• Ogłoszenie:

Cyfra + na 2 tv zeby oglądać te same kanały

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Cyfra + na 2 tv zeby oglądać te same kanały

Postprzez raca321 02 Kwi 2010, 17:38

reklama
Witam

Z góry zaznaczam ze jestem „zielony” jeśli chodzi o sprawy elektroniki dlatego spróbuje wytłumaczyć mój problem bardzo dokładnie używając zdjęć (chodzi mi o to ze nie wiem po prostu ja się nazywają pewne części dekoderów).

Wiec chciałbym oglądać cyfrę + na 2 telewizorach (ten sam kanał na 2 telewizorach). Czytając te forum dowiedziałem się ze jest to w miarę łatwe do zrobienia nikt jednak dokładnie tego nie wytłumaczył. Ludzie raczej się skupiają na problemie oglądania różnych kanałów na 2 telewizorach. W salonie mamy podłączona cyfrę +. W brata pokoju jest multiroom (zdjęcia TuTuTu). Chciałbym jakoś przeciągnąć Cyfrę od brata z pokoju do mojego pokoju. Dekoder brata (multiroom) do telewizora jest podłączony takim kablem (Tu). Jak widzicie na zdjęciach wcześniejszych do Entree LNB jest podłączony kabel od satelity. Myślałem zeby taki sam kabel puścić od Sortie LNB (w multiroomie/dekoderze cyfry) do LNB IN w dekoderze który będzie u mnie w pokoju. A ja mam taki dekoder (TuTu). Później ten dekoder podłączyć kablem (tym) do TV ale coś nie działa. Słyszałem coś o modulatorze i nie wiem czy mój dekoder ma modulator i czy w ogóle jest on potrzebny jeśli chcemy oglądać te same kanały na 2tv.

Czy mógłby mi ktoś dokładnie wytłumaczyć jak podłączyć jakim kablem i w które wyjścia w tych 2 dekoderach żeby moc odbierać cyfrę na 2tv.

Z góry dziękuje za pomoc
raca321
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 31 Mar 2010, 12:38



Cyfra + na 2 tv zeby oglądać te same kanały

Postprzez leegree 02 Kwi 2010, 18:18

Więc tak...Jeśli chcesz oglądać na obydwu telewizorach te same kanały i jesteś tego pewien, drugi dekoder (ten srebrny YUMA czy jak mu tam) nie jest potrzebny. Pierwszy dekoder ma dwa gniazda EURO. Do jednego z nich podłączony jest telewizor brata, do drugiego podłączasz swój. Ważne jest jeszcze jaka odległość dzieli wasze pokoje. Ja znalazłem kabel EURO o długości 15 metrów, ale może aż tak długi nie będzie potrzebny. Oto przykład kabla:
KABEL EURO/EURO (SCART) 15m 21PIN GOLD
Image
leegree
~user
 
Posty: 379
Dołączenie: 21 Paź 2008, 19:46
Miejscowość: Głuchołazy PL/Warrington UK
Pochwały: 37



Cyfra + na 2 tv zeby oglądać te same kanały

Postprzez raca321 02 Kwi 2010, 18:29

A jakbym chciał ogladać 2 różne kanały?
raca321
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 31 Mar 2010, 12:38



Cyfra + na 2 tv zeby oglądać te same kanały

Postprzez Mikou@j 02 Kwi 2010, 18:31

Multiroom od c+ lub spliter
ASUS TUF Gaming FX505DT R5-3550H/16GB || XBOX ONE + LG 43UJ6307 || Nintendo Switch ||
Image
"Nothing is true, everything is permitted"
NIE POMAGAM NA PW :!:
Awatar użytkownika
Mikou@j
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 12734
Dołączenie: 03 Sty 2006, 21:48
Miejscowość: Katowice
Pochwały: 1007



Cyfra + na 2 tv zeby oglądać te same kanały

Postprzez raca321 02 Kwi 2010, 20:30

Jakbym kupił coś takiego:
Splitter oparty na mikrokontrolerze PIC 16F84A
http://www.allegro.pl/item970968032_nowy_splitter_full_zestaw_spliter_nowe_karty_ok.html
to jak to bym musiał podłączyć (co do czego?). Musiałbym dokupić jeszcze coś więcej?
raca321
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 31 Mar 2010, 12:38




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości