• Ogłoszenie:

Dźwięk 5.1 na youtube (grają tylko 2 głośniki)

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Dźwięk 5.1 na youtube (grają tylko 2 głośniki)

Postprzez muraju 25 Sty 2011, 20:36

reklama
Witam,
od razu na początku powiem, że WIEM iż na youtube nie ma dźwięku 5.1 i nie o to chodzi o czym pomyślałeś.
A chodzi o to, że normalnie wszystko jest ok, logitech z506 ma opcję rozbijania dźwięku stereo na wszystkie głośniki, i w filmach, mp3 działa, jednak na youtube działają tylko 2 przednie głośniki a reszta milczy. Z wbudowaną funkcją matrix, z506 powinien rozbijać dźwięk na wszystkie głośniki, jednak działają tylko 2 , na wszystkich filmikach we flashu.
Jest to dość częsty problem (z yt i 5.1), jednak nie znalazłem konkretnego rozwiązania w sieci (a3c filter, ffshdow zainstalowany, w ustawieniach windows ustawione na 5.1, w ustawieniach karty realtek na 5.1).

Jak ustawić aby z flasha (youtube itp.) leciał stereo we wszystkich głośnikach a nie tylko w 2?
"Wczoraj do ciebie nie należy. Jutro niepewne... Tylko dziś jest twoje."
Awatar użytkownika
muraju
~user
 
Posty: 447
Dołączenie: 26 Gru 2005, 20:55
Pochwały: 20



Dźwięk 5.1 na youtube (grają tylko 2 głośniki)

Postprzez dejmian104 25 Sty 2011, 21:14

Ustaw w realtku wszystkie głośniki
Awatar użytkownika
dejmian104
~user
 
Posty: 53
Dołączenie: 07 Sty 2011, 14:15



Dźwięk 5.1 na youtube (grają tylko 2 głośniki)

Postprzez Mikou@j 25 Sty 2011, 21:18

muraju napisał(a):w ustawieniach karty realtek na 5.1

dejmian104 napisał(a):Ustaw w realtku wszystkie głośniki

:?
ASUS TUF Gaming FX505DT R5-3550H/16GB || XBOX ONE + LG 43UJ6307 || Nintendo Switch ||
Image
"Nothing is true, everything is permitted"
NIE POMAGAM NA PW :!:
Awatar użytkownika
Mikou@j
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 12734
Dołączenie: 03 Sty 2006, 21:48
Miejscowość: Katowice
Pochwały: 1007



Dźwięk 5.1 na youtube (grają tylko 2 głośniki)

Postprzez muraju 25 Sty 2011, 21:41

teraz coś musiałem przestawić i w ogóle nie ma dźwięku w filmach (sprawdzałem na subedit i wmp) ale w aimpie muza, wszystko działa. Przeinstalowałem kodeki a3c i ffshdow, posprawdzałem konfig w panelu sterowania i sterach karty i nic, nadal nie ma dźwięku w filmach :1:

Najdziwniejsze jest to, że ściągłem VLC i na nim dźwięk działą w filmach, a na subedit nadal całkowity brak dźwięku. Kilka razy przeinstalowywałem ac3filter i ffshdow i nic nie pomogło.

Dodano 25.01.2011 23:22:42:
ok ta sprawa z dźwiękiem w filmach już nieważna, to musiały być jakieś zawirowania z kodekami. Udało mi się z tym uporać, sam nie wiem jak.

Pozostał stary problem, jak zrobić, aby dźwięk stereo z youtube i innych flash filmikach był na wszystkich głośnikach, nie tylko 2 przednich satelitkach ?
"Wczoraj do ciebie nie należy. Jutro niepewne... Tylko dziś jest twoje."
Awatar użytkownika
muraju
~user
 
Posty: 447
Dołączenie: 26 Gru 2005, 20:55
Pochwały: 20




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości