekoniecznie. Pozdrawiam.
an
~user
 
Posty: 235
Dołączenie: 29 Gru 2006, 00:01




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

cron