• Ogłoszenie:

Problem z procesorem i5-2500 - ciągłe bsody

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Problem z procesorem i5-2500 - ciągłe bsody

Postprzez waski_rk 18 Sty 2012, 21:25

reklama
Tak jak w temacie. Od kiedy przebudowałem komputer (wymieniłem niemal wszystkie bebechy), od wtedy mam same problemy. Z początku jeden BSOD na miesiąc nie był problemem, teraz są one coraz częstsze, o różnych kodach błędów, jednak najwięcej pojawia się ze sterownikami. Myślałem że to karta graficzna, przetestowałem ja 3d Markiem po kilkakroć, przeszła każdy test bez problemów. W dalszej kolejności testowałem już niemal wszystko, programem BurInTest v 7.0 Pro w wersji 30 - dniowej, RAM przeszedł bez problemu, karta graf bez problemu, wysypał się dopiero przy testach procesora, i to trzy razy z rzędu. Problem jest o tyle poważny że nie jest możliwe normalne użytkowanie większych programów (Autocad 2012), jak i granie w nowsze gry nie wchodzi w rachubę (mam na myśli COD MW3, BF3, NFS the Run, programy regularnie po kilku lub kilkunastu minutach się wysypują - zawiesza się główna aplikacja i nic nie można dalej zrobić). Może problemem jest DirecX? W systemie domyślnie była wersja 11, a moja karta obsługuje według producenta 10. Jednak we wcześniejszej konfiguracji (karta została ta sama) problemu nie było. Próbowałem reinstalować system, nic nie dało, reinstalowałem sterowniki, również 0 efektu. Już opadają mi ręce sciana , nie mam żadnego pomysłu, a w necie nic nie mogę znaleźć, nie wygląda na to aby ktoś miał już taki problem z tym procesorem.

Moja konfiguracja:
sys. Windows 7 x64 Ultimate SP1
Płyta ASUS P8P67 LE
Intel Core I5-2500 3.30 GHz
SDRAM PC3-10600 DDR3 4GB x 2 szt (włożone na przemian, tak jak zalecają w manualu, tj slot A1+B1)
NVIDIA GeForce 9600 GT 1024 MB
zasilacz chieftec 550 W, nie pamiętam modelu.

Ze starego komputera jest tylko karta graficzna i dyski twarde, zaktualizowałem możliwie wszystkie sterowniki, pobierając je ze stron producentów.


edit:
zapomniałem dodać, że nie da sie równierz grać on line w gry Flash, takie jak Dark Orbit, chwilę można pograć, po tem flash się zawiesza lub wywala BSOD, wcześniej tego nie było.
Awatar użytkownika
waski_rk
~user
 
Posty: 108
Dołączenie: 29 Lip 2006, 18:17
Miejscowość: Wejherowo
Pochwały: 1



Problem z procesorem i5-2500 - ciągłe bsody

Postprzez Mikou@j 19 Sty 2012, 17:24

Jakie temperatury osiąga procesor w stresie ?
Weź go wyciągnij delikatnie i sprawdź, czy wszystkie nóżki są w idealnym stanie, przedmuchaj przy okazji socket.
ASUS TUF Gaming FX505DT R5-3550H/16GB || XBOX ONE + LG 43UJ6307 || Nintendo Switch ||
Image
"Nothing is true, everything is permitted"
NIE POMAGAM NA PW :!:
Awatar użytkownika
Mikou@j
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 12734
Dołączenie: 03 Sty 2006, 21:48
Miejscowość: Katowice
Pochwały: 1007



Problem z procesorem i5-2500 - ciągłe bsody

Postprzez waski_rk 20 Sty 2012, 03:15

Temperatury nie przekraczają 62 C (przy high detal dla wspomnianych gier, tak jak i 3dMark lub RunInTest). W sumie, to nie ma jako tako nóżek, ale nie widać aby było cokolwiek uszkodzone, bez żadnych wgnieceń, przesunięć, urwań, czy poczernień. Wszystko wygląda ok, ale patrząc pod szkłem powiększającym 2.5x

Dodano 22.01.2012 14:39:14:
Poniekąd poradziłem sobie z problemem. Wyjąłem jedną pamięć RAM, teraz śmiga tak jak należy, z tym defektem, że jest faktycznie mniej tej pamięci. Wygląda jak by płyta lub procesor nie do końca sobie radził z dwiema kośćmi.

To jest w sumie takie obejście problemu, a nie jego rozwiązanie. Może ktoś wie jak go faktycznie rozwiązać? Toż to chcę mieć w końcu swoje 8 GB ram, a nie 4 jak w chwili obecnej.
Awatar użytkownika
waski_rk
~user
 
Posty: 108
Dołączenie: 29 Lip 2006, 18:17
Miejscowość: Wejherowo
Pochwały: 1




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości