• Ogłoszenie:

Jak przywrócić odinstalowany sterownik usb skanera

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Jak przywrócić odinstalowany sterownik usb skanera

Postprzez gr900 29 Gru 2010, 01:49

reklama
Witam wszystkich.
Otóż mam problem z moim skanerem, który nie działa. Odisnatlowałem oprogramowanie i jeszcze raz zainstalowałem, ale to nic nie dało. Postanowiłem więc sprawdzić w menadzerze urządzeń czy może cos jest nie tak i wpadłem na taki komunikat we właściwościach

System Windows nie może załadować sterownika urządzenia dla tego sprzętu. Sterownik może być uszkodzony lub nieobecny. (Kod 39)

Wydaje mi się, że ktoś odinstalował sterownik usb do tego urządzenia (ale pewnien nie jestem)
Prosze o pomoc w rozwiązaniu problemu.
Wisła z Krakowa to całej Polski Królowa!!!
gr900
~user
 
Posty: 42
Dołączenie: 28 Cze 2009, 15:26



Jak przywrócić odinstalowany sterownik usb skanera

Postprzez Sh@m@N 29 Gru 2010, 19:52

1. Jaki to skaner?
2. Start/Uruchom/wpisz 'msconfig' - zakładka "Usługi" - sprawdź, czy jest uruchomiona (i zainstalowana) usług o nazwie "Windows Image Acquisition (WIA)".
3. Menedżer urządzeń - widok - pokaż ukryte urządzenia. Sprawdź, czy są zainstalowane sterowniki skanera - mogą być oznaczone na szaro lub z żółtym znaczkiem albo czerwonym (wyłączone). Mogą być także w zakładce "Sterowniki niezgodne z PnP".
4. Zmień gniazdo USB, do którego wpięty jest skaner, wykryj sprzęt i zainstaluj sterowniki (nie oprogramowanie).
道可道﹐非常道;名可名,非常名。人之性、惡;其善,偽也。
Wyrzucając stare graty zastanawiam się, co z nich zrobiłby chińczyk. I w końcu ich nie wyrzucam, tylko próbuję to zrobić.
Awatar użytkownika
Sh@m@N
~user
 
Posty: 1235
Dołączenie: 16 Wrz 2009, 16:52
Pochwały: 101



Jak przywrócić odinstalowany sterownik usb skanera

Postprzez gr900 29 Gru 2010, 21:48

A więc tak:

1. Plustek Optic Pro S24
2. Pisze, że ta usługa jest uruchomiona i działa
3. Sterowniki Oznaczone są żółtym znaczkim
4. Zmieniłem gniazdo, zainstalowałem sterownik usb i dalej to samo - oznaczony jest żółtym kolorem i skaner nie działą
Wisła z Krakowa to całej Polski Królowa!!!
gr900
~user
 
Posty: 42
Dołączenie: 28 Cze 2009, 15:26



Jak przywrócić odinstalowany sterownik usb skanera

Postprzez Sh@m@N 30 Gru 2010, 13:07

Przetestuj działanie (wykrycie) skanera na innym komputerze - może być uszkodzony.

Pobierz te sterowniki:

http://downloads.plustek.com/downloads/english/driver/s24_driver_v4000.zip

Rozpakuj i spróbuj instalacji. Jeśli nadal oznaczone na żółto - spróbuj aktualizacji sterownika ręcznie ("sam wybiorę sterownik do zainstalowania").
道可道﹐非常道;名可名,非常名。人之性、惡;其善,偽也。
Wyrzucając stare graty zastanawiam się, co z nich zrobiłby chińczyk. I w końcu ich nie wyrzucam, tylko próbuję to zrobić.
Awatar użytkownika
Sh@m@N
~user
 
Posty: 1235
Dołączenie: 16 Wrz 2009, 16:52
Pochwały: 101



Jak przywrócić odinstalowany sterownik usb skanera

Postprzez gr900 30 Gru 2010, 21:30

Na innym skanerze skaner działa bez zarzutów.
Instalowałem sterowniki tak jak mówiłes i nadal żółty wykrzyknik przy nich i ten sam błąd.

Ale dziwi mnie to, ze jak chce zainstalować skaner, to w dostępnych portach do instalacji nie ma usb, poniżej w linku zamieszczam printscreen

http://oi56.tinypic.com/2w2e8ie.jpg
Wisła z Krakowa to całej Polski Królowa!!!
gr900
~user
 
Posty: 42
Dołączenie: 28 Cze 2009, 15:26




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości

cron