• Ogłoszenie:

Czyszczenie procesora z pasty.

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Czyszczenie procesora z pasty.

Postprzez Yaku 14 Lut 2009, 12:06

reklama
Jest tyle sposobów na wyczyszczenie powierzchni procesora z zaschniętej na kamień pasty, a jeden od drugiego coraz mniej prawdopodobny. Trudno dać wiarę że zalany wodą procesor wciąż może pracować.
To prawda że można go wsadzić pod kran ? Jak to możliwe że się nie psuje ?

Na sucho nie da rady. Szukałem więc odpowiedniej mieszanki. Do benzyny nie mam dostępu, więc polazłem do apteki po spiritus. Wśród trzech wybrałem pozornie najsłabszy : salicylowy.
Potrzebuję zapewnienia że można go nim wyczyścić w żaden sposób nie tracąc na doskonałym stanie procesora.

P.S.
Słyszałem że procesor z odkrytym jądrem najlepiej nie czyścić. Athlon 64 3000+ s754 też się do nich zalicza ?
Awatar użytkownika
Yaku
~user
 
Posty: 705
Dołączenie: 18 Sie 2005, 14:15
Pochwały: 3



Czyszczenie procesora z pasty.

Postprzez Dementor 14 Lut 2009, 12:09

Yaku napisał(a):Jest tyle sposobów na wyczyszczenie powierzchni procesora z zaschniętej na kamień pasty, a jeden od drugiego coraz mniej prawdopodobny. Trudno dać wiarę że zalany wodą procesor wciąż może pracować.To prawda że można go wsadzić pod kran ? Jak to możliwe że się nie psuje ?

O tym nie słyszałem i reaczej bym tego nie testował

Ja czyszcze rozpuszczalnikiem,ale moze być denaturat i płyn do czyszcznia paznokci

Dwadzieścia lat minęło jak jeden dzień
Nie masz co wspominać?
Lepiej swe życie zmień!
Awatar użytkownika
Dementor
~user
 
Posty: 3475
Dołączenie: 23 Paź 2006, 22:39
Miejscowość: SŁUPSK *Pomorskie
Pochwały: 192



Czyszczenie procesora z pasty.

Postprzez j23 14 Lut 2009, 12:34

generalnie jest tak ze elektronice woda nie szkodzi póki nie ma napięć.

raz czyściłem w przegotowanej (oczywiście nie gorącej) wodzie procka z zaschniętej pasty no i zostawiłem na 24h aby dobrze obsechł. działał bez zarzutów.

Dementor, żadnych detergentów, płynów ekstrakcyjnych bym nie stosował.
j23
~user
 
Posty: 742
Dołączenie: 04 Lut 2006, 08:17
Pochwały: 47



Czyszczenie procesora z pasty.

Postprzez Dementor 14 Lut 2009, 12:38

j23 napisał(a):płynów ekstrakcyjnych bym nie stosował


Niby czemu zawsze tak czysciłem i kazdy procesor działa

Dwadzieścia lat minęło jak jeden dzień
Nie masz co wspominać?
Lepiej swe życie zmień!
Awatar użytkownika
Dementor
~user
 
Posty: 3475
Dołączenie: 23 Paź 2006, 22:39
Miejscowość: SŁUPSK *Pomorskie
Pochwały: 192



Czyszczenie procesora z pasty.

Postprzez BZIKU 14 Lut 2009, 12:39

Słyszałem że procesor z odkrytym jądrem najlepiej nie czyścić. Athlon 64 3000+ s754 też się do nich zalicza ?

Zakryty rdzeń:
Image
Odkryty rdzeń:
Image
Więc sam sobie looknij ;) Co do usuwania zaschnietej pasty-mówimy o procku z zakrytym rdzeniem-Jesli nie pomogą rozpuszczalniki,połóz procesor na jakiejś gąbce(abyś nie uszkodził stópek),nakryj szmatką i podgrzej żelazkiem.Powinno puścić bez problemu gdyż pasta powinna zrobić się plastyczniejsza ;) .Nie bój się o uszgodzenie procka gdzyż nic mu sie nie stanie.Obawiaj sie raczej o nieuszkodzenie stopek ;)
Czapka jest połączona do rdzenia stopem cyny i aby się odkleiła musiałbyś go "wygrzać" do min. 180*...Krótkotrwałe nagrzanie nic prockowi nie zrobi ;) Bez obaw............
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi ©by Kahoona


Image
Awatar użytkownika
BZIKU
^zasłużony
 
Posty: 2849
Dołączenie: 31 Gru 2005, 12:37
Miejscowość: PL-CYBINKA NL-EINDHOVEN
Pochwały: 158



Czyszczenie procesora z pasty.

Postprzez servitor 14 Lut 2009, 15:10

ja zawsze czyscilem spirytusem, zmywaczem do paznokci czy woda kolonska i zawsze wszystko smigalo jak nalezy a robilem to mnostwo razy
servitor
~user
 
Posty: 190
Dołączenie: 11 Kwi 2007, 11:32




Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości