• Ogłoszenie:

Gorący chipset ms-7071

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Gorący chipset ms-7071

Postprzez konrad.9997 01 Lut 2013, 19:05

reklama
Mam problem z chipsetem płyty ms-7071. Temperatury sprawdzałem programem hwmonitor i były w normie 30 parę stopni celsjusza, jednak jak dotknę radiator chipset-u jest strasznie gorący. I tu moje pytanie czy nie przejmować się tym czy może zainstalować jakiś lepszy radiator czy cooler?
konrad.9997
~user
 
Posty: 17
Dołączenie: 22 Sty 2012, 20:04



Gorący chipset ms-7071

Postprzez Sh@m@N 02 Lut 2013, 20:40

A nie prościej wybadać przyczynę takiej temperatury? Jaką masz konfigurację komputera (procesor, karta graf., dyski i ZASILACZ)? Kiedy i czy kiedykolwiek była zmieniana pasta termoprzewodząca na chipsecie? Nie są napuchnięte kondensatory na płycie? Wszystko wolne od kurzu, nie stoi przy kaloryferze, w obudowie nie ma przeszkód w obiegu powietrza?

Musisz pamiętać, że programy odczytują tylko orientacyjne wartości temperatur i ewentualnie napięć. Decyduje termometr/miernik. Jeśli chipset jest "gorący", ale "nie parzy" - to ma do 45 - 50 stopni.
道可道﹐非常道;名可名,非常名。人之性、惡;其善,偽也。
Wyrzucając stare graty zastanawiam się, co z nich zrobiłby chińczyk. I w końcu ich nie wyrzucam, tylko próbuję to zrobić.
Awatar użytkownika
Sh@m@N
~user
 
Posty: 1235
Dołączenie: 16 Wrz 2009, 16:52
Pochwały: 101




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości