• Ogłoszenie:

troche skrecić kompa ale jak?

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

troche skrecić kompa ale jak?

Postprzez lukasz1981 12 Cze 2005, 17:48

reklama
witam mam płytke esc k7vza 133(a),procka 750 duron,grafe MX4000 (ASUS), 512 sdram i chce sobie troche skręcić tego złoma co by mi choć troszke szybciej latał ; czy ktoś może mnie poprowadzić przez to bo ja niebardzoo jestem z overlokingu. próbowałem troche cpucool ale podniosłem tylko go do 780 mhz i dalej nie chce sie pchać mam takie coś comoę mi sie przydać :
-riva tuner
-cpucool
-everest
-cpu-z
-nvhardpage

słyszałem że w biosie ale niewiem gdzie bo szukałem ale coś chyba słabo
a i jeszcze jedno pytanko czy w tym cpucool trzeba po każdym starcie systemu ustawiać bo jakoś niemoge tam znaleść takiego czegoś i po restarcie kompa mam orginalne ustawienia

Autor postu otrzymał pochwałę
Ostatnio edytowany przez lukasz1981, 12 Cze 2005, 21:01, edytowano w sumie 1 raz
lukasz1981
~user
 
Posty: 39
Dołączenie: 07 Mar 2005, 01:57



Postprzez Tom@szek 12 Cze 2005, 17:51

Zmień treść tematu bo nic z niego nie wynika. :idea:
Tom@szek
 



Postprzez cardinal 14 Cze 2005, 02:32

Tomaszek napisał(a):Zmień treść tematu bo nic z niego nie wynika.




Malo stylistycznie ale chyba wiadomo o co chodzi :)
cardinal
 
Posty: 137
Dołączenie: 30 Maj 2004, 01:14
Miejscowość: Tampa
Pochwały: 1



Postprzez MUTOPOMPKA 14 Cze 2005, 10:57

Przede wszystkiem:

1,. Kręcąc procka masz 2 metody:
a) magistralą
b) mnożnikiem

co do magistrali -> podnosisz częstotliwośc pracy FSB... Ale musisz uważać, ponieważ na niektórych płtach nie ma dzielnika, więc jesli podniesiesz FSB podniesiesz także częstotliwośc pracy AGP, PCI oraz pamięci i kontrolerów na płycie. A tego nie lubią urządzzenia PCI i dyski twarde
co do mnożnika -> Zostawiasz FSB w spokoju a podnosisz mnożnik... Ale niektóre procki nie tolerują zmiany mnożnika.

Możesz także zastosować obydwie metody na raz (tak jest "optymalnie"). Jednak musisz wiedzieć, że podnosić musisz także napięcie na procku, bo może być niewystarczające.

DO tego, jeśli masz Athlonika 750MHz Durona potrzebny będzie Ci ołówek lub srebrna pasta, ponieważ musisz połączyć odpowiednie końcówki na mostku L1, L3 i bodajże L5 w celu "odblokowania" mnożnika...

A co do samego overlockingu... Nie spodziewaj się większego przyrostu jak 3 - 5%. Więc zastanów się, czy naprawdę warto? Jeszcze dodam, że czasem nie podkręcisz kompa, bo Ci nie pozwili na to jakieś urządzenie, dla którego będzie przy ustawionych wartościach już praca w "stresie".
Więc zastanów się, czy się opłaca.

Autor postu otrzymał pochwałę
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez lukasz1981 15 Cze 2005, 06:10

oka dziĘki!!!
lukasz1981
~user
 
Posty: 39
Dołączenie: 07 Mar 2005, 01:57




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości