• Ogłoszenie:

Napęd dvd - nie odczytuje ani nagrywa płyt.

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Napęd dvd - nie odczytuje ani nagrywa płyt.

Postprzez Jakup 04 Paź 2009, 12:36

reklama
Witam,

Trzy tygodnie temu zakupiłem napęd DVD NEC AD-7243S w sklepie internetowym Agito. Podłączyłem ją - komputer ją wykrywa, wysuwa się na polecenie. Jednak po włożeniu płyty (CD, DVD) napęd nie odczytuje jej ani nie kręci się płytka. Po chwili komputer zalicza zwiechę... Czytałem na forach, próbowałem wszystkich sposobów i nic. Napisałem do Agito, że nagrywarka jest zepsuta. Po tygodniu wymienili na nową tego samego modelu. Podłączyłem, włożyłem płytkę i... odczytało płytkę. W porównaniu z pierwszym modelem płytka się kręciła. Pełen radości postanowiłem włożyć następną. Radość nie trwała długo, napęd jej nie odczytał i oczywiście zaliczył zwiechę. Po restarcie spróbowałem włożyć jeszcze raz tą samą pierwszą płytkę którą napęd odtworzył. Zawiodłem się, nie odczytał. Próbowałem już wiele płyt i cały czas tak samo. Nie wiem już sam w czym jest problem. Drugi model i znowu taki sam problem. Czy to jest wina napędu? Dla większego zrozumienia przedstawię parę zdjęć podłączenia napędu i dysku.

Moja płyta główna: Gigabyte GA-M56S-S3 (http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-m56s-s3_1x.html)


Zdjęcia:
Image Image Image
Ostatnio edytowany przez Jakup, 04 Paź 2009, 12:41, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Jakup
~user
 
Posty: 10
Dołączenie: 22 Lut 2009, 02:42
Miejscowość: Wtk



Napęd dvd

Postprzez MaTi 04 Paź 2009, 12:38

Proszę zmienić nazwę tematu na bardziej dokładną, mówiącą więcej o problemie. Tak, aby przeglądający forum zanim kliknie w Twój temat wiedział o czym on jest, aby zmienić temat kliknij w pierwszym swoim poście Image
Inaczej temat zostanie usunięty.
Awatar użytkownika
MaTi
@admin
 
Posty: 3620
Dołączenie: 31 Paź 2003, 14:22
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Pochwały: 206




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości