• Ogłoszenie:

Wyciszanie komputera

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Wyciszanie komputera

Postprzez L_Devil 21 Cze 2010, 18:30

reklama
Witam, mam komputer

Procesor: AMD ATHLON 64X2 DUAL CORE 4200+2,21GHZ
Płyta główna: ASUS M2N32-SLI DELUXE
Dysk twardy: WDC 250GB SATA
RAM: 2GB GEIL 2X1GB PC2-5300 DDR2
Karta graficzna: NVIDIA 7900GT (256MB) PCI-E
Napęd optyczny: DVDRW NEC ATA
Zasilacz: CHIEFTEC GPS-400AA-101A (400W)

Planuję przeznaczyć go na zalążek farmy renderującej - maszyna miałaby stać pod biurkiem, przyjmować polecenia z sieci lokalnej, renderować klatki i odsyłać z powrotem. Tego typu prace są dla komputera bardzo wymagające i powodują, że sprzęt zaczyna się rozgrzewać, co za tym idzie zaczyna bardzo mocno ryczeć wentylator. Biorąc pod uwagę fakt, że komp chodzi faktycznie 24h/dobę chciałbym jego hałas zredukować do minimum. Słyszałem coś o wysokowydajnych wolnoobrotowych wentylatorach na łożyskach kulkowych i chciałbym się dowiedzieć czy to dobry trop. Jako nie-sprzętowiec byłbym bardzo wdzięczny za wszelką inną formę porady w jaki sposób można wyciszyć taki zestaw :)
Sweet smelling rose what do you hide?
Behind your innocence red like my blood...
L_Devil
~user
 
Posty: 244
Dołączenie: 17 Lip 2005, 11:28
Pochwały: 1



Wyciszanie komputera

Postprzez gohan512 21 Cze 2010, 18:45

Na pewno chłodzenie procesora idzie do wymiany:
zobacz ten, poszukaj sobie na esc chłodzenia pod Twój procesor, porównaj ilość decybeli.
Przy tej grafie raczej nie ma sensu wymieniać chłodzenia, ale to już zależy od Ciebie.
Z czasem wiatraczek od zasilacza będzie gromadził na sobie brud, co jakiś czas trzeba będzie rozkręcić i wyczyścić :wink:
Edit by Mike013 - podpis niezgodny z regulaminem.
Image
member since 11.06.2007
Awatar użytkownika
gohan512
~user
 
Posty: 647
Dołączenie: 11 Cze 2007, 15:28
Pochwały: 40



Wyciszanie komputera

Postprzez blasterplaster 21 Cze 2010, 23:59

L_Devil napisał(a):Słyszałem coś o wysokowydajnych wolnoobrotowych wentylatorach na łożyskach kulkowych i chciałbym się dowiedzieć czy to dobry trop
nie znam tego tropu ) - to raczej może "terkotać", stawiałbym na łożyska ślizgowe olejowe (ciche i tanie wiatraki robi m.in AC, Xilence) - możesz podmienić te wiatraczki na procku, grafice, na płycie(jeśli takowy jest) i w zasilaczu + buda
Amiga 500, MC68000 7.14MHz, 1MB RAM, dyskietki
Awatar użytkownika
blasterplaster
~user
 
Posty: 1030
Dołączenie: 04 Sty 2006, 18:34
Miejscowość: Jelenia Góra
Pochwały: 71



Wyciszanie komputera

Postprzez razor_71 04 Lip 2010, 16:28

Bardzo wydajny i chyba jeden z lepszych a przede wszystkim ekstremalnie cichy : Tacens Gelus II Pro - wybrałem go do swojego blaszaka głównie z powodu tych 9 dB :)
I'm the good guy here to save your world
Awatar użytkownika
razor_71
~user
 
Posty: 1623
Dołączenie: 15 Sie 2005, 11:31
Miejscowość: Wrocław
Pochwały: 79




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 31 gości