• Ogłoszenie:

Problem z nagrywaniem

Dyskusje na tematy związane z problemami sprzętowymi - komputery, podzespoły, akcesoria... oraz sprzęt RTV

Problem z nagrywaniem

Postprzez an 03 Sty 2009, 23:25

reklama
Nagrywałam standardowo przez Send to...Nero zawiesza mi komputer - najczęściej pojawia się komunikat, że prędkość 24x czy jakoś tak się nie powiodła.
Obecnie nie mogę nic nagrać na płyty. Po włożeniu płyty i próbie formatowania, tylko słychać dźwięk i nic się nie dzieje...Nie wiem, czy problem tkwi w oprogramowaniu czy w awarii sprzętu?
Rzadko nagrywałam, więc kompletnie się nie orientuję, dlaczego nie można nic zrobić. O ile to możliwe, proszę o pomoc w diagnozie. Dzięki, pozdrawiam.


Edit
Witam ponownie, wczoraj założyłam temat dotyczący problemu z nagrywaniem, być może bowiem uszkodziła mi się nagrywarka. Jest to: TsstCorpCddvdw-Ts-L632H ATA. Znalazłam jednak wskazówkę dotyczącą tego problemu po zaktualizowaniu Visty. Skojarzyłam, iż problem pojawił się mniej więcej po dokonaniu takiej aktualizacji. Ponieważ średnio się znam, a sposób postępowania zgodnie z tym, co radzą wydaje mi się być trochę skomplikowany - raz jeszcze zwracam się z prośbą o wskazówkę. Być może istnieje mniej "agresywny"sposób rozwiązania tej sytuacji.
To link, który być może dotyczy mojego problemu.
http://support.microsoft.com/default.aspx/kb/929461#top

Nie chcę "przekombinować", nie wiem, czy można jakoś sprawdzić, czy nie działa sama nagrywarka - ma parę miesięcy, ale nie mam możliwości skorzystania z gwarancji, a przed wizytą w serwisie, chciałabym wyczerpać inne możliwości. Dzięki.
an
~user
 
Posty: 235
Dołączenie: 29 Gru 2006, 00:01



Problem z nagrywaniem po uaktualnieniu visty

Postprzez jarski185 04 Sty 2009, 14:01

zrob sobie kopie rejestru i zwroc uwage na ta przestroge(zeby dobry klucz edytowac) i mysle ze bedzie smigalo
Awatar użytkownika
jarski185
~user
 
Posty: 4459
Dołączenie: 10 Lut 2008, 18:49
Pochwały: 285



Re: problem z nagrywaniem po uaktualnieniu visty

Postprzez an 04 Sty 2009, 14:18

Właśnie problem w tym, że ja nawet nie bardzo orientuję się czym jest kopia rejestru, a tym bardziej jak ją wykonac. Na serio, jestem w stanie to zrobić, bo żadna to większa filozofia zapewne, ale jak na tej stronie ładnie napisano, wiąże się to z ryzykiem ponownej instalacji systemu, a jeszcze wcześniej z utratą danych. Stąd moje zapytanie do bardziej "obeznanych" - czy istnieje jakaś inna, logiczna możliwość naprawy problemu? Być może wgranie na nowo sterowników?
an
~user
 
Posty: 235
Dołączenie: 29 Gru 2006, 00:01



Problem z nagrywaniem

Postprzez Mike 04 Sty 2009, 22:43

Połączyłem oba tematy - teraz pisz w tym
Awatar użytkownika
Mike
*mod
 
Posty: 10264
Dołączenie: 16 Gru 2005, 13:30
Pochwały: 989



Problem z nagrywaniem

Postprzez an 04 Sty 2009, 22:58

A więc ponownie: jak wyżej - nie nagrywa, ale odczytuje wszystkie możliwe płyty. Komputer zawiesza się po włożeniu "czystej płyty". Zamiast zalecanego w linku zamieszczonym powyżej kombinowania, ustawiłam przywracanie systemu przed wadliwą aktualizację.
Przeprowadziłam skanowanie Driver Detective, wyczaiło błędy w sterownikach mojej nagrywarki. Oczywiście mogę je dostać za odpowiednią opłatą. Mimo wielominutowych poszukiwań nigdzie nie mogę ich zlokalizować, więc tym razem
TsstCorpCddvdw-Ts-L632H ATA.Poszukuję sterowników.
an
~user
 
Posty: 235
Dołączenie: 29 Gru 2006, 00:01



Problem z nagrywaniem

Postprzez DeadOrAlive 05 Sty 2009, 13:44

an napisał(a):Mimo wielominutowych poszukiwań

Kiepsko szukałeś, polecam google, zawsze to łatwiej....
Tu masz coś na temat twojej nagrywarki >>KLIK<<
i na stronie producenta >>KLIK<<

Autor postu otrzymał pochwałę
Awatar użytkownika
DeadOrAlive
~user
 
Posty: 10790
Dołączenie: 02 Cze 2005, 19:58
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Pochwały: 511



Re: problem z nagrywaniem

Postprzez an 05 Sty 2009, 14:32

No, cóż...w gazecie tego nie szukałam..
Nie wiedziałam,że to samsung, we właściwościach znalazłam tylko taki symbol, po wpisywaniu w google nie wskakiwało nic konkretnego..komputera nie rozkręcałam, a Duchem św. nie jestem.
Anyway - dzięki za link.

Dodano 05.01.2009 20:23:21:
Nie wiedzieć czemu prawidłowy sterownik twierdzi, że nie jest kompatybilny z nagrywarką. Już chyba nic się nie da zrobić......... sciana
an
~user
 
Posty: 235
Dołączenie: 29 Gru 2006, 00:01



Problem z nagrywaniem

Postprzez wookiePL 06 Sty 2009, 15:09

u mnie to samo. kiedys reinstalowalem system i problem zniknal. W rejetrze nie widzę pozycji Upper i Lowerfilters.
Wymiana napędu to dla mnie ostateczna ostateczność ponieważ po świętach kasą nie grzeszę.
Jak ktoś ma pomysł to chętnie skorzystam.
Pozdrawiam
Łukasz

Dodano Dzisiaj, 01:00:
No dobra panie i panowie . Zrobiłem przed chwilą następującą rzecz. Odinstalowałem wszystkie dyski. Do notatnika wkleilem następującą treść


----------------------------------------------
REGEDIT4

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}]
"UpperFilters"=-
"LowerFilters"=-

[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Cdr4_2K]

[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Cdralw2k]

[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Cdudf]

[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\UdfReadr]

-----------------------------------------------


i zapisalem z rozszerzeniem .reg

Wystarczy dwa razy kliknąć na powstały plik a sam wgra się do rejestru.
Restart kompa. Stery się powgrywały. i czytnik działa jak nowy.

Wszystko w oparciu o ten link:
http://www.microsoft.com/communities/newsgroups/en-us/default.aspx?dg=microsoft.public.pl.windows&tid=348f1a84-8325-420e-a54f-6564143d2683&cat=&lang=&cr=&sloc=&p=1


Pozdrawiam i mam nadzieję, że pomoże.
. . .
Awatar użytkownika
wookiePL
~user
 
Posty: 39
Dołączenie: 06 Sty 2009, 14:35
Pochwały: 2



Re: problem z nagrywaniem

Postprzez an 07 Sty 2009, 17:48

Niestety, u mnie nie zadziałało. Nadal czysta płyta zwiesza komputer i nie ma szans, żeby coś nagrać.Boję się deinstalacji nagrywarki, bo potem już w ogóle może nie działać nawet odczyt. Sterowniki, które znalazłam w necie, jakoś dziwnie u mnie działają...chyba, że to kwestia tego, że stare są nadal zainstalowane..NIe wiem, już chyba się poddam.
an
~user
 
Posty: 235
Dołączenie: 29 Gru 2006, 00:01



Problem z nagrywaniem

Postprzez DeadOrAlive 07 Sty 2009, 18:33

W menadżer urządzeń daj PPM na napędzie i -> odinstaluj potem restart, system wykryje na nowo sprzęt i jest szansa, że napęd zadziała.
Awatar użytkownika
DeadOrAlive
~user
 
Posty: 10790
Dołączenie: 02 Cze 2005, 19:58
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Pochwały: 511



Re: problem z nagrywaniem

Postprzez an 07 Sty 2009, 19:40

Niestety, nie pomogło także. Po deinstalacji/restartowaniu/instalacji na szczęście póki co czyta płyty i pozwala na otworzenie zawartości, ale podczas próby nagrywania nadal zachowuje się irracjonalnie. Co oznacza, że po włożeniu pustej płyty w ogóle jej nie widać, no i się zawiesza całość. Odwiesza się po wyjęciu.
Próba nagrywania różnymi sposobami ( Send to../Nero/Cdburner i jeszcze jakieś wynalazki) kończy się wyskakiwaniem płyty z kieszeni ( rzecz jasna bez mojego udziału) oraz komunikatem z prośbą o włożenie płyty. Kombinowałam już z jakimiś 10-cioma różnymi firmami i modelami płyt.
To stosunkowo nowa - paromiesięczna - rzecz, która nagrała może jakieś 10 płyt, więc opcja z laserem chyba raczej odpada. A nadal nie mogę się doszukać info, czy istnieje jakaś możliwość sprawdzenia mechanicznego uszkodzenia/zabrudzenia etc.
Oczywiście, za każdą wskazówkę przeszłą/przyszłą serdecznie Państwu dziękuję, choć straciłam już chyba nadzieję.
an
~user
 
Posty: 235
Dołączenie: 29 Gru 2006, 00:01



Problem z nagrywaniem

Postprzez wookiePL 07 Sty 2009, 20:13

Noż kurde masz takie same objawy jak u mnie były ;] Problemy z autostartem, brak mozliwości wypalenia płytki. Jeśli zrobiłaś wszystko tak jak powinnaś to powinno zaskoczyć.
Jedno pytanko. Masz może zainstalowane DAEMON TOOLS ? Jeśli tak to odinstaluj. i powtórz czynność. Oprócz odinstalowania cd odinstaluj także hdd.

Najlepiej opisz dokładnie krok po kroku jakie czynności wykonywałaś.
Pozdrawiam
Ł.
. . .
Awatar użytkownika
wookiePL
~user
 
Posty: 39
Dołączenie: 06 Sty 2009, 14:35
Pochwały: 2



Problem z nagrywaniem

Postprzez an 07 Sty 2009, 21:15

1. Wypróbowałam wszystkie możliwe płyty.
2. Dmuchałam sprężonym powietrzem.
3. Wyczytałam, ze istnieje problem tego typu po aktualizacji Visty, więc przywróciłam system do stanu sprzed aktualizacji.
4.Skanowałam Driver Detective - były błędy jakieś w sterownikach.
5. Skanowałam Driver Scan - nie było żadnych błędów.
6. Znalazłam sterowniki, ściągnęłam je, chciałam zainstalować, nie mogłam.
7. Wykonałam to, co podane było przez WookiePL, czyli stworzenie tego pliku, wszystko niby się udało, ale bez zmian.
8. Wyinstalowałam, zrestartowałam, znalazło sterowniki,zainstalowały się, i nadal bez zmian.
Nie mam Daemon Tools.
Co to jest hdd?
Sorry, ale już mi głowa dymi od tego i głupieję, bardzo długo szukałam w google informacji co to jest PPM z posta Dead or Alive...wiec chyba nic dodać nic ująć... sciana
an
~user
 
Posty: 235
Dołączenie: 29 Gru 2006, 00:01



Problem z nagrywaniem

Postprzez wookiePL 07 Sty 2009, 21:32

w rejestrze jeszcze pod adresem

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\sptd

zmienilem wartość "Start" (DWORD) na 4
wyszedlem z rejestru i zrestartowalem kompa. niby nic ale nie wiem czy bez tego by zaskoczyla

Image

PPM to jest prawy przycisk myszy . spokojnie a na pewno sie uda.

Pamietaj zeby wszystkie dyski odinstalować łącznie z dyskiem twardym.

1. Zmieniasz wartośćrejestru powyzej.
2. Odinstalowujesz stery od cd i dysku twardego.2
3. tworzy tamten plik ( skopiuj to co jest pomiedzy myslnikami )
4. 'uruchom' go.
5. zrestartuj kompa.
. . .
Awatar użytkownika
wookiePL
~user
 
Posty: 39
Dołączenie: 06 Sty 2009, 14:35
Pochwały: 2



Re: problem z nagrywaniem

Postprzez an 07 Sty 2009, 21:44

jak mam otworzyć ten edytor rejestru... :oops: ?
an
~user
 
Posty: 235
Dołączenie: 29 Gru 2006, 00:01



Problem z nagrywaniem

Postprzez wookiePL 07 Sty 2009, 21:46

start -> uruchom -> wpisz regedit

Autor postu otrzymał pochwałę
. . .
Awatar użytkownika
wookiePL
~user
 
Posty: 39
Dołączenie: 06 Sty 2009, 14:35
Pochwały: 2



Re: problem z nagrywaniem

Postprzez an 07 Sty 2009, 22:26

No, niestety...zrobiłam wszystko tak jak mi radziłeś ( nie zrozumiałam tylko jak mam usunąć sterowniki z dysku twardego, ale chyba chodziło o usunięcie w menadżer urządzeń , tak?), zmieniłam w rejestrze wartości, stworzyłam plik, uruchomiłam,zresetowałam,uruchomiłam...Wszystko było succesfully i ready to use, ale niestety po włożeniu kolejnej, nowej płyty po paru taktach i miganiu pojawił się komunikat: There is no disc, a za chwilę Please, insert...
<rotfl> ja już chyba mam dość...
an
~user
 
Posty: 235
Dołączenie: 29 Gru 2006, 00:01



Problem z nagrywaniem

Postprzez wookiePL 07 Sty 2009, 23:16

A próbowałaś wypalać płytki innym programem?
. . .
Awatar użytkownika
wookiePL
~user
 
Posty: 39
Dołączenie: 06 Sty 2009, 14:35
Pochwały: 2



Re: problem z nagrywaniem

Postprzez an 07 Sty 2009, 23:37

Jak wyżej pisałam Nero i CDBurner i jeszcze jakieś kolejne podsyłane przez znajomych - chyba z dziesięć różnych wynalazków łącznie. Za każdym razem to samo - albo wyskakuje płytka/albo twierdzi, że nie ma płyty albo wyskakuje jakiś magiczny błąd typu - plik do nagrania jest zbyt duży...a testuję na krótkim dokumencie tekstowym... charakterystyczne jest to, że w ogóle nie widzi płyty - kiedyś automatycznie po włożeniu płyty - nawet czystej od razu widoczne były jej "właściwości" teraz tylko bzyczy...
Albo zakurzyłam sprzęt/albo są błędy w systemie i trzeba reinstalować/albo nie wiem co...
an
~user
 
Posty: 235
Dołączenie: 29 Gru 2006, 00:01



Problem z nagrywaniem

Postprzez wookiePL 07 Sty 2009, 23:47

Pisałaś też, że przed aktualizacją działała normalnie. Zrób odzyskiwanie systemu.

START -> PROGRAMY -> AKCESORIA -> NARZĘDZIA SYSTEMOWE -> Przywracanie systemu

wybierz przywracanie do punktu kontrolnego z dnia przed aktualizacja a jezeli nei pamietasz to mniej więcej do dnia, kiedy nagrywarka funkcjonowała sprawnie.

pewnie nie pomoże ale kończą mi się pomysły ;]
PS. A odinstalowywałaś poprzednie programy przed zainstalowniem nowych?
. . .
Awatar użytkownika
wookiePL
~user
 
Posty: 39
Dołączenie: 06 Sty 2009, 14:35
Pochwały: 2



Następna

Powróć do Hardware

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: haris123a oraz 37 gości