• Ogłoszenie:

Zielony pasek na monitorze

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Zielony pasek na monitorze

Postprzez Paulka 24 Lis 2012, 19:53

reklama
Nagle przy włączonym komputerze wyskoczył zielony pasek na monitorze [LCD].

Ogólnie moje problemy z kompem rozpoczęły się od:
komputer-po-wylaczeniu-ponownie-sie-uruchamia-vt133794.html

wybrałam ten zasilacz
zasilacz ATX Fortron 300W FSP300-60MDN PFC i już jest w drodze do mnie, ale czy to ma związek z tym paskiem?

Może to być spowodowane zasilaczem? Czy karta graficzna/monitor?

EDIT: Dzięki za szybką odpowiedź. Już sama do tego doszłam - to niestety monitor.
Podpięłam monitor pod laptopa i kreska nadal jest. Myślę, że to matryca, ale czy są szanse, że to przewód?
Załączniki
!Foto0661.jpg
moją jedyną wadą jest to, że mam same zalety :)
Awatar użytkownika
Paulka
~user
 
Posty: 715
Dołączenie: 16 Sie 2006, 14:13
Miejscowość: Skarżysko-Kam.
Pochwały: 20



Zielony pasek na monitorze

Postprzez bladi1492 26 Lis 2012, 13:04

Powiem tak , sprawdź czy to przewód aczkolwiek wątpię ale można sprawdzić, więc są dwa wyjścia jeżeli to jest ta starsza wersja monitorów LCD to wystarczy z tyłu taśmę przykleić która najwidoczniej się odkleiła, przykleja się ja za pomocą kleju na temperaturę albo wystarczy przejechać po taśmie np grotem lutownicy, lub rozgrzanym nożem (domowe sposoby) , jak nigdy się tego nie robiłeś/aś to radził bym oddać do serwisu aby oni to zrobili swoim sprzętem, z tego powodu że jeżeli ręcznie sama/sam będziesz próbował naprawić usterkę możesz uszkodzić matryce . Jeszcze możliwe jest że to jest uszkodzenie matrycy jak w moim wypadku : naprawa monitora lg flatron w2242t to tego nie da się naprawić jedynie ratuję ciebie wymiana matrycy.
"Nie rozmawiaj z idiotą bo najpierw zniżysz się do jego poziomu a potem on pobije Cię doświadczeniem..."
Awatar użytkownika
bladi1492
~user
 
Posty: 695
Dołączenie: 12 Cze 2007, 11:00
Miejscowość: Cybinka-Słubice
Pochwały: 51



Zielony pasek na monitorze

Postprzez danmark 29 Lis 2012, 13:23

Witam, miałem podobny problem jak Ty, tylko ja miałem ten pasek na samym dole koloru czarnego.Z początku był taki cienki jak Twój a po miesiącu zwiększył sie do 2cm., gdzieś po 3 mies. zaczął sie rozwijać(i zwijać) do połowy monitora i przy tym mrugać.Jak przy kompie siedziałem 4 godz. to moje oczy wyglądały jak bym siedział 12 godz. więc możesz go naprawić jak wyżej napisano, ale moim zdaniem już przyszedł na niego czas.Czytałem inne Twoje posty i stwierdziłem ze kompa masz starego już.Jeśli jednostka też ma tyle lat jak moja ok. 7, to z czasem znowu coś sie uszkodzi.Mi powoli siada płyta główna bo czasem zawiesi się na chwile i co 3-4 mies. sam usuwa sie windows xp. sciana
danmark
~user
 
Posty: 24
Dołączenie: 20 Mar 2011, 12:57
Miejscowość: Kazachstan



Zielony pasek na monitorze

Postprzez Paulka 29 Lis 2012, 13:29

danmark napisał(a):Witam, miałem podobny problem jak Ty, tylko ja miałem ten pasek na samym dole koloru czarnego.Z początku był taki cienki jak Twój a po miesiącu zwiększył sie do 2cm., gdzieś po 3 mies. zaczął sie rozwijać(i zwijać) do połowy monitora i przy tym mrugać.Jak przy kompie siedziałem 4 godz. to moje oczy wyglądały jak bym siedział 12 godz. więc możesz go naprawić jak wyżej napisano, ale moim zdaniem już przyszedł na niego czas.Czytałem inne Twoje posty i stwierdziłem ze kompa masz starego już.Jeśli jednostka też ma tyle lat jak moja ok. 7, to z czasem znowu coś sie uszkodzi.Mi powoli siada płyta główna bo czasem zawiesi się na chwile i co 3-4 mies. sam usuwa sie windows xp. sciana



pocieszające :P
moją jedyną wadą jest to, że mam same zalety :)
Awatar użytkownika
Paulka
~user
 
Posty: 715
Dołączenie: 16 Sie 2006, 14:13
Miejscowość: Skarżysko-Kam.
Pochwały: 20



Zielony pasek na monitorze

Postprzez Paulka 23 Lut 2013, 02:18

wiecie co, dziwna sprawa bo
Paulka napisał(a):Podpięłam monitor pod laptopa i kreska nadal jest. Myślę, że to matryca, ale czy są szanse, że to przewód?


a teraz... po podpieciu monitora do nowego sprzetu, pasek zniknał
czary? czy to byla wina w starym kompie? ale dlaczego po podpieciu do laptopa pasek nadal byl a teraz go nie ma?
moją jedyną wadą jest to, że mam same zalety :)
Awatar użytkownika
Paulka
~user
 
Posty: 715
Dołączenie: 16 Sie 2006, 14:13
Miejscowość: Skarżysko-Kam.
Pochwały: 20




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości