• Ogłoszenie:

Ga-7s748 - bios widzi dysk ale nie bootuje (disk boot failur

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Ga-7s748 - bios widzi dysk ale nie bootuje (disk boot failur

Postprzez Łukasz91zn 09 Lut 2013, 16:16

reklama
Witam posiadam Płyte główną: Gigabyte GA-7s748 Z procesorem Athlon XP 2400+ Grafika Geforce FX 5200 Dysk Maxtor 40GB. Mam taki problem. Odpalam komputer i Bios normalnie widzi Dysk podpiety na Primary tak jak powinien byc. I kiedy przechodzi do nastepnego okna wyskakuje Disk boot failure. Dysk testowany na innym komputerze działa w 100% Probowalem takze na innych tasmach (ktore tez testowalem na innych komputerach wiec sprawne) I dalej nic wciaz ten blad. Sprobowalem nawet dzisiaj wgrac na ten dysk WIn XP. Odpalila instalacja zreszta w baaaardzo wolnym tempie wszystko bylo ok poki nie doszlo do restartu (tak jak powinno byc podczas instalacji) no i ponownie po dluzszym oczekiwaniu komp startuje od nowa z instalacja z plyty. Nie wiem co robic sprawdzilem chyba wszystko. Tasmy ok, sprawdzany na 3 dobrych zasilaczach tez nic, Dysk sprawny Bios zaktualizowany... Czy to mogly pasc kontrolery dysku na plycie ? I czy da sie to naprawic?

Aaa w biosie poustawiane wszytsko jak powinno byc. Boot z hdd-0 czyli 1 dysku tez nic nie daje...

Zdjecie SMART z pod programu w windows. http://imageshack.us/f/33/aaazs.jpg

Aktualnie ten właśnie dysk mam podpięty pod płyte z CPU p3 ponieważnie mam innego dysku a musiałem odpalić jakoś dostęp do internetu żeby sie dowiedziećco jest nie tak.
Łukasz91zn
~user
 
Posty: 9
Dołączenie: 09 Lut 2013, 16:07
Pochwały: 1



Ga-7s748 - bios widzi dysk ale nie bootuje (disk boot failur

Postprzez Sh@m@N 10 Lut 2013, 19:26

Pytanie: usunąłeś partycje z dysku, założyłeś je na nowo i sformatowałeś, chociażby za pomocą instalatora windowsa? Czy "ustawienie na primary" obejmowało wpięcie na końcu taśmy, ustawienie zworki i pierwsze gniazdo IDE?
BOOT z HDD będzie miał skutek dopiero po poprawnym zakończeniu instalacji.
道可道﹐非常道;名可名,非常名。人之性、惡;其善,偽也。
Wyrzucając stare graty zastanawiam się, co z nich zrobiłby chińczyk. I w końcu ich nie wyrzucam, tylko próbuję to zrobić.
Awatar użytkownika
Sh@m@N
~user
 
Posty: 1235
Dołączenie: 16 Wrz 2009, 16:52
Pochwały: 101



Ga-7s748 - bios widzi dysk ale nie bootuje (disk boot failur

Postprzez Łukasz91zn 11 Lut 2013, 05:37

1. Tak usunąłem Partycje utworzyłem nową sformatowałem ją na NTFS ( nie używałem metody "szybkiej"

2. Tak dysk wpięty na końcu taśmy IDE (sprawdzałem też inny dysk ten sam objaw) zworka na Master, i 1 gniazdo IDE zreszta na różnych taśmach testowane i na 1 i na 2 IDE na każdym to samo.

3. Rozumiem. Ale chodzi mi oto iż Po odpaleniu z płyty Win XP pokazuje się "Dowolny klawisz ble bnle ble..." wciskam i czekam z 2 minuty zanim załączy sie instalacja. Poczym pokazuje się"Instalator sprawdza konfiguracje komputera" i z 5 minut zanim cos sie zacznie dziac. Poczym Kasuje Partycje (Jest tylko 1) I tworze nową formatuje... Po formatowaniu czekam z minuty i zaczyna się kopiowanie plików. To idzie szybko czyli zapis na dysk jest ok. Poczym nastepuje restart i powinno kontynuować instalacje a tego nie robi i zaczyna sie ona od nowa. Nawet powtórzyłem tą czynność i zmieniłem podczas resetu bootowanie z dysku HDD ale i tak wywala błąd Disk boot failure ble bleble. Próbowałem na innym napędzie z innymi taśmami ten sam objaw.

Przypominam że bios zaktualizowany do najnowszej wersji. Płyta nie ma uszkodzeń kondensatory nie są napuchnięte. Wszystki inne podzespoły sprawdzone. Nie mam pojecia co robic.
Łukasz91zn
~user
 
Posty: 9
Dołączenie: 09 Lut 2013, 16:07
Pochwały: 1



Ga-7s748 - bios widzi dysk ale nie bootuje (disk boot failur

Postprzez Sh@m@N 11 Lut 2013, 17:24

Zresetuj BIOS i pozwól mu powykrywać wszystkie urządzenia od nowa. Ustaw poprawne właściwości dla procesora i pamięci. Wyłącz opcje związane z "BIOS Shadow".
Jeśli to nie pomoże - wepnij dysk jako "secondary". Zdarzają się płyty główne, które tego wymagają do instalacji systemu, chociaż wątpię, czy GA się do nich zalicza.
Jeśli mnie pamięć nie zawodzi, to maxtor wymagał wyciągnięcia wszystkich zworek, jeśli był jedynym dyskiem na taśmie.
道可道﹐非常道;名可名,非常名。人之性、惡;其善,偽也。
Wyrzucając stare graty zastanawiam się, co z nich zrobiłby chińczyk. I w końcu ich nie wyrzucam, tylko próbuję to zrobić.
Awatar użytkownika
Sh@m@N
~user
 
Posty: 1235
Dołączenie: 16 Wrz 2009, 16:52
Pochwały: 101



Ga-7s748 - bios widzi dysk ale nie bootuje (disk boot failur

Postprzez Łukasz91zn 11 Lut 2013, 19:21

Ooo o tych zworkach nie pomyślałem żeby wyciągnąć wszystkie. Reszte zrobiłem. Wezmę sprawdze zaraz z tymi zworkami i dam znać o efektach.
Łukasz91zn
~user
 
Posty: 9
Dołączenie: 09 Lut 2013, 16:07
Pochwały: 1




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości