• Ogłoszenie:

Blue screeny, problem z kartą graficzną.

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Blue screeny, problem z kartą graficzną.

Postprzez eMaNeTeWu 23 Sie 2012, 22:46

reklama
Witam, mój problem jest troche dziwny i postaram sie go opisać. Otóż mam laptopa acer aspire 5552g z kartą AMD Radeon 6650M. Od pewnego czasu zaczeły mi wyskakiwać czasem bluescreeny o kodzie 116. Czasem zdarzało się, że obraz robił się czarny, za chwile wracał do normy a przy zegarku pojawiał się komunikat ze był problem z kartą graficzną. Usunałem sterowniki, zainstalowałem nowe noo i zaczął się problem. Komputer rzadko kiedy sie uruchamia, np włączam go, słychać że pracuje, system sie uruchamia ale nie ma obrazu na matrycy. Wylaczam, wlaczam ponownie i tak kilka razy aż pojawi sie obraz. Gdy już się włączy to z 5 min czasami cos sie uda zrobić i następuje bluescreen i znowu lipa. Usunałem całkiem sterowniki od grafy i o dziwo nie ma juz bsów :o O co chodzi? Nadal rzadko kiedy się uruchamia, ale jak tu pracować na lapku bez sterowników. Co podejrzewacie? Co polecacie zrobić? aa i dodam, że nie mam klawiatury od lapka, jest całkiem wyjęta i zamiast jej, mam podłączoną klawke na usb. pozdrawiam i prosze o pomoc bo nie mam pojęcia co z tym zrobic.
"Co nie może zabić to wzmocni..."
Awatar użytkownika
eMaNeTeWu
~user
 
Posty: 370
Dołączenie: 08 Gru 2006, 17:25
Miejscowość: obróc się to zobaczysz
Pochwały: 29



Blue screeny, problem z kartą graficzną.

Postprzez bladi1492 24 Sie 2012, 10:36

Próbowałeś wgrywać inna wersje sterowników do karty graficznej ?, jak i spróbuj że sterownikami Omega :)
"Nie rozmawiaj z idiotą bo najpierw zniżysz się do jego poziomu a potem on pobije Cię doświadczeniem..."
Awatar użytkownika
bladi1492
~user
 
Posty: 695
Dołączenie: 12 Cze 2007, 11:00
Miejscowość: Cybinka-Słubice
Pochwały: 51



Blue screeny, problem z kartą graficzną.

Postprzez eMaNeTeWu 06 Wrz 2012, 13:40

próbowałem z omegą, rózne wersje, różne sterowniki i nadal była lipa, w koncu zdecydowałem się na format... Potem wszystko na czysto zainstalowałem, stery też, no i delikatne obciązenie - np filmik na youtube - i znow to samo, artefakty i bs ;/ czyzbym mial uszkodzoną kartę graficzna? jak z wymiana karty w moim modelu, jak to wyglada cenowo?
"Co nie może zabić to wzmocni..."
Awatar użytkownika
eMaNeTeWu
~user
 
Posty: 370
Dołączenie: 08 Gru 2006, 17:25
Miejscowość: obróc się to zobaczysz
Pochwały: 29



Blue screeny, problem z kartą graficzną.

Postprzez Mikou@j 08 Wrz 2012, 09:27

Jeżeli sterowniki są okay, to najwyraźniej pamięć karty graficznej się przegrzewa.
Cóż, samej karty graficznej nie wymienisz, trzeba całą płytę główną.
ASUS TUF Gaming FX505DT R5-3550H/16GB || XBOX ONE + LG 43UJ6307 || Nintendo Switch ||
Image
"Nothing is true, everything is permitted"
NIE POMAGAM NA PW :!:
Awatar użytkownika
Mikou@j
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 12734
Dołączenie: 03 Sty 2006, 21:48
Miejscowość: Katowice
Pochwały: 1007



Blue screeny, problem z kartą graficzną.

Postprzez eMaNeTeWu 10 Wrz 2012, 22:22

to dziwne, nic się z tym nie da zrobić? na podkładce chłodzącej jest to samo, a laptop ma tylko rok, no może rok i 2 miesiace wiec jeszcze młody wariat :/
"Co nie może zabić to wzmocni..."
Awatar użytkownika
eMaNeTeWu
~user
 
Posty: 370
Dołączenie: 08 Gru 2006, 17:25
Miejscowość: obróc się to zobaczysz
Pochwały: 29



Blue screeny, problem z kartą graficzną.

Postprzez Mikou@j 10 Wrz 2012, 22:26

Powiem tak: młody lapek, nie ma co kombinować, gwarancja jest, więc ślij i niech oni się użerają z problemem. W najlepszym wypadku dostaniesz pół komputera nowego ;)
ASUS TUF Gaming FX505DT R5-3550H/16GB || XBOX ONE + LG 43UJ6307 || Nintendo Switch ||
Image
"Nothing is true, everything is permitted"
NIE POMAGAM NA PW :!:
Awatar użytkownika
Mikou@j
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 12734
Dołączenie: 03 Sty 2006, 21:48
Miejscowość: Katowice
Pochwały: 1007



Blue screeny, problem z kartą graficzną.

Postprzez eMaNeTeWu 11 Wrz 2012, 21:07

no w tym jest problem, że lapka brałem na firmę i w tej opcji gwarancja nie była na 24 msc tylko na 12 :( czy jest jakaś inna możliwość niż uszkodzone pamięci na karcie, czy to juz raczej pewniak? :?
"Co nie może zabić to wzmocni..."
Awatar użytkownika
eMaNeTeWu
~user
 
Posty: 370
Dołączenie: 08 Gru 2006, 17:25
Miejscowość: obróc się to zobaczysz
Pochwały: 29



Blue screeny, problem z kartą graficzną.

Postprzez Mikou@j 12 Wrz 2012, 07:25

Raczej innej możliwości nie ma. Za przekłamania obrazu mogłaby być jeszcze odpowiedzialna taśma od matrycy, ale ta nie powoduje bsodów, więc to karta graficzna.
ASUS TUF Gaming FX505DT R5-3550H/16GB || XBOX ONE + LG 43UJ6307 || Nintendo Switch ||
Image
"Nothing is true, everything is permitted"
NIE POMAGAM NA PW :!:
Awatar użytkownika
Mikou@j
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 12734
Dołączenie: 03 Sty 2006, 21:48
Miejscowość: Katowice
Pochwały: 1007




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 30 gości