• Ogłoszenie:

Komputer nie wykrywa karty dźwiękowej.

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Komputer nie wykrywa karty dźwiękowej.

Postprzez aleksior 29 Lip 2012, 13:49

reklama
Na początku chciałem powiedzieć , że wiem , że taki temat już kiedyś był , ale nie znalazłem w nim odpowiedzi. Sytuacja u mnie wygląda tak jak napisałem w temacie. Nie mam prawie żadnych dźwięków , oprócz charakterystycznego windows'owego dźwięku ERRORA , kiedy pojawia się jakiś komunikat. Kiedy wszedłem w panelu sterowania w DŹWIĘKI I INNE URZĄDZENIA AUDIO większość opcji mam na szaro i nie mogę nic zmieniać. W zakładce głośność mam napis BRAK URZĄDZEŃ AUDIO. W pasku na dole obok godziny wogóle nie mam ikony głośnika. Odkryłem , że coś jest nie tak gdy odpaliłem winamp'a , pojawił mi się taki komunikat : Nieprawidłowy sterownik DirectSound. zainstaluj odpowiedni sterownik lub wybierz inne urządzenie w konfiguracji. Kod błędu 88780078... Cały ten problem zaczął się , kiedy mój ukochany braciszek chciał sobie pograć w jakiegoś pirata po necie z kumplem. Zainstalował dwie rzeczy : Tunggle oraz jakieś LAN CONNECTING FIX co jest jakimś wpisem rejestru.. Jak będziecie potrzebować screeny czy te pliki to piszcie. Format nie za bardzo wchodzi w gre , chyba że to będzie naprawdę ostateczność... Głośniki na 100% są sprawne.

Windows XP Professional wersja 2002 dodatek Service Pack 3
Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-P31-S3G (3 PCI, 3 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)
Mikroukład płyty głównej Intel Bearlake P31
Karta dźwiękowa Realtek ALC662 @ Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1]

EDIT:
Już wszystko działa ! Jak radziłeś ( i na innych stronach radzili ) instalowałem ponownie sterowniki ale to nic nie dało. Mimo wszystko dzięki za fatyge ;) Ja znalazłem rozwiązanie na tej stronie :
http://www.poradykomputerowe.pl/awarie-windows/brak-urzadzenia-audio-w-windows-xp.html
Temat do zamknięcia
Ostatnio edytowany przez aleksior 29 Lip 2012, 21:32, edytowano w sumie 2 razy
aleksior
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 29 Lip 2012, 13:44



Komputer nie wykrywa karty dźwiękowej.

Postprzez blasterplaster 29 Lip 2012, 21:10

zainstaluj ponownie sterowniki audio do płyty
Amiga 500, MC68000 7.14MHz, 1MB RAM, dyskietki
Awatar użytkownika
blasterplaster
~user
 
Posty: 1030
Dołączenie: 04 Sty 2006, 18:34
Miejscowość: Jelenia Góra
Pochwały: 71




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości