• Ogłoszenie:

Poważne problemy z komputerem

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Poważne problemy z komputerem

Postprzez sakuwbarakushow 18 Lis 2012, 09:05

reklama
Na wstępie - nie wiedziałem do którego działu się udać z tym tematem, jeżeli źle wybrałem proszę o przeniesienie .

A więc tak.
Posiadam komputer zakupiony 27 czerwca 2009r. Komputer od swojej nowości przepracowuje bardzo dużo godzin (średnio 300miesięcznie).Od jakiegoś czasu jednak - trochę już dawne czasy pojawiły się i ciągle pojawiają nowe dziwne, uciążliwe problemy a nie wiem co z nim może być. Wymienię wszystko co się działo:
1. Karta sieciowa zintegrowana gubiła pakiety, czy rozłączała neta --> kupiłem nową pod PCI dziala ponad rok i się zepsuła, teraz okazuje się że zintegrowana znowu działa ...
2. Zacinanie się myszy --> tzn. Pracuję na komputerze na przeglądarce, w różnych programach czy działam w jakieś grze i nie mogę normalnie ruszyć kursorem bo go tnie. Ten objaw sam przemija, ale jest denerwujący. Mysz jest na baterie a takowe są naładowane , nawet wstawiałem drugie full naładowane i to samo.
3. Kolory ekran. --> Niegdyś - zdażyło się to łącznie kilkanaście razy. Np. oglądałem film na komputerze, grałem w coś, albo używałem przeglądarki nagle słyszę w głośnikach takie trrrrrrr i ekran robi się jednolicie kolorowy ( niebieski, żółty, biały, czarny i pewno kilka innych kolorów było ). Po tym komputer przestaje reagować na co kolwiek. Pozostawał resert. Dodam że działo się to czasami po kilku - kilkunastu dniach uruchamiania komputera z uśpienia ( pamięć ram była testowana kilka krotnie i nie wykryto z nią problemów !)
4. Głośna praca chłodzenia procesora. Szczególnie jeżli włączam grę Ghotic 4: Arcania. Komputer był dokładnie czyszczony, problem pozostał. Dodatkowo występuje praktycznie ciągłe przegrzewanie się 2 rdzenia procesora - sprawdzane przez Speed Fan core 2 i core 3 osiągają temperatury 60 - 80stopni C gdzie core i core1 mają do 40 do 50. Kilka razy w ostatnim czasie nawet wystąpiło charakterystyczne pikanie podczas grania w Ghotic 4, charakteryzujące że temperatura na procku przekroczyła 90 stopni na core3 albo core4 (wg speed fan).
5. Nie pokazanie dysku --> przez jakiś dłuższy czas jakieś 4-5 miesięcy w ogóle nie ładowało mi dysku twartego. Nie pokazywało że jest mimo że był. Wcześniejszy objaw to było to że się ładował ale znikał. Nie potrzebowałem nic z tego dysku - skopiowalem z niego dane na inny, ale jednak w ostatniach znów zaczął się pojawiać. Jednak znikać także - czy to może być problem z zasilaczem ?
6. Nie ma dźwięku - po kilku dniach, lub nawet nie dniach coraz częściej usypania i wybudzania komputera następuje efekt zaniku dźwięku. Włączam jakiś film czy muzykę a tu nic nie leci. To się dzieje od nie dawna jakiegoś miesiąca może. Wcześniej komp jeżeli nie występował efekt opisany w punkcie 3 wystrzymywał po ponad tydzień usypiany i dźwięk zawsze był. To jest bardzo denerwujące. Nie po to robię uśpienie aby ciągle wyłączać, włączać i czekać aż się wszyskto włączy czy poładuje.
7. Inne dziwne problemy / zjawiska:
- Samowłączanie się komputera ( o różnych porach, czasami w nocy czasami w dzień kiedy jestem w szkole ) - gdy jest usypiany oczywiście
- Samowzbudzanie się komputera ( bezpośrednio po uśpieniu robi taki CLICK i się uruchamiania ponownie ) - czasam i kilka razy próbuję go uśpić i się nie da. Zmuszony jestem odciać mu zasilanie a później z wielkim zmułem przywracać dane z RAM-u...
- Podtrzymywanie stanu RAM-u z wyłączonym zasilaniem ( zdażyło się ostatnio komputer był pozbawiony zasilania z jakieś 20min, na czas czyszczenia później podłączony do zasilania ale włączony został dopiero kilka godzin później i przywrócił sesję z uśpienia zapisaną przed rozłączeniem zasilania ) - to jest bardzo dziwne jakim cudem napięcie podtrzymujące kości ram przetrwało tak długo ?
- Głośna praca czy wycie komputera w godzinach nocnych ( kiedy zostawiam go na noc ) w godzinach ok 1 w nocy zaczyna głośniej działać - to nie jest przypadek zdażyło się to wielokrotnie, coś w tym jest, nawet przedstawienie godziny nie oszukuje go. ( Nie wiem kurde boi się czegoś ? :D )

To tyle co pamiętam na tę chwilę, gdyby coś mi się jeszcze przypomniało czy nowego zdażyło dodam adnotację.

Komputer był wielokrotnie testowany pod różnymi punktami:
- Pamięć Ram
- Zasilacz
- Procesor
- Karta graficzna

Efekty testów wykluczają awarię czy nie domaganie tych komponentów.

Dane techniczne :

Windows 7 Ultimate 64b
AMD Pheonem II x4 940
4x2gb DDR 2 778Mhz GoodRam
GeForce Gtx 260 DDR3 1gb
Nox 600W

Płyty głównej nie pamiętam ;/ Żaden program nie pokazuje mi jej ID, a nie wiem gdzie i czy w ogóle mam jeszcze pudełko od tego.
Macie jakieś sugestie co może powodować te dziwne problemy ?
sakuwbarakushow
 



Poważne problemy z komputerem

Postprzez MUTOPOMPKA 18 Lis 2012, 22:20

Witam.
Wg mnie raczej przyjrzałbym się płycie głównej. Czy czasem nie ma wybrzuszonych kondensatorów, czy wymieniałeś pastę termporzewodzącą na procku, czy wentylatory, które masz w kompie także czyściłeś? A co z zasilaczem? Sprawdzałeś napięcia?
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Poważne problemy z komputerem

Postprzez sakuwbarakushow 19 Lis 2012, 18:13

Wszyskto czyściłem prócz grafiki nie rozkręcałem jej obudowy tylko ją przedmuchnąłem.
Kondesatory nie są "grube" .
Co do napięć: http://imageshack.us/photo/my-images/341/hwmonitorc.png/
Nie mam drugiego takiego samego zasilacza aby go sprawdzić, jak inaczej mógłbym go z testować ? :)
sakuwbarakushow
 




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości