• Ogłoszenie:

Jak zdjąc obudowę z laptopa hp 6830s

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Jak zdjąc obudowę z laptopa hp 6830s

Postprzez kamzik7411 16 Wrz 2009, 16:28

reklama
Witam.
Czy ktoś może mi powiedziec co trzeba zrobic aby zdjąc obudowę w tym laptopie. Nie mówie o wykręceniu śrubek bo to oczywiste.
Ja mam również IBMa i tam po wykręceniu śrubek po prosu klawiatura się podnosi i mamy dostęp do wszystkiego a w HP to nie takie proste i chyba jakieś zatrzaski są jeszcze tylko nie wiem gdzie to dziadostwo jest.

Proszę o szybką pomoc.

Pozdrawiam
kamzik7411
~user
 
Posty: 4
Dołączenie: 16 Wrz 2009, 15:54



Jak zdjąc obudowę z laptopa hp 6830s

Postprzez leegree 16 Wrz 2009, 23:41

Tak, jak większość HP-ków, czyli odkręć wszystkie śruby os spodu, również te pod baterią, twardym dyskiem, pod klapką pamięci bądź karty wifi i te, które zobaczysz po wyjęciu napędu DVD. Potem podważ delikatnie z boku część obudowy nad klawiaturą (tę, na której jest przycisk power) i oddziel ja od reszty, ale uważaj, aby nie zerwać przewodu łączącego przyciski z płytą główną. Potem podważ klawiaturę od góry - jest przyklejona i oddziel ją od reszty, uważaj na płaski przewód łączący ją z płytą główną. Odłącz przewód przycisków i klawiatury, następnie odkręć wszystkie śruby jakie zobaczysz, odkręć głośniki, odłącz LCD i też go odkręć i na bok. To wszystko.
Image
leegree
~user
 
Posty: 379
Dołączenie: 21 Paź 2008, 19:46
Miejscowość: Głuchołazy PL/Warrington UK
Pochwały: 37



Jak zdjąc obudowę z laptopa hp 6830s

Postprzez BZIKU 17 Wrz 2009, 08:30

W sumie nie napisałeś w jakim celi potrzeba Ci rozkręcić lapika...Newralgiczne rzeczy jak hdd/procesor/pamiec ram znajduja sie pod specjalnie do tego zaprojektowanymi klapkami...No,w niektórych HP druga kosc ramu znajduje się pod klawiaturą ;)
Nie radziłbym otwierac samemu sprzetu jesli będzie choc 1% niepewności...Uszkodzić można b.łatwo;chwila nieuwagi i mozna zapłacic jak za zboże zimą :/
Czasem zatrzaski trzymają dosc mocno-i potrzeba odrobiny wiedzy aby wiedziec w którym miejscu podważyć tak,aby nie uszkodzic obudowy...
Moznaby było pokusic sie i znaleśc w necie jakaś solucję i info n/t czy ktoś już rozkręcał i przypadkiem nie wstawił zdjeć jak to (w miarę)bezpiecznie i fachowo uczynić;jak np. pokazano tutaj
Mimo że ja rozkręcam laptopy dozbrajając i konfigurując conieco,i jakas tam minimalna wiedzę posiadam-nie jestem zwolennikiem tego typu porad jak post wyżej.....
Napisać jest łatwo i ogólniać >>(...)Jak większość HP-ków,czyli odkręc wszystkie śruby(...)<<,itd...
Zastanów sie czy warto.....Podejrzewam,że jeśli się tutaj pojawi wiecej porad jak to uczynic,a coś spier**;to i tak nikt nie weźmie na siebie odpowiedzialności za szkody/usterki jakie uczyniłes ;)
Jeśli jednak nadal sie upierasz i chcesz rozkręcic-są szanse że ktoś taki model posiada/posiadał i może go rozkręcał....
Podpowiedzi takiej osoby będą najbardziej miarodajno-wiarygodne....Choć nadal jestem przeciw
Twój wybór....
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi ©by Kahoona


Image
Awatar użytkownika
BZIKU
^zasłużony
 
Posty: 2849
Dołączenie: 31 Gru 2005, 12:37
Miejscowość: PL-CYBINKA NL-EINDHOVEN
Pochwały: 158



Jak zdjąc obudowę z laptopa hp 6830s

Postprzez kamzik7411 17 Wrz 2009, 13:12

Witam.

Dziękuje za informacje.

Nie rozbierałbym go ale się strasznie grzeje i chce przeczyścić radiator i jakąś porządną pastę nałożyć to może pomoże.
Do tej pory miałem temperaturę procesora na poziomie 50-60 C a jak włączyłem jakąś grę to i do 80-90 C dochodziło. Wczoraj trochę go odkurzaczem potraktowałem i jest poprawa bo przy grze tylko do 60 C doszedł ale wolałbym dostać się do radiatora i go porządnie oczyścić i mieć spokój na dłuższy czas.

Pozdrawiam.
kamzik7411
~user
 
Posty: 4
Dołączenie: 16 Wrz 2009, 15:54



Jak zdjąc obudowę z laptopa hp 6830s

Postprzez ToServeAndProtect 17 Wrz 2009, 13:14

może sprężonym powietrzem doczyścić zakamarki ;) (rurka jest długa to i wejdzie dalej :D )
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 28 gości