• Ogłoszenie:

Problemy z odzyskaniem danych western digital elements

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Problemy z odzyskaniem danych western digital elements

Postprzez mirekg1963 09 Gru 2010, 12:34

reklama
Witam! Kupiłem zewnętrzny dysk twardy w Anglii Western Digital Elements powered by WD 465GB. 2 Lata sprawował się bez zarzutów aż tu nagle przy włączeniu wyrzucił informacje, że dysk ten wymaga sprawdzenia spójności danych. Pierwszy etap - sprawdzanie plików wypadł ok. w drugim etapie tj. sprawdzanie indeksów zaczął się mulić i znalazł kilka błędnych indexów które usunął. W pewnym momencie nie zakończywszy 2 etapu przestał sprawdzać spójność danych i uruchomił kompa. W opcji mój komp widział ten dysk ale przy próbie otworzenia go informował że dysk niesformatowany i pytał czy sformatować. Ponieważ mam tam dużo danych ważnych nie wyraziłem zgody na format. Próbowałem programu Get Data Base aby odzyskać dane. Przy odzyskiwaniu które trwało dwie doby przeskanował 1% dysku a poza tym poinformował o błędach, 23 i 121.
Moje pytanko :
Czy mogę odzyskać dane i jakim programem jest to bardzo ważne dla mnie mam tam 400GB ważnych danych , please???
mirekg1963
~user
 
Posty: 190
Dołączenie: 05 Lut 2009, 16:39
Miejscowość: Częstochowa



Problemy z odzyskaniem dankych western digital elements

Postprzez Robert 09 Gru 2010, 15:35

mirekg1963 napisał(a):Moje pytanko :

Może wystarczy naprawić tablice dysku programem PTDD (opcja fix mbr)
lub jeśli nie podziała to program Handy Recovery w pełnej wersji powinien dać radę
Awatar użytkownika
Robert
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 6403
Dołączenie: 21 Mar 2006, 22:52
Miejscowość: ...
Pochwały: 352



Problemy z odzyskaniem danych western digital elements

Postprzez laptokowiec 10 Gru 2010, 20:02

Najpierw skopiuj cały dysk na inny przy uzyciu DMDE.
odzyskiwanie danych
laptokowiec
~user
 
Posty: 28
Dołączenie: 23 Mar 2010, 17:58




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości