• Ogłoszenie:

M4a78lt-m problemy z dźwiękiem.

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

M4a78lt-m problemy z dźwiękiem.

Postprzez eSpEY 09 Lip 2012, 17:32

reklama
Witam serdecznie. Ostatnio na jednym ze sprzętów instalowałem kartę TV, ale nie chciała zbytnio działać z żadnym ze sterowników więc odinstalowałem ją. Potem pojawił się problem ze dźwiękiem. Najpierw nie było zainstalowanych sterowników, później ich nie mogłem bo niby nie widział sprzętu Realtek HD.
Więc zmieniłem w rejestrze SP tymczasowo na 2 i zainstalowałem łatkę UAA_KB888111_XP, po czym sterowniki ze stronki asusa. Teraz wszystko fajnie, Widnows widzi, Menedżer Realtek HD Audio też obok mixera na trayu. Tam niby wszystko podłączone - wykryte gniazdo panelu przedniego jako słuchawki.
Ale tu dobre rzeczy się kończą, w słuchawkach/głośnikach słychać... no właśnie trudno opisać... ni to sprzężenia, coś jakby dźwięk z wentylatora z wysokimi trzaskami/piskami. Gdy coś robię (ciągle wsłcenzura!ąc się w te piękne dźwięki) nagle przerywa to dźwięk powiadomienia xp (dymek, error) i potem cisza w eterze.
Sprawdziłem wszystkie połączenia na płycie głównej, ale chyba niczego nie po rozłączałem.
Nie mogłem też zbootować żadnego live z cd bo aktualnie nie mam żadnego ubuntu ;/
Dane sprzętowe:
M4A78LT-M
V sterownika audio: 5.10.0.6662
DirectX: 9.0
Kontroler audio: HD Audio
Kodek Audio: ACL887
Windows XP SP3

Dodano Dzisiaj, 10:19 pm:
Zainstalowałem kartę dźwiękową na PCI - jakąś w złomie znalazłem. Nie ma takiego problemu jak z zintegrowaną, jednakże nie działa przedni panel?!

Liczę na pomoc.
W domu:AMD Athlon X4 640 | Asus m4a78lt | DDR3 4096MB 666Mhz | NVDIA GeForce GTS 450 | ATX 500W
W pracy:Intel Core i5-3470 | 2 x DDR4 4096MB 2133Mhz | Qyadro K600 1024MB | ATX 750W
Awatar użytkownika
eSpEY
 
Posty: 1340
Dołączenie: 04 Lut 2007, 12:24
Miejscowość: Olsztyn
Pochwały: 111



Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości