• Ogłoszenie:

Głośniki 5.1 - grają tylko dwa

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Głośniki 5.1 - grają tylko dwa

Postprzez Kisiell 06 Mar 2010, 15:57

reklama
Witam!
Mam problem z głośnikami Creative 5.1 . Wczoraj wszytsko grało super wszystkie głośniki działały. Jednak wieczorem musiałem na chwile odłączyć głośniki. Po ponownym podłączeniu grają już tylko dwa. Dodam, że nie instalowałem żadnych nowych sterowników itp. Wszytskie ustawienia są takie same jak z przed odłączenia. Co robić?
Posiadam płytę głowną Gigabyte EP45-DS3, a karta dźwiękowa to Realtek HD Audio Output.

Z góry dziękuje za pomoc.
Kisiell
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 06 Mar 2010, 15:53



Problem z głośnikami 5,1

Postprzez koloman 06 Mar 2010, 16:54

Miałem podobny problem tylko po re-installce systemu. Zainstaluj sobie sterowniki HD Audio i następnie wjedź w panel sterowania/sprzęt i dźwięk/dźwięk następnie daj na głośniki właściwości i przejdź w zakładkę Enhancements i zaznacz Enable Speaker Fill.
Bleeeee :P Vodka - Connecting People :banan:
Awatar użytkownika
koloman
 
Posty: 216
Dołączenie: 11 Gru 2006, 20:23
Pochwały: 4



Głośniki 5.1 - grają tylko dwa

Postprzez Kisiell 06 Mar 2010, 17:22

Mógłbyś jeszcze raz napisać dokładnie co mam kliknąć bo nigdzie nie mogę znaleźć tych opcji co mi podałeś :oops:
Kisiell
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 06 Mar 2010, 15:53



Głośniki 5.1 - grają tylko dwa

Postprzez koloman 06 Mar 2010, 18:02

W XP to dokładnie nie wiem jak to będzie bo posiadam Win. 7 :P poszukaj w Panel sterowania/Dźwięki i urządzenia audio/ tam gdzieś powinno być. Tylko musisz mieć zainstalowane sterowniki od realteka via audio high definition audio.
Bleeeee :P Vodka - Connecting People :banan:
Awatar użytkownika
koloman
 
Posty: 216
Dołączenie: 11 Gru 2006, 20:23
Pochwały: 4



Głośniki 5.1 - grają tylko dwa

Postprzez Kisiell 06 Mar 2010, 19:16

Niestety nie znalazłem takiej opcji pomimo zainstalowania sterownika HD audio. Jedyne co znalazłem podobnego to rodzaje głośników a w nich zaznaczone głosniki systemu Surrond 5.1 Głośniki nadal nie grają :cry:

Dodano Dzisiaj, 20:19:
Problem rozwiązany :banan:
Nie wiem z jakiej okazji to pomogło, ale zmieniłem w menedżerze Realtek HD Audio nazwę z głośników tylnych na głośniki przednie i chodzi wszytsko :D Czyli teraz mam ustawienie Centralny/Subwoofer, głośniki przednie, głośniki przednie.

Wszystko śmiga, aż miło. Dziękuje koloman'owi za rady.
Kisiell
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 06 Mar 2010, 15:53




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości