• Ogłoszenie:

Ciągłe restarty wszystkich aplikacji

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Ciągłe restarty wszystkich aplikacji

Postprzez placebo 16 Mar 2013, 22:07

reklama
Hej! Od jakiegoś czasu mam spore problemy ze swoim komputerem, opisywałem je już na forum, z tym, że do tej pory nie mogę znaleźć ich przyczyny. Mój komputer:

Kod: Zaznacz wszystko
Płyta główna: Compal IFL90
Procesor: Mobile DualCore Intel Core 2 Duo T9300, 2500 MHz
4 GB RAM
Karta graficzna: ATI Mobility Radeon HD 3400 Series
Dysk: SAMSUNG HM201JJ (200 GB)


Co się dzieje? Na Windowsie ciągłe BlueScreeny, więc przesiadłem się na Kubuntu. Tutaj nie lepiej - uruchamiam przeglądarkę, dowolną - Firefox, Chrome, Arora, Midori - każda z nich się po chwili używania "wywala". To samo z każdym dowolnym programem. Ciągle dostaję segmentation fault, nawet przy uruchomieniu Centrum oprogramowania, czy instalowania czegoś z konsoli (czasem się uda coś zainstalować, ale nie zawsze). System czysty, bo niedawno zainstalowany. Ostatnio nawet zaczęła mi się walić Plasma-Desktop i nie mogłem nic zrobić na KDE, więc musiałem doinstalować XFCE. Muzyki nie mogę posłuchać, bo mi się Amarok wyłącza, Netbeans włączę, stworzę projekt (pusty, zwykły) - wyłącza się, przeglądarki to samo, Libre Office, no dosłownie wszystkie aplikacje. Sprawdzałem pamięć Memtestem (tu screen): http://s6.ifotos.pl/img/2013-01-2_xssxsrp.jpg obie kości mają ten sam błąd ze screena. Dysk sprawdzałem HDTune na Windowsie, póki jeszcze mogłem się do niego dostać, i nie było na nim błędów.

Czy to może być wina pamięci RAM, czy jeszcze czegoś innego? Mógłby mi ktoś polecić pamięci RAM do mojego laptopa / dokładne parametry i firmę, jaką mogę kupić, aby wymienić kości? Dziękuję:) P.S. Podczas pisania tego posta ok. 10 razy Chromium powitało mnie wiadomością "Niedobrze!" ... :/ że niedobrze, to sam wiem ... :(
Awatar użytkownika
placebo
~user
 
Posty: 85
Dołączenie: 02 Lis 2007, 13:02



Ciągłe restarty wszystkich aplikacji

Postprzez blasterplaster 17 Mar 2013, 11:07

placebo napisał(a):ktoś polecić pamięci RAM do mojego laptopa / dokładne parametry

coś tego typu 2-GB-667-CL-5-SODIMM /sprawdź jakie masz
Resetowanie ustawień/zmiana biosu nie pomaga? Testowałeś kości oddzielnie w różnych slotach?

Autor postu otrzymał pochwałę
Amiga 500, MC68000 7.14MHz, 1MB RAM, dyskietki
Awatar użytkownika
blasterplaster
~user
 
Posty: 1030
Dołączenie: 04 Sty 2006, 18:34
Miejscowość: Jelenia Góra
Pochwały: 71



Ciągłe restarty wszystkich aplikacji

Postprzez placebo 17 Mar 2013, 13:24

Testowałem oddzielnie, przywrócenie ustawień domyślnych BIOSu nie działa (nic nie daje). Na Windowsie właściwie objawy były takie same (wszystko po chwili uzywania się wyłączało bez żadnego powiadomienia).

Właśnie mam problem z określeniem, jaki mam dokładnie RAM... Polecenie sudo dmidecode --type 17 wypluło:

# dmidecode 2.11
SMBIOS 2.4 present.

Handle 0x000E, DMI type 17, 27 bytes
Memory Device
Array Handle: 0x000D
Error Information Handle: No Error
Total Width: 64 bits
Data Width: 64 bits
Size: 2048 MB
Form Factor: SODIMM
Set: 1
Locator: M1
Bank Locator: Bank 0
Type: DDR2
Type Detail: Synchronous
Speed: 667 MHz
Manufacturer: Mfg 0
Serial Number: 1234-B0
Asset Tag: Not Specified
Part Number: SODIMM000

Handle 0x000F, DMI type 17, 27 bytes
Memory Device
Array Handle: 0x000D
Error Information Handle: No Error
Total Width: 64 bits
Data Width: 64 bits
Size: 2048 MB
Form Factor: SODIMM
Set: 1
Locator: M2
Bank Locator: Bank 1
Type: DDR2
Type Detail: Synchronous
Speed: 667 MHz
Manufacturer: Mfg 1
Serial Number: 1234-B1
Asset Tag: Not Specified
Part Number: SODIMM001


więc wychodzi na to, jakbym miał jednak 2 kości oddzielne, po 2 GB (a ktoś mi na jakimś forum odpowiedział, że to 1 kość 4 GB). Na co jeszcze mogą takie objawy ewentualnie wskazywać?
Awatar użytkownika
placebo
~user
 
Posty: 85
Dołączenie: 02 Lis 2007, 13:02



Ciągłe restarty wszystkich aplikacji

Postprzez blasterplaster 17 Mar 2013, 17:42

placebo napisał(a):Testowałem oddzielnie
chyba nie bo byś wiedział jaki masz ram i w ilu kostkach (są opisane)
Amiga 500, MC68000 7.14MHz, 1MB RAM, dyskietki
Awatar użytkownika
blasterplaster
~user
 
Posty: 1030
Dołączenie: 04 Sty 2006, 18:34
Miejscowość: Jelenia Góra
Pochwały: 71



Ciągłe restarty wszystkich aplikacji

Postprzez placebo 17 Mar 2013, 17:47

aa, już rozumiem, sorry ;) Czyli muszę wyjąć jedną kość, testować, potem drugą i testować? Właściwie to moja niewiedza wynika stąd, że jak do tej pory nie rozkręcałem laptopa, i dlatego nie wiem, ile kości tam jest. Zwyczajnie trochę mam stracha, żeby czegoś bardziej nie "zniszczyć".

Dodano 19.03.2013 12:43:22:
W niedługim czasie zabiorę się za testowanie RAMu. A jeszcze tak mnie naszło: czy to mogą być objawy "zakurzenia" laptopa? Bo w sumie dawno go nie czyściłem :/
Awatar użytkownika
placebo
~user
 
Posty: 85
Dołączenie: 02 Lis 2007, 13:02




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 27 gości