• Ogłoszenie:

Po złożeniu, komputer nie uruchamia się.

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Po złożeniu, komputer nie uruchamia się.

Postprzez dejku 16 Kwi 2012, 15:05

reklama
mam problem z uruchomieniem kompa składam sam komputer i mam mały problem z uruchomieniem wszystko chyba po wpinałem dobrze zasilacz wydawało się ze wszystko jest ok wciskam przycisk pow. i nic cisza jak makiem zasiał nawet nic nie pikało zasilacz jest nowy płyta sprawdzona przez serwis i jest sprawna czy do uruchomienia trzeba napęd cd zasilacz spiąłem na krótko czyli czwarty kabel zielony z obok czarnym i zasilacz zadziałał wentylator zaczął się kręcić w zasilaczu co jest nie tak? postaram sie zrobić zdjęcia i je dodać
zasilacz OCZ 550W
płyta ASUS RAMPAGE II EXTRIME
procesor INTEL CORE i7 950 3.06 GHz BOX LGA 1366
dysk WD GREEN 1TB 32MB CACHE
ram OCZ Obsidian RAM 3x2GB 1600MHz CL9
grafika VTX RADEON HD 5450 (tymczasowa)
Awatar użytkownika
dejku
~user
 
Posty: 11
Dołączenie: 16 Mar 2012, 18:42



Po złożeniu, komputer nie uruchamia się.

Postprzez Mikou@j 16 Kwi 2012, 18:19

Kabel od przycisku Power na pewno dobrze podpiąłeś do płyty ?
Zewrzyj piny, na przykład śrubokrętem, odpowiedzialne za uruchomienie komputera. Jak nie ruszy to trzeba szukać przyczyny gdzie indziej.
ASUS TUF Gaming FX505DT R5-3550H/16GB || XBOX ONE + LG 43UJ6307 || Nintendo Switch ||
Image
"Nothing is true, everything is permitted"
NIE POMAGAM NA PW :!:
Awatar użytkownika
Mikou@j
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 12734
Dołączenie: 03 Sty 2006, 21:48
Miejscowość: Katowice
Pochwały: 1007



Po złożeniu, komputer nie uruchamia się.

Postprzez beblogz 17 Kwi 2012, 16:14

Od pewnego czasu zdarza się od czasu do czasu, że kompy nie odzywają się po włączeniu. Nie ma żadnego "pik", więc i powód braku prawidłowego startu jest nieznany. Proponuję - po sprawdzeniu wszystkich połączeń diód i przycisków do płyty - zaczynać po kolei. Najpierw "goła" płyta z prockiem. Jak zadziała, to może zapiszczy - czyli brak pamięci. Wkładamy ją i znów start. Potem grafika itd. Jeśli w jakimś momencie przestanie wstawać, to znaleźliśmy przyczynę. Trochę to może czasochłonne i niewygodne, ale zawsze skuteczne. Oczywiście pod warunkiem, że uruchomi się już na początku...
beblogz
~user
 
Posty: 6
Dołączenie: 13 Kwi 2012, 15:55



Po złożeniu, komputer nie uruchamia się.

Postprzez dejku 21 Kwi 2012, 17:32

czy sam zasilacz wyciągnięty z obudowy będzie pracował chodzi mi o wiatrak bo chyba mam awarie nowego zasilacza zasilacz to OCZ 550W ZS SERIES leży na biurku podłączony do prądu i wyłącznikiem z 0 daję na 1 i nic
Awatar użytkownika
dejku
~user
 
Posty: 11
Dołączenie: 16 Mar 2012, 18:42



Po złożeniu, komputer nie uruchamia się.

Postprzez misiama 22 Kwi 2012, 00:01

ehh, ale nie podłączaj bez dania mu obciążenia. Najpierw zapodaj jakieś obciążenie (minimum wentylator i np CDROM).
misiama
~user
 
Posty: 98
Dołączenie: 17 Sty 2011, 00:22
Pochwały: 1



Po złożeniu, komputer nie uruchamia się.

Postprzez blasterplaster 22 Kwi 2012, 09:38

Elektronicy sugerują żarówkę 60W :) jako sztuczne obciążenie w zasilaczu, jednak bez wiedzy i sprzętu nie brałbym się za testowanie zasilacza -lepiej oddać do serwisu/tam mają oscylatory, żarówki i inne zabawki/
Amiga 500, MC68000 7.14MHz, 1MB RAM, dyskietki
Awatar użytkownika
blasterplaster
~user
 
Posty: 1030
Dołączenie: 04 Sty 2006, 18:34
Miejscowość: Jelenia Góra
Pochwały: 71




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości