• Ogłoszenie:

Komp strasznie muli

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Komp strasznie muli

Postprzez Scofield 11 Lut 2011, 22:31

reklama
Otóż mam taki problem, że komputer strasznie muli, a dokładnie chodzi mi o takie operacje jak kopiowanie danych (ok. 900mb kopiuje się ok. 10 minut), rozpakowywanie archiwów (ostanio 900mb rozpakowywalo się ok. 10min), nawet kosz potrafi się opróżniać z 30 sekund. Co może być przyczyną takiego mulenia ? Mam procka Pentium 4 2,6ghz i 1gb ram, windows xp sp2.
Impossible is nothing
Awatar użytkownika
Scofield
~user
 
Posty: 143
Dołączenie: 30 Wrz 2007, 17:23
Miejscowość: Łódź
Pochwały: 3



Komp strasznie muli

Postprzez jarski185 11 Lut 2011, 22:42

No ale to świeży system? Od początku tak było czy nagle się zamuliło?
Zoba z tej strony........
7. Tryby transferu

Mamy 2 rodzaje trybów transferu – stary PIO oraz nowszy i szybszy DMA (Ultra DMA). Dla dysków twardych tryb ten powinien być ustawiony na DMA. W przeciwnym wypadku komputer będzie działał wolniej, a wszystkie kopiowania czy przenoszenia będą trwać dłużej. Aby ustawić tryb transferu należy:

PPM na Mój Komputer -> Właściwości -> Sprzęt -> Menadżer urządzeń -> rozwijamy gałąź Kontrolery IDE ATA/ATAPI -> klikamy 2x na odpowiedni kanał (podstawowy lub pomocniczy) -> Ustawienia Zaawansowane -> przestawiamy tryb transferu w odpowiednim urządzeniu (Urządzenie główne = „Master”, Urządzenie podrzędne = „Slave”)

Jeśli opcja DMA nie jest dostępna,
• sprawdzamy w BIOSie czy opcja DMA dla danych kanałów ma status Enabled.
• sprawdzamy taśmy, ewentualnie je wymieniamy.
• usuwamy kontroler IDE z Menadżera Urządzeń i restartujemy komputer. Po ponownym uruchomieniu komputer zainstaluje je od nowa.
• możemy także zainstalować sterowniki do kontrolera IDE na płycie głównej
Awatar użytkownika
jarski185
~user
 
Posty: 4459
Dołączenie: 10 Lut 2008, 18:49
Pochwały: 285




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 29 gości