• Ogłoszenie:

Po zamknięciu i otwarciu klapy laptop się nie wzbudza

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Po zamknięciu i otwarciu klapy laptop się nie wzbudza

Postprzez sorhed 03 Lut 2013, 17:37

reklama
Mój problem polega na tym że jak zamknę laptopa (w sensie matryca do klawiatury a nie wyłączenie komputera) to po ponownym otwarciu w ogóle nie włącza mi się matryca i muszę wyłączyć komputer przyciskiem power lub odłączając go od zasilania. Po tym zabiegu gdy chcę ponownie go włączyć to słychać że włącza się wiatraczek pochodzi z 2-3sec i cisza nic się nie dzieje,czarny ekran powiedzmy że co 10 raz komputer włączy się normalnie. Problem wystąpił pierwszy raz jednorazowo jakiś miesiąc temu i dzisiaj mam tak cały dzień.
Mój sprzęt to:
Compal FL90
Intel Core2 Duo T7300
3GB Ram
GeForce 8600GTm
Windows 7 Prof

Z innych rzeczy o których jak mi się wydaje warto wspomnieć to korzystam z programu Razer Game Booster, program wyłącza zbędne procesy w komputerze podczas gry celem zwiększenia płynności wyświetlanej grafiki. Program ten jak zauważyłem zmienia także opcje zasilania laptopa takie jak "skutek zamknięcia pokrywy" czy "działanie przycisku zasilania".
Jeżeli ktoś jest w stanie mi pomóc będę wdzięczny za wszelką pomoc i sugestie.
sorhed
~user
 
Posty: 34
Dołączenie: 07 Paź 2011, 17:16



Po zamknięciu i otwarciu klapy laptop się nie wzbudza

Postprzez krzysiek9897 03 Lut 2013, 20:47

A wcześniej też tak było czy nie? W ustawieniach zasilania ustawia się co ma się stać po zamknięciu pokrywy i może masz uśpienie czy coś takiego. Ustaw "Nic nie rób". Pozdrawiam
CPU: Intel Celeron G550 2x2.6GHz | MOBO: Asrock P67 Pro3 B3 | PSU: Aerocool AEROPGSVP-450 | RAM: Goodram 4GB 1066MHz CL9 | HDD: Western Digital Caviar Blue 500GB SATA3 | GPU: Vertex3D Radeon HD4850 | CASE: No-name :0 | Głośniki: Creative Inspire T3100 :) Windows 8 Professional PL x64
krzysiek9897
~user
 
Posty: 56
Dołączenie: 14 Lis 2012, 22:56
Pochwały: 3



Po zamknięciu i otwarciu klapy laptop się nie wzbudza

Postprzez sorhed 03 Lut 2013, 21:23

W opcjach zasilania mam od zawsze ustawione:
- skutek zamknięciu pokrywy "nic nierób"
- działanie przycisku zasilania "zamknij"

Wyprzedzając jedną z sugestii:
Google polecają ustawienie skutek zamknięcia pokrywa na "uśpij", ma to pomóc w wybudzaniu komputera. Już to sprawdziłem i nie pomaga.

Co do pytania czy wcześniej tak miałem:
Jak już pisałem zdarzyło mi się to jednorazowo mniej/więcej w pierwszym tygodniu stycznia tego roku, jednak wtedy po odłączeniu zasilania i ponownym włączeniu komputera wszystko działało normalnie aż do dzisiaj.
sorhed
~user
 
Posty: 34
Dołączenie: 07 Paź 2011, 17:16




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości