• Ogłoszenie:

Napęd dvd w laptopie - napęd nie odczytuje nagranych płyt

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Napęd dvd w laptopie - napęd nie odczytuje nagranych płyt

Postprzez squal23 09 Gru 2012, 17:39

reklama
Witam, mam mały problem z napędem. Jest to nagrywarka DVD HL-DT-ST DVDRAM GT34N. Problem polega na tym że napęd nie odczytuje płyt które nagrywam. Oryginalne płyty w większości odtwarza, niektóre z lekkim trudem, zdarzają się też przypadki że oryginalnej płyty również nie chce odtworzyć. Nagrane płyty bez problemu odtwarza się na innym sprzęcie. Nie mam pojęcia w czym problem, napęd był używany bardzo ale to naprawdę bardzo rzadko, odkąd kupiłem laptopa użyty był kilka razy. Czy ktoś ma jakąś radę? Mogę oddać laptopa na gwarancji ale jest to jedyny komputer który potrzebny jest mi do pracy, więc jeśli da radę chciałbym się uporać z tym bez tracenia tygodnia. Jeśli potrzebne jakieś dodatkowe informacje na temat sprzętu to udzielę informacji. Słyszałem że napęd nie używany dłuższy czas sam się psuje, nie wiem czy to prawda ale obecnie próbuję go "rozruszać", włożyłem płytę którą czyta bez problemu i staram się aby działał cały czas. Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
squal23
~user
 
Posty: 90
Dołączenie: 20 Sty 2006, 21:37



Probem z napędem dvd w laptopie

Postprzez zetpe 01 Sty 2013, 19:42

Spróbuj przeczyścić soczewkę na sucho np. patyczkiem do ucha, jeśli to niepomoże, należałoby użyć alkoholu dość wysokiej czystości np"95% Rectified spirit" i delikatnie przeczyścić soczewkę tak aby nie pozostawić smug. Może być tak że laser się rozkalibrował, i czyta CD a nie czyta DVD lub na odwrót, albo czyta płyty tłoczone, a wypalanych już nie, ale wtedy już tylko serwis jeżeli napęd jest na gwarancji.
Proc: Intel Core I7 4770 3,4GHz + Corsair Hydro H60
Płyta: Gigabyte Z97X Gaming3
RAM: Samsung 1600 MHz 2 X 8 GB + Geil Cyclone
Pamięć masowa:
2 X SSD ADATA Premier SP550 (RAID 0)
2 X ST1000DM003 1TB (RAID0)
ADATA SP550 (2G2420101015)
PSU: OCZ Mod Xtream 600 W
GPU: Gigabyte Geforce GTX 1060 Windforce OC 3GB
Buda: Silentium PC Regnum RG4T
zetpe
~user
 
Posty: 67
Dołączenie: 17 Mar 2011, 12:40
Pochwały: 1



Probem z napędem dvd w laptopie

Postprzez Mati92 03 Sty 2013, 15:24

Powiedz jeszcze czy podczas odtwarzania płyty pojawiają się jakieś komunikaty systemowe ?
Awatar użytkownika
Mati92
~user
 
Posty: 369
Dołączenie: 17 Kwi 2006, 16:29



Probem z napędem dvd w laptopie

Postprzez squal23 28 Lut 2013, 12:53

Nic się nie pojawia, wygląda to tak jakby nic nie było w środku. Czyszczenie wszelkimi metodami nie pomogło.
Awatar użytkownika
squal23
~user
 
Posty: 90
Dołączenie: 20 Sty 2006, 21:37



Probem z napędem dvd w laptopie

Postprzez Gizmo 01 Mar 2013, 20:46

Najprawdopodobniej padnięta nagrywarka lub błąd w systemie. Spróbuj tak weź usuń nagrywarkę z systemu (menadżer urządzeń) i uruchom ponownie komputer (niech system jeszcze raz zainstaluje nagrywarkę ) i powiedz czy coś pomogło
Awatar użytkownika
Gizmo
~user
 
Posty: 616
Dołączenie: 29 Gru 2004, 14:39
Pochwały: 27




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości